Månadsauktion 2024-04-28

Visning: 

Torsdag 25 April 10:00-18:00. 

Lördag 27 April 10:00-14:00.

Söndag 28 April 10:00-12:00.

Månadsauktion 2024-04-28
Closed
Göran Strandow färglitografi "Sjömanshuset Söderhamn" signerad
490
Göran Strandow färglitografi "Sjömanshuset Söderhamn" signerad
Final bid175 SEK
Closed
Bengt W. Källman akvarell "Utanför muren i Ragusa 1964" signerad
491
Bengt W. Källman akvarell "Utanför muren i Ragusa 1964" signerad
Final bidNo bids
Closed
Bengt W. Källman olja på duk "Djemili Cherif" signerad 1961
492
Bengt W. Källman olja på duk "Djemili Cherif" signerad 1961
Final bid50 SEK
Closed
Göran Strandow akvarell "Stenö restaurangen 1955" signerad
493
Göran Strandow akvarell "Stenö restaurangen 1955" signerad
Final bid1,200 SEK
Closed
Parti DVD-filmer
487
Parti DVD-filmer
Final bid350 SEK
Closed
Bengt W. Källman olja på duk, signerad -64
494
Bengt W. Källman olja på duk, signerad -64
Final bidNo bids
Closed
Parti CD-skivor
488
Parti CD-skivor
Final bid175 SEK
Closed
Karta över Söderhamns stad
495
Karta över Söderhamns stad
Final bid225 SEK
Closed
Hälsingebonad
496
Hälsingebonad
Final bid300 SEK
Closed
Gobeläng
497
Gobeläng
Final bid50 SEK
Closed
Bordslampa-fönsterlampa keramik, 1970-1980 tal
498
Bordslampa-fönsterlampa keramik, 1970-1980 tal
Final bidNo bids
Closed
Parti diverse bestick
479
Parti diverse bestick
Final bid175 SEK
Closed
Blomlåda gjutjärn, 1900-tal
499
Blomlåda gjutjärn, 1900-tal
Final bid350 SEK
Closed
Fritz Kallenberg Kosta Boda, vinglas 9 stycken
503
Fritz Kallenberg Kosta Boda, vinglas 9 stycken
Final bid450 SEK
Closed
Simon Gate Orrefors "Tusen fönster" skål kristall
504
Simon Gate Orrefors "Tusen fönster" skål kristall
Final bid200 SEK
Closed
Lasse Åberg fotglas, 1 par, signerade
505
Lasse Åberg fotglas, 1 par, signerade
Final bid100 SEK
Closed
Kristallskålar, 2 stycken
506
Kristallskålar, 2 stycken
Final bid100 SEK
Closed
Stig Lindberg Gustavsberg "Karneval" Fajans, fat
500
Stig Lindberg Gustavsberg "Karneval" Fajans, fat
Final bid650 SEK
Closed
Fotglas slipad dekor, 6 stycken
507
Fotglas slipad dekor, 6 stycken
Final bid50 SEK
Closed
Lisa Larson Gustavsberg väggrelief "Fågel" stengods
501
Lisa Larson Gustavsberg väggrelief "Fågel" stengods
Final bid2,200 SEK
Closed
Orrefors vas, med mera
508
Orrefors vas, med mera
Final bid75 SEK
Closed
Lisa Larson Gustavsberg väggrelief "Fågel" stengods
502
Lisa Larson Gustavsberg väggrelief "Fågel" stengods
Final bid3,600 SEK
Closed
Glas, 9 stycken
509
Glas, 9 stycken
Final bid50 SEK
Closed
Karaff + glas, 6 stycken
510
Karaff + glas, 6 stycken
Final bid50 SEK
Closed
Silverskedar, 11 stycken
511
Silverskedar, 11 stycken
Final bid450 SEK
Closed
Parti Kalle Anka pocketböcker
512
Parti Kalle Anka pocketböcker
Final bid50 SEK
Closed
Gunghäst 1940-1950 tal
513
Gunghäst 1940-1950 tal
Final bid225 SEK
Closed
Utomhusbelysning koppar, design Nils H Ledung Bankeryd
514
Utomhusbelysning koppar, design Nils H Ledung Bankeryd
Final bid75 SEK
Closed
Brandspruta "Freja sprutan" plåt, 1920-1930 tal
515
Brandspruta "Freja sprutan" plåt, 1920-1930 tal
Final bid175 SEK
Closed
Röllakansmatta
516
Röllakansmatta
Final bid250 SEK
Closed
Taklampa Empire-stil, 1800-1900 tal
517
Taklampa Empire-stil, 1800-1900 tal
Final bid175 SEK
Closed
Taklampa teak, 1960-tal
518
Taklampa teak, 1960-tal
Final bid175 SEK
Closed
Spånkoffert, 1900-talets första hälft
519
Spånkoffert, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Closed
Textilkorg trä
520
Textilkorg trä
Final bid150 SEK
Closed
Jobs-tryck, kopia efter Anders Larsson Rättvik, J.R
522
Jobs-tryck, kopia efter Anders Larsson Rättvik, J.R
Final bid275 SEK
Closed
Jobs-tryck, kopia efter Back Erik Andersson, Ullvi Leksand
523
Jobs-tryck, kopia efter Back Erik Andersson, Ullvi Leksand
Final bid275 SEK
Closed
Skyltar plåt "Bank på" 9 stycken, O.S.V Denmark
524
Skyltar plåt "Bank på" 9 stycken, O.S.V Denmark
Final bid50 SEK
Closed
Bordslampa 1960-1970 tal
525
Bordslampa 1960-1970 tal
Final bid275 SEK
Closed
Soffa bambu
526
Soffa bambu
Final bid1,000 SEK
Closed
Takplafond Jugend-stil, 1930-1940 tal
521
Takplafond Jugend-stil, 1930-1940 tal
Final bid175 SEK
Closed
Bordsunderreden järn, 1 par, 1900-tal
529
Bordsunderreden järn, 1 par, 1900-tal
Final bid2,400 SEK
Closed
Bordsunderreden järn, 1 par, 1900-tal
530
Bordsunderreden järn, 1 par, 1900-tal
Final bid2,200 SEK
Closed
Rullator Dolomite Opal Futura 600
532
Rullator Dolomite Opal Futura 600
Final bid225 SEK
Closed
Telefunken radiogrammofon, 9968 VG
533
Telefunken radiogrammofon, 9968 VG
Final bid50 SEK
Closed
Skåp 1 par, 1950-1960 tal
534
Skåp 1 par, 1950-1960 tal
Final bid125 SEK
Closed
Biblioteksstege metall, 1900-tal
528
Biblioteksstege metall, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Closed
Fåtölj 1970-1980 tal
535
Fåtölj 1970-1980 tal
Final bid50 SEK
Closed
Fåtölj 1980-tal
536
Fåtölj 1980-tal
Final bid50 SEK
Address

Bergviks Auktionstjänst i Söderhamn AB

Bäckforsvägen 11

826 67 Bergvik

076-774 33 42

info@auktionstjanst.se

Follow us

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.