4 Rörstrand "Ostindia" servis, 37 delar, 1930-1940 tal

5697a_8dc174a9936163e_med.jpeg
  • 5697a_8dc174a9936163e_sm.jpeg
  • 5697b_8dc174a9b18f5c2_sm.jpeg
  • 5697c_8dc174a9cecce68_sm.jpeg
  • 5697d_8dc174a9e7377bc_sm.jpeg
  • 5697e_8dc174aa044fe26_sm.jpeg
  • 5697f_8dc174aa20164c0_sm.jpeg
  • 5697g_8dc174aa3e979eb_sm.jpeg
  • 5697h_8dc174aa5cb6d76_sm.jpeg
  • 5697i_8dc174aa75b421b_sm.jpeg

9st mattallrikar, Diameter 24 cm.

8st djuptallrikar, Diameter 24.5 cm.

11st förrättstallrikar, Diameter 21 cm.

3st karotter.

3st uppläggningsfat.

Mindre fat.

Karott med lock. H 21 cm, Diameter 8 cm.

Såsterrin.

  • Skick:Bruksslitage. Någon del med mindre nagg.

Slagavgift (inkl. moms)50 SEK