Ann-Caroline Breig komposition "Tutto" signerad
Final bid850 SEK
Bestick Stelton Maya Norge, 59 delar, 1960-tal
Final bid850 SEK
Lars Jonsson färglitografi "Sädesärla" signerad
Final bid800 SEK
Lage Lindell färgseriegrafi, signerad
Final bid950 SEK
Svenolov Ehrén färglitografi, signerad -87
Final bid100 SEK
Nils Erik Johansson färglitografi, signerad
Final bid200 SEK
Jordglob 1900-tal
106
Jordglob 1900-tal
Final bid300 SEK
Golvljusstake smidesarbete
Golvljusstake smidesarbete
Final bid225 SEK
JVC Micro Stereo System RD-D227H
108
Final bid100 SEK
Mercedes-Benz C 200, årsmodell 1993
Final bid27,500 SEK
Parti vinylskivor LP
110
Parti vinylskivor LP
Final bid3,800 SEK
Koppar & mässing, 3 delar, 1800-1900 tal
105
Final bid125 SEK
Parti vinylskivor LP
112
Parti vinylskivor LP
Final bid2,400 SEK
Parti vinylskivor LP
Parti vinylskivor LP
Final bid125 SEK
Robotdammsugare iRobot Roomba
115
Robotdammsugare iRobot Roomba
Final bid650 SEK
Högtalare 1 par, Wharfedale Diamond
116
Final bid250 SEK
Panasonic Blu-Ray spelare
117
Panasonic Blu-Ray spelare
Final bid100 SEK
TV Panasonic 32"
TV Panasonic 32"
Final bid100 SEK
Skivspelare/kassettspelare Hitachi SDT-7785
Final bid550 SEK
Tidningskorg rotting, 1900-tal
Final bid175 SEK
Högtalare Creative I-trigue 3330, 3 stycken
109
Final bid150 SEK
Orrefors champagneglas, 3 stycken + champagneglas, 4 stycken
123
Final bid125 SEK
Parti vinylskivor LP
Parti vinylskivor LP
Final bid4,600 SEK
Parti kristall, 6 delar
125
Parti kristall, 6 delar
Tapio Wirkkala Iittala "Ultima Thule" karaff
Final bid250 SEK
Likörglas, 6 stycken
127
Likörglas, 6 stycken
Final bid100 SEK
Fotglas, 4 stycken
122
Fotglas, 4 stycken
Final bid100 SEK
Walter Hickman Kosta Boda "Pippi" glasservis, 27 delar
129
Final bid250 SEK
Tavla "Egyptiskt motiv" signerad
131
Jorgo Krallis färglitografi, signerad
Final bid250 SEK
B. O Lodewiges Van Mynden olja på pannå "Tall vid Runn, Dalarna" signerad
Final bid100 SEK
Tapio Wirkkala Iittala "Tavastia" fotglas, 8 stycken
Final bid275 SEK
Leif Eriksson olja på pannå, signerad
Final bid100 SEK
Ragnar Engström olja på pannå "Spanskt motiv" signerad
136
Final bid125 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Marta (På terrassen i Nerja)" signerad 1986
130
Final bid5,600 SEK
Olov Nilsson olja på pannå, signerad 1926
137
Final bid950 SEK
Knut Norman olja på pannå, signerad
Final bid100 SEK
Hinkar, 2 stycken
140
Hinkar, 2 stycken
Final bid150 SEK
Flamskvävnad
Flamskvävnad
Final bid200 SEK
Bose ljudsystem
121
Bose ljudsystem
Final bid1,400 SEK
Hushållsvåg gjutjärn, 1920-1930 tal
Final bid175 SEK
Transportrullstol Etac
Transportrullstol Etac
Final bid500 SEK
Shaker kristall
Shaker kristall
Final bid100 SEK
Anne Nilsson Orrefors "Clown" glas, 4 stycken
124
Final bid2,800 SEK
Plåtburkar, 3 stycken
Plåtburkar, 3 stycken
Final bid125 SEK
Johan Ossian Andersson olja på duk "Hamn" signerad
Final bid800 SEK
Lars Olov Olsson olja på pannå, signerad -71
Final bid100 SEK
Åke Löf olja på pannå, signerad
Final bid300 SEK