Golvlampa IKEA "Evedal"
Golvlampa IKEA "Evedal"
Slutpris400 SEK
Bänk allmoge, 1800-tal
489
Bänk allmoge, 1800-tal
Slutpris650 SEK
Dockvagn 1800-tal
491
Dockvagn 1800-tal
Slutpris125 SEK
Luxor "Luxorett" Radio med skivspelare, teak, 1950-tal
492
Slutpris1 300 SEK
Eldskärm Jugend, 1800-1900 tal
493
Slutpris1 000 SEK
Olja på duk "Porträtt" okänd konstnär, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Olja på duk signerad A. Hijosa
495
Slutpris75 SEK
Olja på duk okänd konstnär, signerad
SlutprisInga bud
Gustavsberg "Viggen" servisdelar retro, design M. Hennix, 21 delar
497
Slutpris550 SEK
Stånka allmoge, 1800-tal
Stånka allmoge, 1800-tal
Slutpris150 SEK
Taklampa modern
498
Taklampa modern
Slutpris50 SEK
Byrå 3 lådor, 1940-1950 tal
499
Byrå 3 lådor, 1940-1950 tal
Slutpris250 SEK
Tapio Wirkkala vas, formgiven 1947
500
Slutpris900 SEK
Klockställ 1800-1900 tal
501
Klockställ 1800-1900 tal
Slutpris275 SEK
Orrefors glasinsatser för kryddhylla, 3 delar + brännarrör, 2 stycken
Slutpris50 SEK
Diverse vaser, med mera
Diverse vaser, med mera
Slutpris100 SEK
Frimärken & förstadagsbrev
Frimärken & förstadagsbrev
SlutprisInga bud
Vinylskivor LP Elvis, 6 stycken
Slutpris150 SEK
Otto Lindberg olja på duk "Landskap" signerad 1928
Slutpris550 SEK
Flätad skruck, Järvsö Hälsingland
Slutpris900 SEK
Kandelaber mässing + ljusstakar, 2 stycken
Slutpris175 SEK
Gerda Strömberg Strömbergshyttan, vas, 1930-tal
Slutpris1 000 SEK
Smyckeskrin mässing, 1900-tal
Smyckeskrin mässing, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Ljusstake sterlingsilver
Ljusstake sterlingsilver
Slutpris275 SEK
Skrivbord 5 lådor, 1980-1990 tal
Slutpris400 SEK
Machete 1800-1900 tal
Machete 1800-1900 tal
Slutpris125 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Räv" ur serien "Lillskansen"
Slutpris500 SEK
Ostkar + kaffekvarn, 1800-1900 tal
Slutpris150 SEK
Skrin allmoge, 1800-tal
Skrin allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Teaterkikare Beecher Miage, 7x30 wide angle
Slutpris400 SEK
Ljusstakar trä, 1 par, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Slaglåspistol 1800-tal
514
Slaglåspistol 1800-tal
Slutpris600 SEK
Sorteringsfack 1900-tal
Sorteringsfack 1900-tal
Slutpris300 SEK
Lekhäst 1800-1900 tal
Lekhäst 1800-1900 tal
Slutpris500 SEK
Modellhus Trip Trap, 2 stycken
516
Slutpris175 SEK
Späntkniv Erik Frost Mora
523
Späntkniv Erik Frost Mora
Slutpris275 SEK
Plåtburk Cloetta, 1940-1950 tal
Slutpris300 SEK
Sme-Helge Bollnäs, nattljusstake smide
526
Slutpris300 SEK
Yxa, Erik Persson Bollnäs
527
Yxa, Erik Persson Bollnäs
Slutpris225 SEK
Bila s.k sparrbila
528
Bila s.k sparrbila
Slutpris225 SEK
Näverburk signerad G/S, 1900-tal
Slutpris50 SEK
Lås allmoge, 1700-1800 tal
524
Lås allmoge, 1700-1800 tal
Slutpris350 SEK
Stånka allmoge, 1800-tal
531
Stånka allmoge, 1800-tal
Slutpris175 SEK
Brännvinskutting allmoge, 1800-tal
532
Slutpris175 SEK
Linneduk + servetter, 8 stycken
533
Slutpris175 SEK
Linneduk "Victoria" Klässbol + servetter, 12 stycken
534
Slutpris1 300 SEK
Tråg 1800-1900 tal
Tråg 1800-1900 tal
Slutpris250 SEK
Spiklykta s.k kjolvärmare, allmoge 1800-tal
Slutpris700 SEK