Piedestal 1900-tal
Bockbord allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Bockbord allmoge, 1800-tal
Final bid750 SEK
Bord Ovanåker Hälsingland, allmoge 1800-tal
Final bid500 SEK
TV TCL 40"
Final bid275 SEK
Tråg allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Kista, 1700-1800 tal
Final bid50 SEK
Kista Järvsö, 1700-1800 tal
Final bid900 SEK
Kopparkastrull + mullöga, 1800-1900 tal
Laggkärl allmoge, 1800-tal
Final bid150 SEK
Takplafonder, 2 stycken, 1800-tal
Final bid175 SEK
Skåp allmoge, 1700-tal
Final bid450 SEK
Laggkärl allmoge, 1800-tal
Final bid100 SEK
Pall 1800-1900 tal
Final bid225 SEK
Kaffepanna koppar, 1800-1900 tal
Final bid125 SEK
Trådrullehållare 1800-1900 tal
Final bid200 SEK
Tavletthylla 1800-1900 tal
Final bid1,500 SEK
Final bid100 SEK
Svepask allmoge, 1800-tal
Final bid100 SEK
Stol s.k lekattstol, Knåda Ovanåker, Senbarock/rokoko, 1700-1800 tal
Final bid1,800 SEK
Svepask allmoge, 1800-1900 tal
Final bid225 SEK
Forskrin allmoge, 1800-tal
Final bid225 SEK
Kopparhinkar, 2 stycken, 1800-1900 tal
Final bid125 SEK
Kopparhink 1800-tal
Final bid200 SEK
Rune Grönjord litografi, signerad -77
Jörgen Zetterquist litografi, signerad -77
Denis Steen träsnitt, signerad -74
Kandelabrar silver, 1 par
Final bid1,300 SEK
Miniatyrskåp Erik Gustav Kring, Å Norrala, daterad 1993
Final bid550 SEK
Rolf Jansson färglitografi "Travhästar" signerad -62
Final bid50 SEK
Böcker Halvfranska band, 13 stycken
Final bid150 SEK
Böcker, 9 stycken
Final bid50 SEK
Verner Von Heidenstam halvfranska band, 8 stycken
Final bid125 SEK
Albert Engström halvfranska band, 15 stycken
Final bid50 SEK
Svärd + kniv, replikor
Final bid300 SEK
Dolkar 2 stycken, replikor
Final bid350 SEK
Stånka allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Bärplockare plåt, 3 stycken + bärkont
Final bid50 SEK
Bestick Jernbolaget Eskilstuna, 24 delar, 1930-1940 tal
Final bid150 SEK
Pipstånka allmoge, 1800-tal
Final bid850 SEK
Dukar, 7 stycken
Final bid500 SEK
Korgar, 2 stycken, 1800-1900 tal
Final bid225 SEK
342
Lumatron radio + Denver CD-spelare, LG DVD-spelare
Final bid175 SEK
Parti filmisar
Final bid200 SEK
343
Bärkont
Fiskespön med rullar, 3 stycken
Final bid750 SEK
Håv teleskop
Final bid50 SEK
Fiskespön teleskop, 3 stycken
Final bid75 SEK