Figuriner porslin, 3 stycken
SlutprisInga bud
Lockurnor, 2 stycken
Slutpris150 SEK
Kaffeservis Polen, 13 delar
SlutprisInga bud
Karta Gästrikland-Hälsingland
Slutpris275 SEK
Kaffeservis Bavaria, 39 delar
Slutpris75 SEK
Terrin + soppskålar, 4 stycken
SlutprisInga bud
Vaser, 3 stycken
Slutpris50 SEK
Fönsterlampor, 3 stycken
Slutpris75 SEK
Parti diverse glas, 16 delar
Slutpris175 SEK
Parti glas, 28 delar
Slutpris75 SEK
Glas, 11 stycken
Slutpris100 SEK
Skolplansch tyg, Kristet motiv
Slutpris175 SEK
Höganäskruka 6L
Slutpris175 SEK
Jordglob "Kombi globen"
Slutpris50 SEK
Plåtburk "Örebro Kex"
Slutpris100 SEK
Plåtburk "Larsson & Söner, Bollnäs"
Slutpris300 SEK
Skivställ retro, 1960-1970 tal
Slutpris175 SEK
Trärelief "Madonna" signerad CS 1966
Slutpris50 SEK
Sven Rydén akvarell "Stationen i Edsbyn" signerad 1984
Slutpris1 100 SEK
Luxo skrivbordslampa, 1970-1980 tal
Slutpris225 SEK
Pardörrar
Slutpris4 400 SEK
Brioleksak "Boxare"
Slutpris250 SEK
Ljusstake Gusums Bruk + Vas tenn, 1800-1900 tal
Slutpris100 SEK
Stig Lindberg Gustavsberg "Karneval" fat, 2 stycken
Slutpris400 SEK
Ljusstakar mässing, 1 par + vas Skultuna mässing
Slutpris300 SEK
Väggur Junghans, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Golvlampa 1960-1970 tal
SlutprisInga bud
Lodewiges Van Mynden originalträsnitt, 2 stycken, signerade 1966
Slutpris100 SEK
Acke Hermann olja på duk, signerad
Slutpris50 SEK
Olja på pannå "Porträtt" okänd konstnär
SlutprisInga bud
Virkat tygstycke
Slutpris75 SEK
John Melcher olja på duk "Landskapsmotiv" signerad
Slutpris175 SEK
Takkrona modern
Slutpris275 SEK
Bergboms lampfot, sten
Slutpris500 SEK
Takkrona Gustaviansk stil, modern
Slutpris225 SEK
Väggur 1900-talets första hälft
Slutpris125 SEK
Piedestal porslin, 1900-tal
Slutpris275 SEK
Bordslampa-fönsterlampa mässing, 1960-1970 tal
Slutpris50 SEK
Tråg 1800-1900 tal
Slutpris200 SEK
Bordslampa-fönsterlampa Jugend-stil, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Golvlampa modern
SlutprisInga bud
Carl-Arne Breger Edsby Smide, ljusstake, signerad 1979
Slutpris175 SEK
Stig Lindberg Gustavsberg "Leksand" tallrikar, 6 stycken + Gustavsberg "Allmoge" tallrikar, 2 stycken
Slutpris550 SEK
Lerfat 1900-tal
Slutpris175 SEK
Gefle "Blå Ulla" tekoppar, 5 stycken
Slutpris300 SEK
Apoteksburkar, 3 stycken
Slutpris350 SEK
Flaskor, 2 stycken
Slutpris125 SEK
Plåtburk "Örebro Kex"
Slutpris450 SEK