Träkar 1800-1900 tal
588
Träkar 1800-1900 tal
Slutpris400 SEK
Skoglund & Olsson Gefle, gjutjärnskamin
589
Slutpris300 SEK
Brickbord sekelskiftet
590
Brickbord sekelskiftet
Slutpris200 SEK
Skåp-läkarskåp
Skåp-läkarskåp
Slutpris800 SEK
Taburett 1900-tal
585
Taburett 1900-tal
Slutpris350 SEK
Stolar 6 stycken, allmoge 1800-tal
592
Slutpris225 SEK
Pinnstolar 4 stycken, 1900-tal
594
Slutpris150 SEK
Gustav Norling Cop, olja på duk
597
Slutpris50 SEK
Gungstol 1900-talets första hälft
591
Slutpris50 SEK
Olja på duk, signerad Axel Ör -24 Cop
Slutpris150 SEK
G. Norling olja på duk, signerad
Slutpris100 SEK
Anders Olsson fototryck
Anders Olsson fototryck
Slutpris100 SEK
Gösta Grähs "Katt" keramik
601
Gösta Grähs "Katt" keramik
Slutpris125 SEK
Röllakansmatta
Röllakansmatta
Slutpris650 SEK
Röllakansmatta
603
Röllakansmatta
Slutpris275 SEK
Olle Wiklund träskulptur, signerad O.W -93
Slutpris50 SEK
Gunnar Stenberg olja på duk, signerad
605
SlutprisInga bud
Pastell, otydlig signatur
606
Pastell, otydlig signatur
SlutprisInga bud
Speglar 1 par, 1970-1980 tal
607
Speglar 1 par, 1970-1980 tal
Slutpris275 SEK
Spegel + ljuslampetter 1 par, 1980-1990 tal
608
Slutpris175 SEK
Parti spetsar
609
Parti spetsar
Slutpris50 SEK
Ljushållare trä, 2 stycken + ljusstakar, 1 par
610
SlutprisInga bud
Kryddservisdelar, 10 delar
612
Kryddservisdelar, 10 delar
SlutprisInga bud
Tvättset 2 delar, Kanna Gefle "Säter" + Tvättfat Rörstrand "Siri"
613
Slutpris175 SEK
Einar Vianden provtryck, signerad -72
614
Slutpris50 SEK
Golvur 1800-tal
595
Golvur 1800-tal
Slutpris3 800 SEK
Mona Huss Wallin färglitografi, signerad -86
615
Slutpris600 SEK
Tavla-tryck "Enkelbeckasiner"
Tavla-tryck "Enkelbeckasiner"
Slutpris50 SEK
Fritiof Strandberg blandteknik, signerad 1970
617
Slutpris225 SEK
Connie Dellkrantz färglitografi, signerad
618
Slutpris550 SEK
Bengt Bolin akvarell, signerad
619
SlutprisInga bud
Bordslampa-golvlampa keramik & mässing, 1940-1950 tal
566
Slutpris4 200 SEK
Snedklaff-sekretär 1700-1800 tal
593
Slutpris1 100 SEK
Kerstin Jönsson etsning "Vi två II" signerad
620
SlutprisInga bud
Eva Öhrn grafiskt blad "Garnkorg" signerad -80
622
SlutprisInga bud
Max Walter Svanberg grafiskt blad, signerad
623
Slutpris175 SEK
Göran Brunius etsning, signerad
624
Slutpris75 SEK
Parti diverse
611
Parti diverse
Slutpris150 SEK
Parti tidskrifter "Teknik för alla"
626
Slutpris75 SEK
Parti tidskrifter "Teknikens värld"
627
Slutpris50 SEK
Oscar Bernheim olja på pannå, signerad
621
Slutpris75 SEK
Parti tidskrifter "Populär Mekanik"
628
Slutpris75 SEK
Uppslagsverk "Svensk historia" 14 band
629
Slutpris150 SEK
Arabia samlartallrikar, 6 stycken
630
Slutpris50 SEK
Gustavsberg "Argenta" fat + skålar, 2 styckenn
631
Slutpris125 SEK
Frantisek Makes handkolorerat grafiskt blad, signerad F. Makes
625
Slutpris275 SEK
Terrin porslin "Fasan"
632
Terrin porslin "Fasan"
Slutpris150 SEK
Släpvagn Thule, årsmodell 1998
635
Slutpris18 000 SEK