Månadsauktion 2023-12-28

Visning: 

Onsdag 27 December 10:00-18:00. 

Torsdag 28 December 10:00-12:00.

Månadsauktion 2023-12-28
Avslutad
Servisdelar Uppsala Ekeby, 21 delar
345
Servisdelar Uppsala Ekeby, 21 delar
SlutprisInga bud
Avslutad
Reliefer gips, Afrikanska motiv, 3 stycken
346
Reliefer gips, Afrikanska motiv, 3 stycken
SlutprisInga bud
Avslutad
Behållare s.k kokshämtare, plåt
347
Behållare s.k kokshämtare, plåt
Slutpris125 SEK
Avslutad
Kopparhinkar 2 stycken, 1800-1900 tal
348
Kopparhinkar 2 stycken, 1800-1900 tal
Slutpris200 SEK
Avslutad
Höganäskrukor, 2 stycken
349
Höganäskrukor, 2 stycken
Slutpris225 SEK
Avslutad
Mikrovågsugn Voltage
350
Mikrovågsugn Voltage
Slutpris125 SEK
Avslutad
Hans Agne Jakobsson blomsterlåda-ytterfoder "M-97" koppar, 1900-talets mitt
351
Hans Agne Jakobsson blomsterlåda-ytterfoder "M-97" koppar, 1900-talets mitt
Slutpris3 000 SEK
Avslutad
Matservis Rörstrand "Burgund" 57 delar, 1900-tal
313
Matservis Rörstrand "Burgund" 57 delar, 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
Avslutad
Krocketspel Micki Leksaker, Gemla
355
Krocketspel Micki Leksaker, Gemla
Slutpris50 SEK
Avslutad
Fönsterlampor-bordslampor 1 par, 1970-1980 tal
356
Fönsterlampor-bordslampor 1 par, 1970-1980 tal
Slutpris100 SEK
Avslutad
Knivar, 5 stycken
358
Knivar, 5 stycken
Slutpris100 SEK
Avslutad
Broderat skinnbälte, allmoge 1800-tal
359
Broderat skinnbälte, allmoge 1800-tal
Slutpris200 SEK
Avslutad
Plånböcker, 5 stycken
352
Plånböcker, 5 stycken
Slutpris50 SEK
Avslutad
Bok "Fiskedon"
360
Bok "Fiskedon"
Slutpris150 SEK
Avslutad
Dragspel Galantis
353
Dragspel Galantis
Slutpris450 SEK
Avslutad
Katalog Åhlén & Holm, tryckt 1950
361
Katalog Åhlén & Holm, tryckt 1950
Slutpris150 SEK
Avslutad
Höganäskrukor, 3 stycken
354
Höganäskrukor, 3 stycken
Slutpris300 SEK
Avslutad
Bila Urafors, 1800-1900 tal
362
Bila Urafors, 1800-1900 tal
Slutpris200 SEK
Avslutad
Bo Fajans krus keramik, 1930-1940 tal
363
Bo Fajans krus keramik, 1930-1940 tal
Slutpris50 SEK
Avslutad
Höganäskruka 10L
364
Höganäskruka 10L
Slutpris125 SEK
Avslutad
Resegrammofon sekelskiftet
365
Resegrammofon sekelskiftet
Slutpris300 SEK
Avslutad
Jultallrikar Gustavsberg & Orrefors, 7 stycken
366
Jultallrikar Gustavsberg & Orrefors, 7 stycken
Slutpris50 SEK
Avslutad
Barbro Wahlqvist Iggesund, figurin keramik, signerad BaWa -93
370
Barbro Wahlqvist Iggesund, figurin keramik, signerad BaWa -93
Slutpris75 SEK
Avslutad
Supkoppar silver, 3 stycken
371
Supkoppar silver, 3 stycken
Slutpris350 SEK
Avslutad
Göran Andersson Uppsala Ekeby "Myskoxe"
372
Göran Andersson Uppsala Ekeby "Myskoxe"
Slutpris150 SEK
Avslutad
Diverse bestick
373
Diverse bestick
Slutpris50 SEK
Avslutad
Supkoppar Svenskstämplat silver, 15 stycken
374
Supkoppar Svenskstämplat silver, 15 stycken
Slutpris2 200 SEK
Avslutad
Bestick GAB "Rokoko" 36 delar
375
Bestick GAB "Rokoko" 36 delar
Slutpris50 SEK
Avslutad
Tidskrifter om bilar
368
Tidskrifter om bilar
Slutpris450 SEK
Avslutad
Skedar & supkoppar, Svenskstämplat silver
376
Skedar & supkoppar, Svenskstämplat silver
Slutpris2 600 SEK
Avslutad
Matservis Bavaria, 57 delar
377
Matservis Bavaria, 57 delar
Slutpris175 SEK
Avslutad
Nyckel 1700-1800 tal
378
Nyckel 1700-1800 tal
Slutpris150 SEK
Avslutad
Sven-Olof Sundberg Storvik, smidda ljusstakar, 4 stycken
380
Sven-Olof Sundberg Storvik, smidda ljusstakar, 4 stycken
Slutpris75 SEK
Avslutad
Sme-Helge Jonsson Bollnäs, nattljusstake smide
381
Sme-Helge Jonsson Bollnäs, nattljusstake smide
Slutpris550 SEK
Avslutad
Träskrin s.k raklåda, allmoge 1800-tal
382
Träskrin s.k raklåda, allmoge 1800-tal
Slutpris150 SEK
Avslutad
Häften, 3 stycken
367
Häften, 3 stycken
Slutpris200 SEK
Avslutad
Arabia "Mumin" muggar, 4 stycken
383
Arabia "Mumin" muggar, 4 stycken
Slutpris1 000 SEK
Avslutad
Sockerkaksform keramik
384
Sockerkaksform keramik
Slutpris50 SEK
Avslutad
Böcker, 5 stycken
369
Böcker, 5 stycken
Slutpris400 SEK
Avslutad
Yxa Pär & Jonas Stålberg Edsbyn, signerad P.S
385
Yxa Pär & Jonas Stålberg Edsbyn, signerad P.S
Slutpris250 SEK
Avslutad
Krokar gjutna, 6 stycken
379
Krokar gjutna, 6 stycken
Slutpris175 SEK
Avslutad
Orkidékrukor glas, 4 stycken
387
Orkidékrukor glas, 4 stycken
Slutpris50 SEK
Avslutad
Olof Nilsson olja på pannå, signerad
388
Olof Nilsson olja på pannå, signerad
Slutpris275 SEK
Avslutad
Olof Nilsson olja på pannå, signerad
389
Olof Nilsson olja på pannå, signerad
Slutpris225 SEK
Avslutad
Jompa Ljungström skulptur "Huvud" signerad 1972
390
Jompa Ljungström skulptur "Huvud" signerad 1972
Slutpris200 SEK
Avslutad
Koppar tvättfat & kittel, 1800-1900 tal
391
Koppar tvättfat & kittel, 1800-1900 tal
Slutpris125 SEK
Avslutad
Hushållsvåg
392
Hushållsvåg
Slutpris125 SEK
Avslutad
Bila, August Hedvall Bollnäs, signerad A.H
386
Bila, August Hedvall Bollnäs, signerad A.H
Slutpris800 SEK
Adress

Bergviks Auktionstjänst i Söderhamn AB

Bäckforsvägen 11

826 67 Bergvik

076-774 33 42

info@auktionstjanst.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.