Skiss tillskriven Mårten Andersson
SlutprisInga bud
Akvarell okänd konstnär
SlutprisInga bud
Bengt Forsberg olja på duk "Uppländsk kust II" signerad
Slutpris75 SEK
Leif Eriksson montage, kolteckningar 3 stycken, signerade
Slutpris50 SEK
Ante Gerhard olja på duk, signerad -63
SlutprisInga bud
Per Larsson "Tecknar Lasse" akvarell "Höle 24 April 1978" signerad
Slutpris225 SEK
Per Englund olja på duk, signerad 1970
Slutpris175 SEK
Ulf Larsson olja på duk, signerad
Slutpris350 SEK
Alwin Dahl olja på pannå "Fiskeläge" signerad
SlutprisInga bud
Herrcykel Skeppshult 26"
Slutpris1 000 SEK
Leif Eriksson olja på duk, signerad 1976
Slutpris250 SEK
Alwin Dahl olja på duk "Gråväder Västkusten" signerad
Slutpris50 SEK
Slagbord 1800-tal
Slutpris650 SEK
Tavla-tryck efter B. Plockhorst
Slutpris50 SEK
E. Sjögren olja på duk "Havsmotiv" signerad
SlutprisInga bud
P. Engström olja på duk, signerad 1906
Slutpris50 SEK
Parti diverse flaskor, 1800-1900 tal
Slutpris150 SEK
Per Larsson "Tecknar Lasse" akvarell, signerad -97
Slutpris600 SEK
Rörstrand "Arista" 37 delar
Slutpris300 SEK
Uppsala Ekeby skål & assietter, 5 stycken
Slutpris150 SEK
Bok, Svenska Gods & gårdar med Orsa Finnmark, tryckt 1940
Slutpris450 SEK
Klaffbord 1940-1950 tal
Slutpris50 SEK
Silkesmatta Persien
Slutpris2 400 SEK
Soffbord 1950-tal
Slutpris250 SEK
Walter Kåstad akvarell "Akter 1 Maj" signerad 1952
Slutpris50 SEK
Taklampa
Slutpris125 SEK
Bibel, tryckt Göteborg 1760
Slutpris150 SEK
Bok, Svensk Hembygd Hälsingland
Slutpris450 SEK
Bok, Hälsingland
Slutpris125 SEK
Louise Adelborg Rörstrand "Capitol" servis, 59 delar
Slutpris2 200 SEK
Ljusstakar silver & tenn
Slutpris100 SEK
Smörknivar med gravyr, 2 stycken
Slutpris75 SEK
Träskedar Alfta Hälsingland, 1800-1900 tal
Slutpris50 SEK
Mortel mässing Westerås, no: 4
SlutprisInga bud
88
Ljusstake mässing, Barock 1700-tal
Slutpris400 SEK
Mårten Andersson teckning "Stavhoppare" signerad Mårten A
Slutpris350 SEK
Flaska Stockholms glasbruk, Ture Berglund Skansen
Slutpris100 SEK
Uppslagsverk "Djurens liv" band 1-14
Slutpris350 SEK
Kompasser, 2 stycken
Slutpris125 SEK
Gästabudskniv 1700-1800 tal
Slutpris800 SEK
92
Ljusstake mässing, 1800-tal
Slutpris75 SEK
93
Parti kuriosa
Slutpris125 SEK
94
Gardinhållare 8 stycken, sekelskiftet
Slutpris225 SEK
Bestick allmoge, 1800-tal
Slutpris225 SEK
Brickor litograferad plåt, 6 stycken, 1800-1900 tal
Slutpris225 SEK
Rotkorg Alfta Hälsingland, 1800-1900 tal
Slutpris150 SEK
Svarvskål allmoge, 1800-tal
Slutpris350 SEK
Skåp-lavoar
Slutpris400 SEK