Ella Fagerlund olja på pannå, signerad -51
Slutpris100 SEK
Harald Sandberg olja på duk, signerad -54
Slutpris200 SEK
A. Brunzell akvarell, signerad -82
Slutpris125 SEK
Astrid Bergman Taube färglitografi, signerad -76
Slutpris250 SEK
Gösta Bohm blandteknik, signerad -45
105
Slutpris200 SEK
Harald Sandberg olja på duk, signerad
106
Slutpris200 SEK
Harald Sandberg olja på pannå, signerad -61
Slutpris200 SEK
Wilhelm Sjöholm olja på duk "Stilleben" signerad
108
Slutpris900 SEK
Johan Wiklund trärelief, signerad
109
Slutpris450 SEK
Nyckehållare mässing, allmoge, 1800-1900 tal
110
Slutpris75 SEK
Ljusstake mässing, 1800-1900 tal
Slutpris50 SEK
Mortel Kolmården marmor
Mortel Kolmården marmor
Slutpris100 SEK
Träfigurin elefant, 1900-tal
Träfigurin elefant, 1900-tal
Slutpris175 SEK
Kanna 1L, mässing, Gottfrid Carlson Eskilstuna
115
Slutpris75 SEK
Rörstrand väggvas, 1900-talets första hälft
117
SlutprisInga bud
Wilhelm Kåge Gustavsberg "Eldorado pastell" fat, no: 7
118
Slutpris100 SEK
Elljusstake "Jul 600"
Elljusstake "Jul 600"
Slutpris75 SEK
Vas OMC Japan
112
Vas OMC Japan
Slutpris225 SEK
Rörstrand "Tuna" mattallrikar, 6 stycken
Slutpris100 SEK
Hertha Bengtson Rörstrand "Koka blå" 2 delar
121
Slutpris100 SEK
Radio Dixi
123
Radio Dixi
Slutpris50 SEK
Kupittaan Savi skål, signerad
116
Kupittaan Savi skål, signerad
Slutpris500 SEK
Radio Grundig
124
Radio Grundig
Slutpris175 SEK
Kockum järngryta 3L
125
Kockum järngryta 3L
Slutpris150 SEK
Jie keramik väggreliefer, 2 stycken
Slutpris100 SEK
Elsie Tapper akvarell "Kuling" signerad EeT
Slutpris250 SEK
Kagge, allmoge 1700-1800 tal
127
Kagge, allmoge 1700-1800 tal
Slutpris75 SEK
Bok, Svenska stadsmonografier, tryckt 1950
Slutpris50 SEK
Bok Hälsingland, tryckt 1974
129
Bok Hälsingland, tryckt 1974
Slutpris125 SEK
Plättlagg Bolinders, no: 2
122
Plättlagg Bolinders, no: 2
Slutpris125 SEK
Skinkfat
130
Skinkfat
Slutpris75 SEK
Gefle "Mullbär" kanna + Gefle "Vinranka" fat
131
SlutprisInga bud
Kockum emalj, hushållsvåg
Kockum emalj, hushållsvåg
Slutpris125 SEK
Pewter Norway tennljusstakar, 1 par
Slutpris50 SEK
Ljusstakar mässing 1 par, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Mortlar Skultuna mässing, 2 stycken
136
Slutpris100 SEK
Gustavsberg assietter, 6 stycken
137
Slutpris125 SEK
Ljusstakar Skultuna Bruk, 1 par
138
Slutpris400 SEK
Württemberg assietter, 6 stycken
Slutpris100 SEK
Bordslampa-fönsterlampa, Lena Bjerre Danmark, 2000-tal
140
Slutpris50 SEK
Ljusstakar silver, 1 par
Ljusstakar silver, 1 par
Slutpris1 000 SEK
Bordslampa-fönsterlampa 1940-1950 tal
Slutpris100 SEK
Bordslampa-Fönsterlampa Kosta, signerad O. Sandberg -91
Slutpris200 SEK
Fönsterlampa mässing, GK typ 4026, 1950-1960 tal
Slutpris75 SEK
Bordslampa-fönsterlampa Kosta, signerad Wärff Kosta 198
Slutpris400 SEK
Bordslampa-fönsterlampa trä
Bordslampa-fönsterlampa trä
Slutpris50 SEK
Handdukar, 6 stycken
Handdukar, 6 stycken
Slutpris175 SEK
Bordslampa-fönsterlampa nysilver, 1900-tal
Slutpris175 SEK