Månadsauktion 2024-06-30

Visning:

Torsdag 27 Juni. 10:00-18:00.

Lördag 29 Juni. 10:00-14:00.

Söndag 30 Juni. 10:00-12:00.

Månadsauktion 2024-06-30
Avslutad
Mårten Andersson färglitografi "Prästkragarna" signerad
100
Mårten Andersson färglitografi "Prästkragarna" signerad
Slutpris2 800 SEK
Avslutad
Ove Lennart Svedin olja på duk, signerad
101
Ove Lennart Svedin olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Avslutad
Per Englund olja på duk, signerad
102
Per Englund olja på duk, signerad
Slutpris75 SEK
Avslutad
Harry Sahlin olja på pannå, signerad
103
Harry Sahlin olja på pannå, signerad
Slutpris50 SEK
Avslutad
Akvarell okänd konstnär, signerad Blomqvist -49
105
Akvarell okänd konstnär, signerad Blomqvist -49
Slutpris50 SEK
Avslutad
Lergryta W. Germany
106
Lergryta W. Germany
Slutpris50 SEK
Avslutad
Kuriosa, 4 delar
107
Kuriosa, 4 delar
Slutpris75 SEK
Avslutad
Double S Giftware, brickor 2 stycken
108
Double S Giftware, brickor 2 stycken
SlutprisInga bud
Avslutad
Järngryta Husqvarna 3L
109
Järngryta Husqvarna 3L
Slutpris150 SEK
Avslutad
Mårten Andersson färglitografi "Tillsammans mot bergen" signerad
110
Mårten Andersson färglitografi "Tillsammans mot bergen" signerad
Slutpris2 600 SEK
Avslutad
Olja på pannå, okänd konstnär
111
Olja på pannå, okänd konstnär
Slutpris500 SEK
Avslutad
Sten Billberg teckning "Jädraås-Tallås järnväg Lok nr 2 'Korsån'"
104
Sten Billberg teckning "Jädraås-Tallås järnväg Lok nr 2 'Korsån'"
Slutpris300 SEK
Avslutad
Olja på duk signerad Marn
112
Olja på duk signerad Marn
SlutprisInga bud
Avslutad
Barometer W. Germany + Hygrometer
113
Barometer W. Germany + Hygrometer
Slutpris300 SEK
Avslutad
Uppsala Ekeby "Svea" blomkrukor, 4 stycken + äggkopp
114
Uppsala Ekeby "Svea" blomkrukor, 4 stycken + äggkopp
Slutpris100 SEK
Avslutad
Böcker, 4 stycken
115
Böcker, 4 stycken
Slutpris50 SEK
Avslutad
Bok "Förstukvistar i Hälsingland" Hilding Mickelsson
116
Bok "Förstukvistar i Hälsingland" Hilding Mickelsson
Slutpris400 SEK
Avslutad
Transistorradio Radionette Kurér 501
119
Transistorradio Radionette Kurér 501
Slutpris100 SEK
Avslutad
Mårten Andersson färglitografi "I månskenet" signerad
120
Mårten Andersson färglitografi "I månskenet" signerad
Slutpris4 400 SEK
Avslutad
Mortel Kolmården marmor
121
Mortel Kolmården marmor
Slutpris750 SEK
Avslutad
Fiol, Made in Canton, China
122
Fiol, Made in Canton, China
Slutpris125 SEK
Avslutad
Böcker, 3 stycken
123
Böcker, 3 stycken
SlutprisInga bud
Avslutad
Kopparpanna 2.5L, 1900-tal
124
Kopparpanna 2.5L, 1900-tal
Slutpris50 SEK
Avslutad
Linneduk
117
Linneduk
Slutpris150 SEK
Avslutad
Höganäskrukor, 3 stycken
125
Höganäskrukor, 3 stycken
Slutpris100 SEK
Avslutad
Vägglampa teak, 1950-1960 tal
118
Vägglampa teak, 1950-1960 tal
Slutpris700 SEK
Avslutad
Lokförarväska
126
Lokförarväska
Slutpris200 SEK
Avslutad
Provdocka
127
Provdocka
Slutpris350 SEK
Avslutad
Rörstrand "Blå Eld" 3 delar
128
Rörstrand "Blå Eld" 3 delar
Slutpris200 SEK
Avslutad
Royal Alma efterrättsskålar, 12 stycken
129
Royal Alma efterrättsskålar, 12 stycken
Slutpris125 SEK
Avslutad
Figgjo Flint servisdelar, 7 delar
130
Figgjo Flint servisdelar, 7 delar
Slutpris125 SEK
Avslutad
Stövelknekt gjutjärn
131
Stövelknekt gjutjärn
Slutpris175 SEK
Avslutad
Mari Simmulson Uppsala Ekeby, skålfat
132
Mari Simmulson Uppsala Ekeby, skålfat
Slutpris50 SEK
Avslutad
Rörstrand "Grön Anna" djupa tallrikar, 8 stycken
133
Rörstrand "Grön Anna" djupa tallrikar, 8 stycken
Slutpris850 SEK
Avslutad
Hushållsvåg 1950-1960 tal
134
Hushållsvåg 1950-1960 tal
Slutpris50 SEK
Avslutad
Johnson Bros "Fish" tallrikar, 6 stycken
135
Johnson Bros "Fish" tallrikar, 6 stycken
Slutpris450 SEK
Avslutad
InVite emaljerad järngryta
136
InVite emaljerad järngryta
Slutpris75 SEK
Avslutad
Arabia "Kosmos" gryta
137
Arabia "Kosmos" gryta
Slutpris50 SEK
Avslutad
Rörstrand "Koka Blå" 11 delar
138
Rörstrand "Koka Blå" 11 delar
Slutpris850 SEK
Avslutad
Parti diverse tennföremål
140
Parti diverse tennföremål
Slutpris75 SEK
Avslutad
Gustavsberg "Atlanta" 3 delar
141
Gustavsberg "Atlanta" 3 delar
Slutpris125 SEK
Avslutad
Kandelaber trä, 1900-tal
142
Kandelaber trä, 1900-tal
Slutpris75 SEK
Avslutad
Rosenthal "Classic Rose" 39 delar
143
Rosenthal "Classic Rose" 39 delar
Slutpris350 SEK
Avslutad
Parti diverse keramik & porslin
144
Parti diverse keramik & porslin
Slutpris275 SEK
Avslutad
Hushållsvåg Prima, 1960-1970 tal
145
Hushållsvåg Prima, 1960-1970 tal
Slutpris50 SEK
Avslutad
Höganäskrukor, 3 stycken
146
Höganäskrukor, 3 stycken
Slutpris225 SEK
Avslutad
Burkar, 3 stycken
139
Burkar, 3 stycken
Slutpris175 SEK
Avslutad
Kockum emalj kaffepanna, med mera
147
Kockum emalj kaffepanna, med mera
Slutpris225 SEK
Adress

Bergviks Auktionstjänst i Söderhamn AB

Bäckforsvägen 11

826 67 Bergvik

076-774 33 42

info@auktionstjanst.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.