Månadsauktion 2024-09-01

Visning:


Torsdag 29 Augusti. 10:00-18:00.

Lördag 31 Augusti. 10:00-14:00.

Söndag 1 September. 10:00-12:00.

Månadsauktion 2024-09-01
Avslutad
Figuriner porslin, 3 stycken
198
Figuriner porslin, 3 stycken
SlutprisInga bud
Avslutad
Lockurnor, 2 stycken
199
Lockurnor, 2 stycken
Slutpris150 SEK
Avslutad
Kaffeservis Polen, 13 delar
200
Kaffeservis Polen, 13 delar
SlutprisInga bud
Avslutad
Karta Gästrikland-Hälsingland
202
Karta Gästrikland-Hälsingland
Slutpris275 SEK
Avslutad
Kaffeservis Bavaria, 39 delar
203
Kaffeservis Bavaria, 39 delar
Slutpris75 SEK
Avslutad
Terrin + soppskålar, 4 stycken
204
Terrin + soppskålar, 4 stycken
SlutprisInga bud
Avslutad
Vaser, 3 stycken
205
Vaser, 3 stycken
Slutpris50 SEK
Avslutad
Fönsterlampor, 3 stycken
206
Fönsterlampor, 3 stycken
Slutpris75 SEK
Avslutad
Parti diverse glas, 16 delar
207
Parti diverse glas, 16 delar
Slutpris175 SEK
Avslutad
Parti glas, 28 delar
208
Parti glas, 28 delar
Slutpris75 SEK
Avslutad
Glas, 11 stycken
209
Glas, 11 stycken
Slutpris100 SEK
Avslutad
Skolplansch tyg, Kristet motiv
201
Skolplansch tyg, Kristet motiv
Slutpris175 SEK
Avslutad
Höganäskruka 6L
210
Höganäskruka 6L
Slutpris175 SEK
Avslutad
Jordglob "Kombi globen"
212
Jordglob "Kombi globen"
Slutpris50 SEK
Avslutad
Plåtburk "Örebro Kex"
213
Plåtburk "Örebro Kex"
Slutpris100 SEK
Avslutad
Plåtburk "Larsson & Söner, Bollnäs"
214
Plåtburk "Larsson & Söner, Bollnäs"
Slutpris300 SEK
Avslutad
Skivställ retro, 1960-1970 tal
215
Skivställ retro, 1960-1970 tal
Slutpris175 SEK
Avslutad
Trärelief "Madonna" signerad CS 1966
217
Trärelief "Madonna" signerad CS 1966
Slutpris50 SEK
Avslutad
Sven Rydén akvarell "Stationen i Edsbyn" signerad 1984
218
Sven Rydén akvarell "Stationen i Edsbyn" signerad 1984
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
Luxo skrivbordslampa, 1970-1980 tal
219
Luxo skrivbordslampa, 1970-1980 tal
Slutpris225 SEK
Avslutad
Pardörrar
194
Pardörrar
Slutpris4 400 SEK
Avslutad
Brioleksak "Boxare"
221
Brioleksak "Boxare"
Slutpris250 SEK
Avslutad
Ljusstake Gusums Bruk + Vas tenn, 1800-1900 tal
222
Ljusstake Gusums Bruk + Vas tenn, 1800-1900 tal
Slutpris100 SEK
Avslutad
Stig Lindberg Gustavsberg "Karneval" fat, 2 stycken
223
Stig Lindberg Gustavsberg "Karneval" fat, 2 stycken
Slutpris400 SEK
Avslutad
Ljusstakar mässing, 1 par + vas Skultuna mässing
224
Ljusstakar mässing, 1 par + vas Skultuna mässing
Slutpris300 SEK
Avslutad
Väggur Junghans, 1900-talets första hälft
227
Väggur Junghans, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Avslutad
Golvlampa 1960-1970 tal
228
Golvlampa 1960-1970 tal
SlutprisInga bud
Avslutad
Lodewiges Van Mynden originalträsnitt, 2 stycken, signerade 1966
220
Lodewiges Van Mynden originalträsnitt, 2 stycken, signerade 1966
Slutpris100 SEK
Avslutad
Acke Hermann olja på duk, signerad
229
Acke Hermann olja på duk, signerad
Slutpris50 SEK
Avslutad
Olja på pannå "Porträtt" okänd konstnär
230
Olja på pannå "Porträtt" okänd konstnär
SlutprisInga bud
Avslutad
Virkat tygstycke
231
Virkat tygstycke
Slutpris75 SEK
Avslutad
John Melcher olja på duk "Landskapsmotiv" signerad
232
John Melcher olja på duk "Landskapsmotiv" signerad
Slutpris175 SEK
Avslutad
Takkrona modern
233
Takkrona modern
Slutpris275 SEK
Avslutad
Bergboms lampfot, sten
225
Bergboms lampfot, sten
Slutpris500 SEK
Avslutad
Takkrona Gustaviansk stil, modern
234
Takkrona Gustaviansk stil, modern
Slutpris225 SEK
Avslutad
Väggur 1900-talets första hälft
226
Väggur 1900-talets första hälft
Slutpris125 SEK
Avslutad
Piedestal porslin, 1900-tal
235
Piedestal porslin, 1900-tal
Slutpris275 SEK
Avslutad
Bordslampa-fönsterlampa mässing, 1960-1970 tal
236
Bordslampa-fönsterlampa mässing, 1960-1970 tal
Slutpris50 SEK
Avslutad
Tråg 1800-1900 tal
211
Tråg 1800-1900 tal
Slutpris200 SEK
Avslutad
Bordslampa-fönsterlampa Jugend-stil, 1900-tal
237
Bordslampa-fönsterlampa Jugend-stil, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Avslutad
Golvlampa modern
238
Golvlampa modern
SlutprisInga bud
Avslutad
Carl-Arne Breger Edsby Smide, ljusstake, signerad 1979
239
Carl-Arne Breger Edsby Smide, ljusstake, signerad 1979
Slutpris175 SEK
Avslutad
Stig Lindberg Gustavsberg "Leksand" tallrikar, 6 stycken + Gustavsberg "Allmoge" tallrikar, 2 stycken
240
Stig Lindberg Gustavsberg "Leksand" tallrikar, 6 stycken + Gustavsberg "Allmoge" tallrikar, 2 stycken
Slutpris550 SEK
Avslutad
Lerfat 1900-tal
242
Lerfat 1900-tal
Slutpris175 SEK
Avslutad
Gefle "Blå Ulla" tekoppar, 5 stycken
243
Gefle "Blå Ulla" tekoppar, 5 stycken
Slutpris300 SEK
Avslutad
Apoteksburkar, 3 stycken
244
Apoteksburkar, 3 stycken
Slutpris350 SEK
Avslutad
Flaskor, 2 stycken
245
Flaskor, 2 stycken
Slutpris125 SEK
Avslutad
Plåtburk "Örebro Kex"
246
Plåtburk "Örebro Kex"
Slutpris450 SEK
Adress

Bergviks Auktionstjänst i Söderhamn AB

Bäckforsvägen 11

826 67 Bergvik

076-774 33 42

info@auktionstjanst.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.