Andreas Hanson olja på pannå, signerad 1944
SlutprisInga bud
Ulrica Hydman Vallien Kosta Boda, skål
Slutpris100 SEK
Damejeanner, 1 par
Slutpris225 SEK
Skål på fot, pressglas
Slutpris50 SEK
Lasse Åberg ölglas, 1 par
Slutpris75 SEK
Arcoroc fiskassietter, 13 stycken
Slutpris250 SEK
Skål på fot, pressglas
Slutpris75 SEK
Vitvinsremmare, 6 stycken
Slutpris350 SEK
Bordsuppsats, 1920-1930 tal
Slutpris200 SEK
Champagneglas kristall, 6 stycken
Slutpris300 SEK
Damejeanne
Slutpris200 SEK
Orrefors kristallskålar på fot, 2 stycken
Slutpris100 SEK
Folke Pettersson Pars (1921-2005) olja på duk "Sommarskog med bäck" signerad
Slutpris50 SEK
Otto Lindberg olja på duk "Havsmotiv" signerad 1935
Slutpris1 500 SEK
Gustaf Herbert Carlson olja på duk "Stilleben" signerad
Slutpris225 SEK
Vitvinsremmare, 6 stycken
Slutpris275 SEK
Marthe Bohm olja på pannå, signerad
Slutpris1 000 SEK
Hjalmar Lindblom olja på duk "Motiv från Skåne" signerad
SlutprisInga bud
Lennart Lindberg olja på pannå "Speldans midsommarafton" signerad
Slutpris250 SEK
Louis Bastin litografi, signerad
SlutprisInga bud
Poul Björklund Rasmussen olja på pannå, signerad
Slutpris50 SEK
Åke Johansson olja på pannå, signerad
Slutpris350 SEK
Hans Larsson färglitografi, signerad 1959
Slutpris50 SEK
Lars "Huck" Hultgren färglitografi, signerad
Slutpris50 SEK
Claes Caspersson signerat tryck
SlutprisInga bud
Jan Johansson Orrefors "Fleur" kristallskål + Pukeberg vas, signerad L. Kocovski
Slutpris75 SEK
Skål på fot, pressglas
Slutpris75 SEK
Damejeanner 1 par
Slutpris175 SEK
Glas, 4 delar
SlutprisInga bud
Teaterkikare, 2 stycken, 1900-tal
Slutpris225 SEK
Takplafond 1930-1940 tal
Slutpris250 SEK
Taklampa Jugend
Slutpris100 SEK
Glas, 12 stycken
Slutpris75 SEK
Taklampa 1930-1940 tal
Slutpris50 SEK
Plåtbrickor Husqvarna Symaskiner, 4 stycken
Slutpris350 SEK
Bordsdekorationer mässing, 1 par, 1800-1900 tal
Slutpris50 SEK
Bordsur mässing + detalj för kikare
SlutprisInga bud
Lådkamera JCA
Slutpris50 SEK
Vikt-set
Slutpris75 SEK
Ljusstakar mässing, 1 par, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Kamera Balda Jubilette
SlutprisInga bud
Nattljusstakar mässing, 1 par
Slutpris225 SEK
Göteborg "Tärna" 3 delar + Heddon tallrikar, 5 stycken
Slutpris50 SEK
Stop tenn, 1800-1900 tal
Slutpris75 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Bonde på Ibiza (Siesta)" signerad
Slutpris1 600 SEK
Lampfot mässing, 1800-1900 tal
Slutpris50 SEK
Ranbogården keramik, figuriner 2 stycken
Slutpris75 SEK
Miniatyrsymaskin plåt, sekelskiftet
Slutpris175 SEK