Bokskåp 1900-talets första hälft
Slutpris2 800 SEK
Spegel senempire, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Sideboard teak, Hugo Troeds, vintage, 1960-tal
Slutpris2 800 SEK
Fiol Johann Georg Voigt, Markneukirchen 1799
Slutpris17 000 SEK
Lennart Jirlow färglitografi, signerad
Slutpris3 400 SEK
Bengt Lindström färglitografi, signerad
Slutpris1 000 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Triptyk" motiv ur Bruddansen, signerad
Slutpris5 200 SEK
Ljuskrona Gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris2 000 SEK
Bordsoljelampa porslin/mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Vicke Lindstrand Uppsala Ekeby, elefant
Slutpris500 SEK
Skåp naturmaterial, 1900-tal
Slutpris275 SEK
Spegelskänk 1920-1930 tal
SlutprisInga bud
Bordsspegel 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Skåp ek, 1930-1940 tal
Slutpris100 SEK
Skåp Jugend-stil, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Blombänk rotting, 1940-1950 tal
SlutprisInga bud
Bordslampa Strindbergs-stil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Slutpris650 SEK
Mary Gregory, karaff med glas, sekelskiftet
Slutpris125 SEK
Piedestal Empire-stil, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Äkta matta Jais
Slutpris500 SEK
Taklampa mässing, 1960-1970 tal
Slutpris400 SEK
Slutpris350 SEK
Taklampa mässing, 1930-1940 tal
Slutpris600 SEK
Albert Engström teckning, signerad
Slutpris1 400 SEK
Slutpris650 SEK
Slutpris1 400 SEK
Ljuskrona Sengustaviansk stil, 1900-tal
SlutprisInga bud
Spegel 1800-1900 tal
Slutpris500 SEK
Hans Wigert litografier, 2 stycken, signerade
Slutpris125 SEK
Bordsoljelampa sekelskiftet
Slutpris450 SEK
Orrefors kristallskål, Cattis Åselius-Lidbeck skål + glöggmuggar, 8 stycken
SlutprisInga bud
Parti julgransdekorationer
Slutpris100 SEK
Karmstol Windsormodell, betsad furu, 1800-1900 tal
Slutpris600 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Flottarens lägenhet sedan han blivit matthandlare" signerad
Slutpris1 000 SEK
Möbelgrupp 3 delar, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Soffgrupp Helskinn, Natuzzi Italien, 1980-tal
Slutpris2 200 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1943
Slutpris650 SEK
Silverskedar, 6 stycken
Slutpris500 SEK
Juldekoration, löpare papp
SlutprisInga bud
Carl Larsson tryck, 8 stycken
Slutpris550 SEK
Svepask allmoge, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Orgelpall 1900-tal
Slutpris100 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1949
Slutpris125 SEK
Tavlor "Egyptiska motiv" 3 stycken, signerade
SlutprisInga bud
Häften Kungligheter, 9 stycken + bok "Familj-Journalen"
Slutpris125 SEK
Ingrid Jorde olja på duk, signerad 1968
Slutpris225 SEK
Madeleine Pyk färglitografi, signerad
Slutpris2 000 SEK