Erik Olson Halmstadgruppen, komposition signerad 1955
Slutpris1 900 SEK
Målarkonstens mästare, 11 stycken häften
Slutpris225 SEK
Olja på duk okänd konstnär, signerad SH
Slutpris50 SEK
Arne Öhden olja på pannå, signerad -65
SlutprisInga bud
Philips kaffebryggare HD7751
Philips kaffebryggare HD7751
Slutpris800 SEK
Erik Högberg olja på duk, signerad
Slutpris50 SEK
Gustavsberg minnestallrikar "Kongl. Djurgården" 2 stycken, 1920-1930 tal
105
SlutprisInga bud
Bo Fajans Gefle ytterfoder, no: 3663/1
106
Slutpris200 SEK
Lampskärmar plåt, 1 par
Lampskärmar plåt, 1 par
Slutpris175 SEK
Böcker "Kungen i Bild" & "Kungaboken"
108
SlutprisInga bud
Kosta Boda konstglas, 3 stycken
109
Slutpris125 SEK
Parti diverse tändsticksreklam
110
SlutprisInga bud
Hattask 1900-tal
Hattask 1900-tal
Slutpris75 SEK
Parti diverse serietidningar
112
Parti diverse serietidningar
Slutpris50 SEK
Ramade foton, 1 par
Ramade foton, 1 par
Slutpris50 SEK
Scandia guld, bricka
Scandia guld, bricka
Slutpris100 SEK
Fotglas slipad dekor, 10 stycken
115
SlutprisInga bud
Remmare 10 stycken, 1900-tal
116
Remmare 10 stycken, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Apoteksflaskor, 3 stycken
117
Apoteksflaskor, 3 stycken
Slutpris150 SEK
Parti tidskrifter "Strix"
118
Parti tidskrifter "Strix"
Slutpris175 SEK
Boda Shop fonduegryta, gjutjärn
Slutpris50 SEK
Parti diverse kuriosa
121
Parti diverse kuriosa
Slutpris100 SEK
Parti spelmarker
122
Parti spelmarker
Slutpris50 SEK
Diverse allmogeföremål
123
Diverse allmogeföremål
Slutpris275 SEK
Diverse kuriosa
124
Diverse kuriosa
Slutpris100 SEK
Ryamatta
Ryamatta
Slutpris100 SEK
Äkta matta, Kina
Äkta matta, Kina
Slutpris150 SEK
Taklampa Funkis, 1930-1940 tal
129
Slutpris500 SEK
Takkrona malm, 1900-tal
130
Takkrona malm, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Junghans väggur, sekelskiftet
131
Junghans väggur, sekelskiftet
Slutpris200 SEK
Väggrya "Hälsingebock"
Väggrya "Hälsingebock"
Slutpris500 SEK
Julgransbelysning + juldekorationer
125
Slutpris50 SEK
Duschstol
Duschstol
Slutpris175 SEK
Bessman krönt, 1700-tal
Bessman krönt, 1700-tal
Slutpris125 SEK
Spis Kervel
Spis Kervel
Slutpris900 SEK
Ryamatta
127
Ryamatta
Slutpris275 SEK
Rullator Carl-Oskar
Rullator Carl-Oskar
Slutpris1 200 SEK
Blombord Wallinsgården Växbo, 1800-1900 tal
138
Slutpris2 400 SEK
R. Chockolka Keramos Wien, figurin "hästar" 1900-tal
Slutpris950 SEK
Fåtölj elektrisk, 1980-1990 tal
140
SlutprisInga bud
Bokhylla björk, modern
Bokhylla björk, modern
Slutpris100 SEK
Parti häftklammer Kangaro
Parti häftklammer Kangaro
Slutpris125 SEK
Hängskåp allmoge, 1800-tal
136
Hängskåp allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Kylskåp Matsui 220V
Kylskåp Matsui 220V
Slutpris500 SEK
Matgrupp ek, modern
Matgrupp ek, modern
Slutpris125 SEK
Einar Carlsson olja på duk "Kortspelare" signerad
Slutpris200 SEK
Bertil Lindh litografi "Vinterhare" signerad
Slutpris250 SEK
Hans Ekvall färglitografi, signerad
SlutprisInga bud