H. Lagerstedt Eskilstuna, kandelaber mässing
Final bid100 SEK
Final bid1,500 SEK
Tennfat 1800-tal
Tennfat 1800-tal
Final bid50 SEK
Hushållsvåg Domus
Hushållsvåg Domus
Final bid225 SEK
Figuriner trä, 3 stycken, signerade E. Svärd 1978
Final bid650 SEK
Lars Holmström Arvika, ljusstakar mässing 1 par, Jugend
Final bid2,200 SEK
Ahrneberg ljusstakar trä, 1 par
Final bid450 SEK
Parti glasplåtar
Parti glasplåtar
Final bid2,200 SEK
Bordsoljefot brons, Jugend, 1800-1900 tal
Final bid125 SEK
Ljusstakar mässing, 1 par, 1800-1900 tal
Final bid225 SEK
Tvättset Gefle "Alice" 2 delar
Final bid225 SEK
Hushållsvåg/affärsvåg gjutjärn
Final bid400 SEK
Diverse sytillbehör
Diverse sytillbehör
Final bid125 SEK
Jenny Nyström tryck, 4 stycken
Tavla krita, signerad J.S -28
Tavla krita, signerad J.S -28
Final bid50 SEK
Stop allmoge, 1800-tal
Stop allmoge, 1800-tal
Final bid125 SEK
Salttina allmoge, 1800-tal
Salttina allmoge, 1800-tal
Final bid75 SEK
Kopparkruka 1800-1900 tal
Kopparkruka 1800-1900 tal
Final bid250 SEK
Bordsspegel 1900-talets första hälft
Tavla "religiöst motiv" sekelskiftet
Final bid75 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Marta (På terrassen i Nerja)" signerad
Final bid3,200 SEK
Lådspegel/pigtittare, 1900-talets första hälft
Final bid50 SEK
Träkar 1800-1900 tal
Träkar 1800-1900 tal
Final bid175 SEK
Brandspruta koppar, 1800-1900 tal
Final bid225 SEK
Spegel 1930-1940 tal
Spegel 1930-1940 tal
Final bid75 SEK
Campingkorg
Campingkorg
Final bid275 SEK
Spegel, modern i gammal stil
Spegel, modern i gammal stil
Final bid275 SEK
Sideboard "Royal" fanerad teak, 1960-tal
Final bid900 SEK
Spegelskänk 1920-1930 tal
Spegelskänk 1920-1930 tal
Kronskåp allmoge, 1800-tal
Kronskåp allmoge, 1800-tal
Final bid1,700 SEK
Mårten Andersson färglitografi "I månskenet" signerad
Final bid4,600 SEK
Hörnskåp 1900-tal
Hörnskåp 1900-tal
Final bid75 SEK
Hörnskåp 1900-tal
Hörnskåp 1900-tal
Final bid200 SEK
Skåp ek, 1930-1940 tal
Skåp ek, 1930-1940 tal
Golvur 1900-tal
Golvur 1900-tal
Final bid50 SEK
Skåp furu, 1900-tal
Skåp furu, 1900-tal
Final bid50 SEK
Möbelgrupp rokoko-stil, 3 delar
Final bid175 SEK
Stolar ek, 6 stycken
Stolar ek, 6 stycken
Final bid75 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Frieriet" signerad
Final bid700 SEK
Bord 1900-tal
Bord 1900-tal
Final bid150 SEK
Matta Willton
Matta Willton
Final bid50 SEK
Dörrpar allmoge, 1800-tal
Dörrpar allmoge, 1800-tal
Final bid850 SEK
Dörr allmoge, 1700-1800 tal
Dörr allmoge, 1700-1800 tal
Final bid250 SEK
Byrå Gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid250 SEK
Snurrfåtölj skinn, modern
Snurrfåtölj skinn, modern
Final bid500 SEK
Bockbord allmoge, 1800-tal
Bockbord allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Snurrfåtölj skinn, modern
Snurrfåtölj skinn, modern
Final bid600 SEK
Kopparkittel på smidesställning, 1800-1900 tal
Final bid350 SEK