Resekoffert Amerikansk, 1800-1900 tal
489
Slutpris75 SEK
Radio Dux, typ V 422, 1950-1960 tal
497
Slutpris50 SEK
Skylt papp "Gustafsbro Pilsner-svagdricka" 1930-1940 tal
498
Slutpris400 SEK
Taklampa 1940-1950 tal
Taklampa 1940-1950 tal
Slutpris275 SEK
Ryggsäck Samearbete, 1940-tal
500
Ryggsäck Samearbete, 1940-tal
Slutpris275 SEK
Flätad korg, 1900-tal
501
Flätad korg, 1900-tal
Slutpris50 SEK
Väggrelief Jie, signerad Ingegerd
Slutpris50 SEK
Staffan Östlund färglitografi, signerad
Slutpris50 SEK
Trattgrammofon sekelskiftet
Trattgrammofon sekelskiftet
Slutpris1 200 SEK
Gunnar Nerlund oljor på pannå, 5 stycken, signerade
Slutpris50 SEK
Kistebrev, A. Köhler Malmö, no: 37
Slutpris75 SEK
Slutpris50 SEK
Trämått krönt 2L, 1800-tal
499
Trämått krönt 2L, 1800-tal
Slutpris175 SEK
Eric Mårtensson kolteckning "Vår" signerad 1939
Slutpris50 SEK
Överskåp allmoge, 1800-tal
492
Överskåp allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Karta-tryck
Karta-tryck
Slutpris75 SEK
G. Nerlund olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Severin olja på duk, signerad
Severin olja på duk, signerad
Slutpris50 SEK
Hörnhylla 1800-1900 tal
Hörnhylla 1800-1900 tal
Slutpris275 SEK
Svepask Trönö Hälsingland, allmoge 1800-tal
Slutpris150 SEK
Sparbössa keramik, 1800-1900 tal
516
Slutpris200 SEK
Fiskerullar ABU 1750 + Shakespeare True Blue 1956
Slutpris250 SEK
Broderad textil
Broderad textil
Slutpris75 SEK
Junghans bordsur, 1900-talets första hälft
Slutpris50 SEK
Kran mässing
Kran mässing
Slutpris50 SEK
Soffbord teak, 1950-1960 tal
Soffbord teak, 1950-1960 tal
Slutpris650 SEK
Bord allmoge, 1800-tal
491
Bord allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Slutpris300 SEK
Hjördis Oldfors Uppsala Ekeby "Granit" vas signerad 5211
523
SlutprisInga bud
Parti beslag, 1800-tal
Parti beslag, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Leksak Arabian, travhäst
526
Leksak Arabian, travhäst
Slutpris350 SEK
Ljusstakar mässing 1 par, 1800-tal
527
Slutpris250 SEK
Fiollåda 1800-1900 tal
Fiollåda 1800-1900 tal
Slutpris3 000 SEK
Figuriner "Lejon" 1 par, keramik, 1800-1900 tal
528
Slutpris100 SEK
Rörstrand stop, 1800-1900 tal
Rörstrand stop, 1800-1900 tal
Slutpris150 SEK
Flaskor i träback, 10 stycken
514
Flaskor i träback, 10 stycken
Slutpris300 SEK
Gefle krus
Gefle krus
Slutpris100 SEK
Loklykta J.C. Larsen, Stockholm
531
Slutpris250 SEK
Miniatyrkanon med lavett
524
Miniatyrkanon med lavett
Slutpris200 SEK
Lampskärmar Meissen, 4 stycken
532
Slutpris50 SEK
Bengt Ruda "Triva" fåtölj, Nordiska Kompaniet
Slutpris500 SEK
Bordslampa-fönsterlampa Murano konstglas, 1960-tal
Slutpris1 100 SEK
Flätade korgar 2 stycken, 1800-1900 tal
534
Slutpris250 SEK
Vävspännare, Erik Gustaf Kring Norrala
537
Slutpris100 SEK
Josef Ekberg Gustavsberg "Argenta" skål
Slutpris175 SEK
Skäktkniv Söderala Hälsingland
538
Slutpris100 SEK
Selbåge-bröllopsbåge 1700-1800 tal
539
Slutpris175 SEK
Lampskärmar, 2 stycken
540
Lampskärmar, 2 stycken
Slutpris225 SEK