Orrefors karaff, signerad 2858 + Hovmantorps glasbruk "Björn" karaff
Slutpris75 SEK
Uppsatsskål på nysilverfot, serveringsbricka & saltkar
SlutprisInga bud
Gustavsberg "Efion" stekfat
Gustavsberg "Efion" stekfat
Slutpris100 SEK
Serveringsbrickor 2 stycken, Jugend-stil, 1900-tal
Slutpris125 SEK
Pär Ljusberg teckning krita, signerad
Slutpris200 SEK
C.H Wittwik olja på pannå "Sjön Ränken, Värmland" signerad -34
Slutpris50 SEK
Ramat foto, Kung Gustav V
Ramat foto, Kung Gustav V
Slutpris125 SEK
Olja på pannå, signerad AA 1899
Slutpris275 SEK
Kryddkvarn-kaffekvarn, 1800-1900 tal
Slutpris150 SEK
Spegel Hemslöjd Mora
Spegel Hemslöjd Mora
Slutpris150 SEK
Svepask allmoge, 1800-tal
Svepask allmoge, 1800-tal
Slutpris350 SEK
Kopparhink signerad S.P.S, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Olja på sammet "Österländskt motiv" osignerad
Slutpris150 SEK
Lådspegel s.k pigtittare björk, 1920-1930 tal
Slutpris75 SEK
Väggur 1900-tal
Väggur 1900-tal
Slutpris100 SEK
Skrin 1700-1800 tal
Skrin 1700-1800 tal
Slutpris550 SEK
Piedestal Elefant, 1900-tal
Piedestal Elefant, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Bordslampa porslin, 1980-1990 tal
Slutpris125 SEK
Bordslampa alabaster, 1970-1980 tal
Slutpris50 SEK
Parti diverse nysilver
Parti diverse nysilver
Slutpris350 SEK
Parti diverse nysilver & metall
Slutpris125 SEK
Bokstöd brons 1 par, 1900-tal
Bokstöd brons 1 par, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Karta Italien
Karta Italien
Slutpris125 SEK
Rörstrand klotvas, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Vägglampett mässing, Gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris75 SEK
Keramiktavla design Skantze, 1970-tal
Slutpris50 SEK
Uppsala Ekeby fat, Söholm Danmark "Novo" fat & Tilgman keramik skål
SlutprisInga bud
Lidköping "Ordinär" 5 delar + Rosenthal "Empire" kanna
SlutprisInga bud
Veckad skål på metallfot, 1930-1940 tal
Slutpris200 SEK
Royal Copenhagen "Blå Blomst" terrin & cremekopp med fat + Musselmalet sockerskål
Slutpris500 SEK
Smörkärna allmoge, 1800-tal
Smörkärna allmoge, 1800-tal
Slutpris150 SEK
Olja på pannå, otydlig signatur
SlutprisInga bud
Bordsur John Smith London, modell Westminster, 1950-tal
Slutpris800 SEK
Tavla-tryck Willy Hanf Dresden "Stilleben"
Slutpris125 SEK
Kosta Boda vas, Flygsfors skål & glasskål
Slutpris125 SEK
Tavla-tryck Charles Haigh Wood "A time for roses"
Slutpris50 SEK
Bo Svedberg fotografik, handtryckt i silkscreen, signerad -89
Slutpris50 SEK
Karta "Belägenheten af Söderhamn" sammandragen af N.G Werming 1811
Slutpris400 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Katt" K-studion
Slutpris650 SEK
Bo Svedberg fotografik, handtryckt i silkscreen, signerad -90
Slutpris400 SEK
Anders Zorn tryck "Kajuta"
Anders Zorn tryck "Kajuta"
Slutpris1 300 SEK
Per Englund olja på pannå, signerad 1943
Slutpris300 SEK
Ramat foto "Skärså"
Ramat foto "Skärså"
Slutpris75 SEK
Pär Ljusberg batiktavla, signerad
Slutpris600 SEK
Spegel modern
Spegel modern
Slutpris50 SEK
Spegel 1900-tal
Spegel 1900-tal
Slutpris200 SEK
Bordslampa Strindbergs-stil
Bordslampa Strindbergs-stil
Slutpris125 SEK
Fönsterlampa Tiffany-stil, 1900-tal
Slutpris150 SEK