7 Taklampa fotogen, brons, 1800-tal

5789a_8dc183ddda182e2_med.jpeg
  • 5789a_8dc183ddda182e2_sm.jpeg
  • 5789b_8dc183ddf249c13_sm.jpeg
  • 5789c_8dc183de0936485_sm.jpeg
  • 5789d_8dc183de214548b_sm.jpeg
  • 5789e_8dc183de3a2a516_sm.jpeg
  • 5789f_8dc183de563ec2f_sm.jpeg
  • 5789g_8dc183de6f7ae8b_sm.jpeg
  • 5789h_8dc183de8c1ca55_sm.jpeg
  • 5789i_8dc183deab52088_sm.jpeg
  • 5789j_8dc183dec645175_sm.jpeg
  • 5789k_8dc183dedd1f076_sm.jpeg

6st ljusarmar. Oljehus. Lampkupa frostat glas. Kristallprismor.

  • Skick:Bruksslitage. Stearinrester. 1 ljusarm lös. Brännarrör saknas.
  • Storlek:H 80 cm, Diameter 55 cm.

Slagavgift (inkl. moms)50 SEK