Andreas Hanson olja på pannå, signerad 1944
Ulrica Hydman Vallien Kosta Boda, skål
Final bid100 SEK
Damejeanner, 1 par
Damejeanner, 1 par
Final bid225 SEK
Skål på fot, pressglas
Skål på fot, pressglas
Final bid50 SEK
Lasse Åberg ölglas, 1 par
Lasse Åberg ölglas, 1 par
Final bid75 SEK
Arcoroc fiskassietter, 13 stycken
Final bid250 SEK
Skål på fot, pressglas
Skål på fot, pressglas
Final bid75 SEK
Vitvinsremmare, 6 stycken
Vitvinsremmare, 6 stycken
Final bid350 SEK
Bordsuppsats, 1920-1930 tal
Bordsuppsats, 1920-1930 tal
Final bid200 SEK
Champagneglas kristall, 6 stycken
Final bid300 SEK
Damejeanne
Damejeanne
Final bid200 SEK
Orrefors kristallskålar på fot, 2 stycken
Final bid100 SEK
Folke Pettersson Pars (1921-2005) olja på duk "Sommarskog med bäck" signerad
Final bid50 SEK
Otto Lindberg olja på duk "Havsmotiv" signerad 1935
Final bid1,500 SEK
Gustaf Herbert Carlson olja på duk "Stilleben" signerad
Final bid225 SEK
Vitvinsremmare, 6 stycken
Vitvinsremmare, 6 stycken
Final bid275 SEK
Marthe Bohm olja på pannå, signerad
Final bid1,000 SEK
Hjalmar Lindblom olja på duk "Motiv från Skåne" signerad
Lennart Lindberg olja på pannå "Speldans midsommarafton" signerad
Final bid250 SEK
Louis Bastin litografi, signerad
Poul Björklund Rasmussen olja på pannå, signerad
Final bid50 SEK
Åke Johansson olja på pannå, signerad
Final bid350 SEK
Hans Larsson färglitografi, signerad 1959
Final bid50 SEK
Lars "Huck" Hultgren färglitografi, signerad
Final bid50 SEK
Claes Caspersson signerat tryck
Jan Johansson Orrefors "Fleur" kristallskål + Pukeberg vas, signerad L. Kocovski
Final bid75 SEK
Skål på fot, pressglas
Skål på fot, pressglas
Final bid75 SEK
Damejeanner 1 par
Damejeanner 1 par
Final bid175 SEK
Glas, 4 delar
Glas, 4 delar
Teaterkikare, 2 stycken, 1900-tal
Final bid225 SEK
Takplafond 1930-1940 tal
Takplafond 1930-1940 tal
Final bid250 SEK
Taklampa Jugend
Taklampa Jugend
Final bid100 SEK
Glas, 12 stycken
Glas, 12 stycken
Final bid75 SEK
Taklampa 1930-1940 tal
Taklampa 1930-1940 tal
Final bid50 SEK
Plåtbrickor Husqvarna Symaskiner, 4 stycken
Final bid350 SEK
Bordsdekorationer mässing, 1 par, 1800-1900 tal
Final bid50 SEK
Bordsur mässing + detalj för kikare
Lådkamera JCA
Lådkamera JCA
Final bid50 SEK
Vikt-set
Vikt-set
Final bid75 SEK
Ljusstakar mässing, 1 par, 1900-tal
Final bid100 SEK
Kamera Balda Jubilette
Kamera Balda Jubilette
Nattljusstakar mässing, 1 par
Nattljusstakar mässing, 1 par
Final bid225 SEK
Göteborg "Tärna" 3 delar + Heddon tallrikar, 5 stycken
Final bid50 SEK
Stop tenn, 1800-1900 tal
Stop tenn, 1800-1900 tal
Final bid75 SEK
Final bid1,600 SEK
Lampfot mässing, 1800-1900 tal
Final bid50 SEK
Ranbogården keramik, figuriner 2 stycken
Final bid75 SEK
Miniatyrsymaskin plåt, sekelskiftet
Final bid175 SEK