Include closed lots
5d 4h
Mårten Andersson färglitografi "Triptyk" motiv ur Bruddansen, signerad
Current bid1,000 SEK
5d 4h
Bokskåp 1900-talets första hälft
Current bid2,200 SEK
5d 4h
Spegel senempire, 1800-tal
Spegel senempire, 1800-tal
Current bid400 SEK
5d 4h
Sideboard teak, Hugo Troeds, vintage, 1960-tal
Current bid1,800 SEK
5d 4h
Fiol Johann Georg Voigt, Markneukirchen 1799
Current bid17,000 SEK
5d 4h
Lennart Jirlow färglitografi, signerad
Current bid2,000 SEK
5d 4h
Bengt Lindström färglitografi, signerad
Current bid200 SEK
5d 4h
Ljuskrona Gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
5d 4h
Bordsoljelampa porslin/mässing, 1900-talets första hälft
Current bid250 SEK
5d 4h
Vicke Lindstrand Uppsala Ekeby, elefant
Starting bid100 SEK
5d 4h
Skåp naturmaterial, 1900-tal
Skåp naturmaterial, 1900-tal
Starting bid100 SEK
5d 4h
Spegelskänk 1920-1930 tal
Spegelskänk 1920-1930 tal
Starting bid100 SEK
5d 4h
Bordsspegel 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
5d 4h
Skåp ek, 1930-1940 tal
Skåp ek, 1930-1940 tal
Starting bid100 SEK
5d 4h
Skänk med bakbordskant, 1800-tal
Current bid200 SEK
5d 4h
Skåp Jugend-stil, 1900-tal
Skåp Jugend-stil, 1900-tal
Starting bid100 SEK
5d 4h
Blombänk rotting, 1940-1950 tal
Starting bid100 SEK
5d 4h
Bordslampa Strindbergs-stil, 1900-tal
Current bid100 SEK
5d 4h
Current bid225 SEK
5d 4h
Current bid125 SEK
5d 4h
Current bid200 SEK
5d 4h
Mary Gregory, karaff med glas, sekelskiftet
Current bid125 SEK
5d 4h
Piedestal Empire-stil, 1900-tal
Current bid100 SEK
5d 4h
Äkta matta Jais
Äkta matta Jais
Current bid125 SEK
5d 4h
Taklampa mässing, 1960-1970 tal
Current bid100 SEK
5d 4h
Taklampa mässing, 1930-1940 tal
Current bid100 SEK
5d 4h
Albert Engström teckning, signerad
Current bid100 SEK
5d 4h
Current bid500 SEK
5d 4h
Ljuskrona Sengustaviansk stil, 1900-tal
Starting bid100 SEK
5d 4h
Spegel 1800-1900 tal
Spegel 1800-1900 tal
Current bid100 SEK
5d 4h
Hans Wigert litografier, 2 stycken, signerade
Current bid100 SEK
5d 4h
Bordsoljelampa sekelskiftet
Bordsoljelampa sekelskiftet
Current bid175 SEK
5d 4h
Orrefors kristallskål, Cattis Åselius-Lidbeck skål + glöggmuggar, 8 stycken
Starting bid100 SEK
5d 4h
Parti julgransdekorationer
Parti julgransdekorationer
Starting bid100 SEK
5d 4h
Karmstol Windsormodell, betsad furu, 1800-1900 tal
Current bid175 SEK
5d 4h
Starting bid100 SEK
5d 4h
Möbelgrupp 3 delar, 1900-tal
Möbelgrupp 3 delar, 1900-tal
Starting bid100 SEK
5d 4h
Soffgrupp Helskinn, Natuzzi Italien, 1980-tal
Current bid1,000 SEK
5d 4h
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1943
Current bid450 SEK
5d 4h
Silverskedar, 6 stycken
Silverskedar, 6 stycken
Current bid100 SEK
5d 4h
Juldekoration, löpare papp
Juldekoration, löpare papp
Starting bid100 SEK
5d 4h
Carl Larsson tryck, 8 stycken
Carl Larsson tryck, 8 stycken
Current bid200 SEK
5d 4h
Häften Kungligheter, 9 stycken + bok "Familj-Journalen"
Current bid100 SEK
5d 4h
Svepask allmoge, 1800-tal
Svepask allmoge, 1800-tal
Starting bid100 SEK
5d 4h
Orgelpall 1900-tal
Orgelpall 1900-tal
Starting bid100 SEK
5d 4h
Mårten Andersson färglitografi "Kyssen" signerat provtryck
Current bid150 SEK
5d 4h
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1949
Current bid100 SEK
5d 4h
Fritiof Strandberg olja på pannå, signerad 1948
Current bid175 SEK