Stig Marn olja på duk, signerad -66
150
Slutpris100 SEK
Rune Persson olja på duk "Timmerbröte"
Slutpris125 SEK
Bertil Wahlberg olja på duk "Motiv från Italien" signerad
Slutpris100 SEK
B. O Lodewiges Van Mynden olja på pannå, signerad
154
SlutprisInga bud
Olja på duk "Barn" signerad Falk
149
Slutpris100 SEK
Leksaksspis plywood, 1940-tal
Leksaksspis plywood, 1940-tal
Slutpris100 SEK
Skivspelare Soundmaster NR 545 DAB
118
Slutpris850 SEK
Tavlor-tryck "Indianmotiv" 3 stycken
Slutpris100 SEK
Cykel Monark Uldrer 26"
Cykel Monark Uldrer 26"
Slutpris350 SEK
Oskar Bergman färglitografi, signerad
Slutpris350 SEK
Gobeläng 1800-tal
Gobeläng 1800-tal
Slutpris400 SEK
Plastmattor, 2 stycken
Plastmattor, 2 stycken
Slutpris200 SEK
Textiltavla
Textiltavla
SlutprisInga bud
Sparbössor mässing, 2 stycken, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Vincent Haddelsey färglitografi, signerad
Slutpris150 SEK
Ljusstake Vallonmässing, 1900-tal + skrin nysilver
Slutpris100 SEK
Skrivbords-set Gusums mässing, 3 delar, 1900-tal
Slutpris125 SEK
Ljusstakar mässing/blybergsporfyr, Morells Metallgjuteri Mora, 1 par, 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Klave/käpp metall, 1800-1900 tal
SlutprisInga bud
Lampskärm
Lampskärm
SlutprisInga bud
Svepask 1800-1900 tal
Svepask 1800-1900 tal
Slutpris100 SEK
Barnstol rokoko-stil, 1800-1900 tal
Slutpris100 SEK
Väggur s.k Amerikaur, Junghans Brothers
Slutpris100 SEK
Herrgårdsur 1800-1900 tal
Herrgårdsur 1800-1900 tal
SlutprisInga bud
Bengt Ellis olja på duk "Blått fjällvatten" signerad
Slutpris7 600 SEK
Stig Blomberg "Viking" metall
Stig Blomberg "Viking" metall
Slutpris100 SEK
Tavla-tryck "The moonlight sonata, Beethoven"
Slutpris100 SEK
Näverburk Erik Ohlson, Norrala Hälsingland
Slutpris500 SEK
Electrolux köksassistent
Electrolux köksassistent
Slutpris1 300 SEK
Parti vinylskivor LP
Parti vinylskivor LP
Slutpris100 SEK
Vinylskivor LP, 5 stycken
Vinylskivor LP, 5 stycken
Slutpris400 SEK
Vinylskivor LP, 5 stycken
Vinylskivor LP, 5 stycken
Slutpris125 SEK
Parti vinylskivor LP
Parti vinylskivor LP
Slutpris100 SEK
Bestickuppsättning nickelbrons, i träschatull
Slutpris250 SEK
Massagemattor, 2 stycken
Massagemattor, 2 stycken
Slutpris250 SEK
Dalahästar, 9 stycken
Dalahästar, 9 stycken
Slutpris300 SEK
Bo Fajans fiskfat
Bo Fajans fiskfat
SlutprisInga bud
Carl Scheidig figurin "Fiskare" porslin
SlutprisInga bud
Barometer mässing
Barometer mässing
Slutpris125 SEK
Cooper Ludlam sockerströare, silverpläterad, Sheffield England
Slutpris150 SEK
Handdukshylla 1900-tal
Handdukshylla 1900-tal
SlutprisInga bud
Värmebad/kokeri 380V
Värmebad/kokeri 380V
Slutpris125 SEK
Exponeringskyl
Exponeringskyl
SlutprisInga bud
Byrå 3 lådor, rotting, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Skänk rotting, 1900-tal
Skänk rotting, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Hylla rotting, 1900-tal
Hylla rotting, 1900-tal
Slutpris175 SEK
Serveringsvagn rotting, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Bord med stolar, 2 stycken, rotting
Slutpris250 SEK