Jompa Ljungström träskulptur, signerad Jompa 1977
661
Slutpris850 SEK
Mårth K olja på duk "stilleben# signerad 1959
685
Slutpris50 SEK
Mårth K olja på pannå, signerad 1968
686
SlutprisInga bud
Fåtölj skinn, Kebe Danmark
679
Fåtölj skinn, Kebe Danmark
Slutpris550 SEK
Spegel Fröseke, 1950-1960 tal
687
Spegel Fröseke, 1950-1960 tal
Slutpris50 SEK
Carl Fagerlund Orrefors bordslampa
688
Slutpris850 SEK
Köksstege 1940-1950 tal
689
Köksstege 1940-1950 tal
Slutpris250 SEK
Arne Mattsson tavla-tryck, signerad
683
Slutpris75 SEK
Fat Persien, metall & koppar, 2 stycken
691
Slutpris125 SEK
Jerker Andersson färglitografi, signerad
692
Slutpris1 600 SEK
Sidobord-sängbord 1970-1980 tal
693
Slutpris100 SEK
Vävd gobeläng, Romantiskt motiv
695
Slutpris150 SEK
Stolar 1 par, Bjärnums slöjdfabrik AB, 1940-1950 tal
696
Slutpris175 SEK
Yxa, Per & Jonas Stålberg Edsbyn, signerad P.S
665
Slutpris450 SEK
Forskrin allmoge, 1800-tal
697
Forskrin allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Hylla J.E Sundström Enånger, 1900-tal
690
Slutpris150 SEK
Taklampa Empire-stil, 1900-tal
699
Slutpris275 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Lejontämjarens hus" signerad
701
Slutpris3 800 SEK
Jompa Ljungström träskulptur, signerad 1981
662
Slutpris750 SEK
702
Slutpris2 200 SEK
Fyrhjuling barn
704
Fyrhjuling barn
Slutpris2 200 SEK
Vinterdäck 165 R13, 1 par
705
Vinterdäck 165 R13, 1 par
Slutpris1 700 SEK
Högfrekvensapparat "Ozonosan"
706
Högfrekvensapparat "Ozonosan"
Slutpris125 SEK
Taklampa 1930-1940 tal
707
Taklampa 1930-1940 tal
SlutprisInga bud
Takkrona malm, 1900-tal
700
Takkrona malm, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Frack Rosenbaums Sundsvall
708
Frack Rosenbaums Sundsvall
Slutpris500 SEK
Dragspel
709
Dragspel
Slutpris50 SEK
Akustisk gitarr Levin
678
Akustisk gitarr Levin
Slutpris1 300 SEK
Slagbord & stolar, 2 stycken, moderna
710
Slutpris100 SEK
Vinterdäck 5/112, 1 par
703
Vinterdäck 5/112, 1 par
Slutpris650 SEK
Kockum emalj, Design Nerman, skålar 2 stycken
711
Slutpris75 SEK
Sängbord teak 1 par, AB Carlströms möbelfabrik, 1950-1960 tal
712
Slutpris900 SEK
Karmstol ek, 1950-1960 tal
716
Karmstol ek, 1950-1960 tal
Slutpris100 SEK
Soffbord "Anika" design Anika Reuterswärd
718
Slutpris50 SEK
Gunnar Larson Gustavsberg "Kulan" askkoppar, 2 stycken
719
Slutpris100 SEK
Arthur Percy Gefle "Royal" fruktset, 7 delar
720
Slutpris75 SEK
Sidobord IKEA "Lövet"
713
Sidobord IKEA "Lövet"
Slutpris550 SEK
Gefle "Gyllen" hänkelvaser, 2 stycken
721
Slutpris50 SEK
Sidobord teak, 1950-1960 tal
714
Sidobord teak, 1950-1960 tal
Slutpris200 SEK
Gustavsberg "Isolde" kaffeservis, 22 delar
722
Slutpris200 SEK
Fotglas 10 stycken, 1950-1960 tal
723
Slutpris125 SEK
Soffbord teak, 1960-tal
717
Soffbord teak, 1960-tal
Slutpris250 SEK
Rostfria kastruller, 2 stycken
725
Slutpris350 SEK
Rostfri fiskgryta
726
Rostfri fiskgryta
Slutpris100 SEK
Skärså glashytta konstglas "Albertina race 2012"
728
Slutpris50 SEK
Kulram 1900-tal
698
Kulram 1900-tal
Slutpris350 SEK
C. Jörgensen Bodum, tekanna
730
C. Jörgensen Bodum, tekanna
Slutpris400 SEK
Sideboard teak, 1950-1960 tal
715
Sideboard teak, 1950-1960 tal
Slutpris2 800 SEK