Spegel med trymå, 1900-tal
150
Spegel med trymå, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Spegel Gustafs "Eden"
Spegel Gustafs "Eden"
Slutpris500 SEK
Spegel med belysning, 1970-1980 tal
Slutpris75 SEK
Teresa Lewandowska blandteknik "Till dig Herre vänder jag mig" signerad 1977
Slutpris50 SEK
Akvarell "Stadsmotiv" osignerad
154
Slutpris75 SEK
Hubert Karlsson olja på duk, signerad
Slutpris125 SEK
Taklampa mässing, 1960-1970 tal
Slutpris350 SEK
Lars Matson gouache, signerad -61
Slutpris125 SEK
Coster olja på duk "Landskap Holland" signerad
Slutpris125 SEK
Ann-Liz Sehl blandteknik "Båt i solnedgång" signerad
SlutprisInga bud
Leif Eriksson olja på duk "Funäsdalen" signerad 1972
Slutpris500 SEK
Edith Hjulström olja på duk, signerad -62
Slutpris600 SEK
Parti vaser & skålar
Parti vaser & skålar
Slutpris75 SEK
Parti diverse
Parti diverse
SlutprisInga bud
Champagneglas, 12 stycken, 1930-1940 tal
Slutpris125 SEK
Hermann Talvik teckning, signerad
Slutpris150 SEK
Grogglas, 10 stycken, 1930-1940 tal
Slutpris150 SEK
Ölglas, 6 stycken
Ölglas, 6 stycken
Slutpris100 SEK
Edith Hjulström olja på pannå "Stilleben" signerad -57
Slutpris175 SEK
Träkorg 1900-tal
Träkorg 1900-tal
Slutpris50 SEK
Ölglas, 11 stycken
Ölglas, 11 stycken
Slutpris75 SEK
Glasuppsättning, 31 delar, 1930-1940 tal
Slutpris100 SEK
Janos Vaszary (1867-1939) häfte med lösa blad
Slutpris250 SEK
Olja på pannå, 1900-tal
Olja på pannå, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Olja på pannå, signerad Lon 1956
Slutpris50 SEK
Tavelram förgylld
Tavelram förgylld
Slutpris125 SEK
Figurin, Athena konstgjuteri
Figurin, Athena konstgjuteri
SlutprisInga bud
Rolf Lidberg trollfamilj, no: 3550/9000
Slutpris300 SEK
Figurin porslin "Hund"
Figurin porslin "Hund"
Slutpris75 SEK
Figurin porslin "Pojke" made in Italy
Slutpris50 SEK
Lampfot alabaster "Hästhuvud" made in Italy
Slutpris400 SEK
Brickor, med mera
Brickor, med mera
Slutpris125 SEK
Spegel s.k solspegel, 1900-talets senare del
Slutpris300 SEK
Speglar 1 par, Gustaviansk stil, moderna
Slutpris275 SEK
Bordslampor-fönsterlampor 1 par, moderna
Slutpris275 SEK
Bordsur + kandelabrar 1 par, moderna
Slutpris275 SEK
Bordslampa-fönsterlampa mässing, 1950-1960 tal
Slutpris100 SEK
Blomkrukor terrakotta, 1 par
Blomkrukor terrakotta, 1 par
Slutpris600 SEK
Urnor 1 par, moderna
Urnor 1 par, moderna
Slutpris50 SEK
Värmefläkt/brasa
Värmefläkt/brasa
Slutpris300 SEK
Affärskaffekvarn gjutjärn, England, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Broderad tavla
Broderad tavla
Slutpris50 SEK
Tavla-tryck 1900-tal
Tavla-tryck 1900-tal
Slutpris175 SEK
Flipperspel Williams "Beat the clock" 1960-tal
Slutpris4 000 SEK
Telefonkiosk
Telefonkiosk
Slutpris17 000 SEK
Anna-Lisa Persson olja på duk, signerad
Slutpris250 SEK
Oljetryck "Hästar"
Oljetryck "Hästar"
Slutpris450 SEK
Väggur s.k guldpendyl, 1900-tal
Slutpris150 SEK