Pinnstolar, 4 stycken, 1970-1980 tal
Slutpris75 SEK
Matgrupp 1960-1970 tal
Slutpris200 SEK
Matbord 1970-tal
Slutpris275 SEK
IKEA barnstol
Slutpris75 SEK
Skrivbord 1920-1930 tal
Slutpris175 SEK
Skrivbord 1920-1930 tal
Slutpris250 SEK
Marknadsbord
Slutpris600 SEK
Klaffbord 1920-1930 tal
Slutpris175 SEK
Lavoar-pottskåp 1900-talets första hälft
Slutpris125 SEK
Lavoar 1900-talets första hälft
Slutpris75 SEK
Syskrin 1900-tal
Slutpris50 SEK
Slutpris125 SEK
Boksnurra 1900-tal
Slutpris550 SEK
Stolar, 8 stycken, 1920-tal
Slutpris150 SEK
Fåtöljer 1 par, Emma-stil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Stolar 1 par, 1930-1940 tal
SlutprisInga bud
Möbelgrupp rokoko-stil, 1900-tal
Slutpris125 SEK
Orgelpall 1900-tal
Slutpris125 SEK
Karmstol 1900-tal
Slutpris100 SEK
Matgrupp 1920-1930 tal
Slutpris1 500 SEK
Stolar 4 stycken, nybarock, 1800-talets senare del
Slutpris1 000 SEK
Biblioteksbord ek, barock-stil, 1800-1900 tal
Slutpris2 200 SEK
Klädskåp Jugend-stil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Clubfåtöljer skinn, 1 par, OY BJ. Dahlqvist AB, Finland
Slutpris1 600 SEK
Slutpris650 SEK
Bokhyllesektioner teak/björk, 1950-1960 tal
Slutpris150 SEK
81
Bord/skrivbord teak, 1950-1960 tal
Slutpris500 SEK
Matgrupp "Axet" Gustaviansk stil, 1970-1980 tal
Slutpris600 SEK
Vitrinskåp Gustaviansk stil, 1970-1980 tal
Slutpris2 400 SEK
Skänk 1900-tal
Slutpris400 SEK
Bruno Mathsson "Eva" fåtöljer, 1 par
Slutpris6 600 SEK
Lavoar-pottskåp 1900-tal
Slutpris75 SEK
Korgstol rotting
Slutpris225 SEK
Piedestal 1900-tal
Slutpris300 SEK
Piedestal 1900-tal
Slutpris100 SEK
Niels Gammelgaard IKEA "Järpen" stol, formgiven 1983
Slutpris400 SEK
92
Thomas Hellström Nittsjö keramik, fat
Slutpris400 SEK
94
Plåtburkar, 3 stycken
Slutpris125 SEK
Kopparbalja 1800-1900 tal
Slutpris350 SEK
Hattask 1900-tal
Slutpris50 SEK
Herbarium 1900-tal
Slutpris125 SEK
Herbarium, 2 stycken, 1900-tal
Slutpris125 SEK
Spånkorg 1900-tal + väska
Slutpris100 SEK
Telefonhylla 1960-tal
Slutpris650 SEK
Hästvagn sekelskiftet
Slutpris750 SEK
Figuriner "Björnar" 6 stycken
SlutprisInga bud
93
Gefle lerkruka
Slutpris300 SEK
Rörstrand "Kronform" 3 stycken + gryta
Slutpris100 SEK