Gunghäst Gemla, 1900-talets första hälft
Final bid3,000 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Brudparet" signerad
Final bid6,600 SEK
Bokskåp sekelskiftet
Bokskåp sekelskiftet
Final bid3,000 SEK
Byrå senbarock, 1700-talets mitt
Final bid1,000 SEK
Otto Lindberg olja på duk "Stilleben" signerad 1937
Final bid2,600 SEK
Trädgårdsurnor sten, 1 par, 1800-talets senare del
Final bid1,400 SEK
Stop silver, Barock-stil, GAB
Stop silver, Barock-stil, GAB
Final bid5,200 SEK
Koppartunna 1800-1900 tal
Koppartunna 1800-1900 tal
Final bid600 SEK
Soffbord, H. Sundling för möbelbolaget Tranås, 1950-tal
Final bid1,500 SEK
Slagbord 1800-1900 tal
Slagbord 1800-1900 tal
Final bid1,200 SEK
Industripallar 1 par, A/S F.L. Bie Köbenhavn
Final bid1,200 SEK
Pall, 1950-1960 tal
Pall, 1950-1960 tal
Final bid125 SEK
Stolar 1 par, 1900-tal
Stolar 1 par, 1900-tal
Final bid350 SEK
Snurrfåtölj 1950-1960 tal
Snurrfåtölj 1950-1960 tal
Final bid275 SEK
Stol s.k vändstol, 1800-tal
Stol s.k vändstol, 1800-tal
Final bid400 SEK
Däck Continental, 5 stycken
Däck Continental, 5 stycken
Final bid2,200 SEK
Sängbord 1900-tal
Sängbord 1900-tal
Final bid150 SEK
Skåp
Skåp
Final bid275 SEK
Sidobord 1 par, 1960-1970 tal
Sidobord 1 par, 1960-1970 tal
Final bid225 SEK
Byrå 3 lådor, 1900-tal
Byrå 3 lådor, 1900-tal
Final bid175 SEK
Stol Gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Stol teak, 1950-1960 tal
Stol teak, 1950-1960 tal
Final bid225 SEK
Kyrkbänk 1900-tal
Kyrkbänk 1900-tal
Final bid225 SEK
Chiffonjé 1900-tal
Chiffonjé 1900-tal
Final bid100 SEK
Skåp rokoko-stil, 1900-tal
Skåp rokoko-stil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Spegel 1940-1950 tal
Spegel 1940-1950 tal
Final bid450 SEK
Sidobord furu, 1900-tal
Sidobord furu, 1900-tal
Final bid225 SEK
Salongsbord 1800-1900 tal
Salongsbord 1800-1900 tal
Final bid2,800 SEK
Tavla-fjärilstavla Brasil, 1930-1940 tal
Final bid50 SEK
Bord "Fjärilsvingar" 1930-1940 tal
Final bid500 SEK
Svepaskar, 2 stycken
Svepaskar, 2 stycken
Final bid250 SEK
Salongsbord sekelskiftet
Salongsbord sekelskiftet
Final bid225 SEK
Svepaskar, 2 stycken
Svepaskar, 2 stycken
Final bid175 SEK
Flintyxa
Flintyxa
Final bid250 SEK
Brio leksak, kran
Brio leksak, kran
Final bid50 SEK
Samlarbilar Welly Chevrolet Impala, 2 stycken
Final bid275 SEK
Final bid275 SEK
Radio Luxorita, 1940-1950 tal
Radio Luxorita, 1940-1950 tal
Final bid75 SEK
Originalteckning av Ragge "Skärgårdsgubbe med skägg" signerad 1966
Final bid50 SEK
Tavla, krita av Ragge, signerad -63
Final bid75 SEK
Mårten Andersson olja på pannå "Dykaren" signerad baksida Mårten A 1958
Final bid2,800 SEK
Kopparstick "Samuel Lenzius"
Kopparstick "Samuel Lenzius"
Final bid50 SEK
Sven Jonzon olja på pannå "Vid Stranden, Byerum Öland" signerad 1946
Final bid250 SEK
Lennart Jirlow färglitografi, signerad
Final bid3,400 SEK
Olja på duk "Vintermotiv" okänd konstnär, signerad
Final bid650 SEK
Väggur s.k Amerikaur, 1800-tal
Final bid275 SEK
Väggur Junghans, sekelskiftet
Väggur Junghans, sekelskiftet
Final bid350 SEK
Marmorpiedestal 1950-1960 tal
Marmorpiedestal 1950-1960 tal
Final bid275 SEK