Fällbord Jacob Sjölin (mästare i Köping och Kungsör 1767-1785)
Slutpris3 000 SEK
Rörstrand "Ostindia" servis, 37 delar, 1930-1940 tal
Slutpris3 000 SEK
Anna-Lisa Thomson Uppsala Ekeby "Paprika" vas, signerad 1020
Slutpris2 200 SEK
Rosenthal "Classic Rose Collection" servis, 81 delar
Slutpris1 100 SEK
Taklampa fotogen, brons, 1800-tal
Slutpris650 SEK
Skänk Gustaviansk, 1700-1800 tal
Slutpris4 200 SEK
Vitrinskåp 1700-1800 tal
Vitrinskåp 1700-1800 tal
Slutpris7 400 SEK
Bord 1800-tal
Bord 1800-tal
Slutpris750 SEK
Vicke Lindstrand Uppsala Ekeby "Björnunge"
Slutpris225 SEK
Nittsjö keramik "Katt" no: 1161
Slutpris75 SEK
Lomonosov USSR figurin "Isbjörn" porslin
SlutprisInga bud
Bordslampa Tiffany-stil, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Goebel figurin "Katt"
Goebel figurin "Katt"
Slutpris50 SEK
Per Olof Ström vas, 1960-tal
Per Olof Ström vas, 1960-tal
Slutpris400 SEK
Figurin porslin, no: C-216-1275
Slutpris700 SEK
Sven Wejsfelt Gustavsberg "Fågel" Flock-2
Slutpris150 SEK
Julprydnader, tomtar
Julprydnader, tomtar
Slutpris50 SEK
Lillemor Mannerheim Uppsala Ekeby "Katt"
Slutpris225 SEK
Taklampa 1970-1980 tal
Taklampa 1970-1980 tal
SlutprisInga bud
Taklampa mässing, 1950-1960 tal
Slutpris225 SEK
Toalettbord-sminkbord, Sigurd Göransson "Romantica" AB Nybrofabriken Fröseke, 1960-tal
Slutpris150 SEK
Uppsala Ekeby "Elefant" tillskriven Anna-Lisa Thomson
Slutpris50 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Katt" ur serien "Stora Zoo" 1950-1960 tal
Slutpris1 800 SEK
Länsarmstolar 1 par + taburetter 1 par, rokoko, 1800-talets slut
Slutpris75 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Katt" K-studion, 1970-tal
Slutpris500 SEK
Per Olof Ström Alsterfors glasbruk, vas
Slutpris1 000 SEK
Märta Willborg Gefle figurin "Terry"
Slutpris100 SEK
Maggie Wibom Gefle figurin "Häst" 1900-tal
Slutpris75 SEK
Salongsgrupp rokoko, 6 delar, 1800-talets slut
Slutpris450 SEK
Gustavsberg figurin "Katt"
Gustavsberg figurin "Katt"
Slutpris400 SEK
Gabrielverken figurin "Bisonoxe"
Slutpris50 SEK
Väggkarta över Afrika
Väggkarta över Afrika
Slutpris200 SEK
Lomonosov USSR figurin "Hund" 1900-talets andra hälft
Slutpris175 SEK
Märta willborg Uppsala Ekeby "Rådjur"
Slutpris50 SEK
Jema Holland figurin, no: 681
Jema Holland figurin, no: 681
Slutpris75 SEK
Gustavsberg "Prins Eugen" Waldemars udde, ytterfoder
Slutpris200 SEK
Ingrid Atterberg Uppsala Ekeby "Mosaik" vas, 1950-1960 tal
Slutpris250 SEK
Ingrid Atterberg Uppsala Ekeby, askfat för Folke Bernadottehemmet Uppsala
Slutpris50 SEK
Stolar "Ringblomman" 2 stycken, 1950-tal
Slutpris800 SEK
Stig Lindberg Gustavsberg "Reptil" fat
Slutpris550 SEK
Anna-Lisa Thomson Uppsala Ekeby, fat
Slutpris175 SEK
Arabia vas, signerad AIJ/RS
Arabia vas, signerad AIJ/RS
Slutpris250 SEK
Anna-Lisa Thomson Uppsala Ekeby "Snäckan" vas, 1940-1950 tal
Slutpris450 SEK
Konstglas "Fisk"
Konstglas "Fisk"
Slutpris100 SEK
Väggrelief Stavanger "Mother" flintgods
Slutpris150 SEK
Bo Fajans Gefle vas, 1950-tal
Bo Fajans Gefle vas, 1950-tal
Slutpris100 SEK
Jerk Werkmäster Nittsjö keramik hänkelvas, 1930-1940 tal
Slutpris75 SEK
Karin Björquist "Indigo" vas
Karin Björquist "Indigo" vas
Slutpris225 SEK