Månadsauktion 2024-04-28

Visning: 

Torsdag 25 April 10:00-18:00. 

Lördag 27 April 10:00-14:00.

Söndag 28 April 10:00-12:00.

Månadsauktion 2024-04-28
Closed
Elis Bergh Kosta Boda "Ekeberga Pärlbård" glas, 19 stycken
340
Elis Bergh Kosta Boda "Ekeberga Pärlbård" glas, 19 stycken
Final bid200 SEK
Closed
Grogglas 6 stycken, "Diamond" Cristal d'Arques, Frankrike
347
Grogglas 6 stycken, "Diamond" Cristal d'Arques, Frankrike
Final bid100 SEK
Closed
Fotglas, 7 stycken
349
Fotglas, 7 stycken
Final bid450 SEK
Closed
Champagneglas 7 stycken, "Diamond" Cristal d'Arques, Frankrike
350
Champagneglas 7 stycken, "Diamond" Cristal d'Arques, Frankrike
Final bid250 SEK
Closed
Taklampa 1960-1970 tal
351
Taklampa 1960-1970 tal
Final bid75 SEK
Closed
Taklampa 1970-1980 tal
352
Taklampa 1970-1980 tal
Final bid75 SEK
Closed
Vicke Lindstrand Kosta Boda "Pippi" glas, 10 stycken
346
Vicke Lindstrand Kosta Boda "Pippi" glas, 10 stycken
Final bid350 SEK
Closed
Taklampa 1970-1980 tal
353
Taklampa 1970-1980 tal
Final bid50 SEK
Closed
Vägglampor mässing 1 par, 1980-1990 tal
334
Vägglampor mässing 1 par, 1980-1990 tal
Final bid450 SEK
Closed
Ljusstake mässing
354
Ljusstake mässing
Final bid75 SEK
Closed
Vinglas 6 stycken,  "Diamond" Cristal d'Arques, Frankrike
348
Vinglas 6 stycken, "Diamond" Cristal d'Arques, Frankrike
Final bid200 SEK
Closed
Vas koppar, retro, Resy Stjordal Norway
355
Vas koppar, retro, Resy Stjordal Norway
Final bidNo bids
Closed
Pingla "Fridfull jul" gjuten i Mora
357
Pingla "Fridfull jul" gjuten i Mora
Final bid125 SEK
Closed
Remmare, 5 stycken
344
Remmare, 5 stycken
Final bid400 SEK
Closed
Stig Sandkvist ölgås, snidad teak, signerad
358
Stig Sandkvist ölgås, snidad teak, signerad
Final bid75 SEK
Closed
Uppsala Ekeby skålfat
359
Uppsala Ekeby skålfat
Final bid50 SEK
Closed
Mortel mässing
360
Mortel mässing
Final bid50 SEK
Closed
Mortel Kolmården marmor
361
Mortel Kolmården marmor
Final bid100 SEK
Closed
Armbandsur Glycine swiss
356
Armbandsur Glycine swiss
Final bid550 SEK
Closed
Servisdelar utländsk, 15 delar
364
Servisdelar utländsk, 15 delar
Final bid50 SEK
Closed
Gustavsberg keramik, 3 delar + Höganäs bytta
365
Gustavsberg keramik, 3 delar + Höganäs bytta
Final bid50 SEK
Closed
Ulla Procopé Arabia "Ruska" stengods, 25 delar
367
Ulla Procopé Arabia "Ruska" stengods, 25 delar
Final bid300 SEK
Closed
Figurin gips "Hund"
368
Figurin gips "Hund"
Final bid150 SEK
Closed
Bestickuppsättning, 48 delar
363
Bestickuppsättning, 48 delar
Final bid100 SEK
Closed
Piedestaler rotting, 3 stycken
370
Piedestaler rotting, 3 stycken
Final bid175 SEK
Closed
Korg flätad rotting + Korg spån
371
Korg flätad rotting + Korg spån
Final bid225 SEK
Closed
Symaskin Singer 522
372
Symaskin Singer 522
Final bid225 SEK
Closed
Servis Staffordshire England, 33 delar
366
Servis Staffordshire England, 33 delar
Final bid250 SEK
Closed
Bricka guldpläterad
373
Bricka guldpläterad
Final bid75 SEK
Closed
Parti diverse tenn
375
Parti diverse tenn
Final bid100 SEK
Closed
Piedestal rotting, 1940-1950 tal
369
Piedestal rotting, 1940-1950 tal
Final bid75 SEK
Closed
Parti diverse rostfritt
376
Parti diverse rostfritt
Final bid275 SEK
Closed
Parti diverse rostfritt
377
Parti diverse rostfritt
Final bid100 SEK
Closed
Kolsyrepistol Beretta Elite II
379
Kolsyrepistol Beretta Elite II
Final bid900 SEK
Closed
Schackspel
374
Schackspel
Final bid350 SEK
Closed
Spegel Gustaviansk stil, 1900-tal
381
Spegel Gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Closed
Rörstrand byttor "Sylt" & "Smör", retro
362
Rörstrand byttor "Sylt" & "Smör", retro
Final bid400 SEK
Closed
Stina Sunesson tryck "Vår i byn" Tällberg 1975
382
Stina Sunesson tryck "Vår i byn" Tällberg 1975
Final bid275 SEK
Closed
Stefan W Igelström färglitografi "Solflickan" signerad
383
Stefan W Igelström färglitografi "Solflickan" signerad
Final bid900 SEK
Closed
Peter Dahl färglitografi, signerad
384
Peter Dahl färglitografi, signerad
Final bid2,600 SEK
Closed
Puff med lock
378
Puff med lock
Final bid150 SEK
Closed
Färglitografi "Söderhamnsån, med Flink II" signerad -79
385
Färglitografi "Söderhamnsån, med Flink II" signerad -79
Final bid125 SEK
Closed
Olja på pannå "Flickan och ljuset" kopia efter Ivar Arosenius, signerad -66
386
Olja på pannå "Flickan och ljuset" kopia efter Ivar Arosenius, signerad -66
Final bid50 SEK
Closed
Oljetryck av original, signerad B. Berg
387
Oljetryck av original, signerad B. Berg
Final bid125 SEK
Closed
Olja på duk "Havsmotiv" otydlig signatur
388
Olja på duk "Havsmotiv" otydlig signatur
Final bid100 SEK
Closed
Olja på pannå "Stilleben" okänd konstnär, signerad 1996
389
Olja på pannå "Stilleben" okänd konstnär, signerad 1996
Final bid50 SEK
Closed
Mårten Andersson färglitografi "Mannen med det brinnande hjärtat" signerad
390
Mårten Andersson färglitografi "Mannen med det brinnande hjärtat" signerad
Final bid3,800 SEK
Closed
Malte Nyberg Tolf olja på duk, signerad XII
392
Malte Nyberg Tolf olja på duk, signerad XII
Final bid4,000 SEK
Address

Bergviks Auktionstjänst i Söderhamn AB

Bäckforsvägen 11

826 67 Bergvik

076-774 33 42

info@auktionstjanst.se

Follow us

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.