Bokhyllor teak, 2 sektioner, 1950-1960 tal
Final bid175 SEK
Kaffeservis-Teservis Japan, 21 delar, 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Irish Coffee set
Irish Coffee set
Final bid200 SEK
Parti textilier
Parti textilier
Final bid75 SEK
Broderad klocksträng
Broderad klocksträng
Final bid150 SEK
Taklampa 1940-tal
Taklampa 1940-tal
Final bid300 SEK
Månskensampel 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Olja på duk otydlig signatur
Olja på duk otydlig signatur
Final bid50 SEK
Varpsticka allmoge, 1800-tal
Varpsticka allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1952
Final bid850 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1949
Final bid1,000 SEK
Otto Lindberg olja på pannå, signerad 1948
Final bid600 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1942
Final bid275 SEK
Eva Jakobsson akvarell "Rosa nejlikor" signerad
Final bid150 SEK
N. Landelius olja på duk, signerad
Final bid50 SEK
Palle Åberg olja på duk "Sameskola" signerad -59
Final bid1,000 SEK
Per Englund olja på duk, signerad 1986
Final bid1,300 SEK
Fönsterlampor 3 stycken, 1970-1980 tal
Final bid250 SEK
Gullaskruf Lisa Larson design, ljuslyktor 1 par
Final bid75 SEK
Karaff + glas, 6 stycken
Karaff + glas, 6 stycken
Final bid200 SEK
Valdemar Vennersten olja på pannå, signerad
Final bid275 SEK
Orrefors kristallvas, no: 4425-03
Final bid125 SEK
Smörstol Norrala Hälsingland, allmoge 1800-tal
Final bid3,800 SEK
Vaser slipad dekor, 3 stycken
Vaser slipad dekor, 3 stycken
Parti klockor
Parti klockor
Final bid175 SEK
Mynt 1-kronor & 2-kronor, 7 stycken
Final bid350 SEK
Thomas Hellström Nittsjö keramik "Varg" no: 6718
Final bid2,600 SEK
Final bid200 SEK
Tallrikar gröntonat glas, 6 stycken
Final bid75 SEK
Minnesmynt Gustaf V 50-krona 1976 + 2-krona Gustaf Vasa 400 års minne 1921
Final bid175 SEK
Silverpokaler, 3 stycken
Silverpokaler, 3 stycken
Final bid550 SEK
Silver, 2 delar
Silver, 2 delar
Final bid1,300 SEK
Soppslev silver, 1908
Soppslev silver, 1908
Final bid850 SEK
Skultuna skyddsängel, mässing
Skultuna skyddsängel, mässing
Final bid200 SEK
Silverskedar, 8 stycken
Silverskedar, 8 stycken
Final bid400 SEK
Sockerruska Svenskstämplat silver, 1800-tal
Final bid1,400 SEK
Ljusstake silver, 1800-1900 tal
Final bid550 SEK
Tennstop Carl Gustaf Wigholm Gävle, 1863
Final bid175 SEK
Guldpendyl + vägglampetter 1 par, 1900-tal
Final bid225 SEK
Linneduk Gammeldräll
Linneduk Gammeldräll
Final bid750 SEK
Mortlar mässing, 3 stycken
Mortlar mässing, 3 stycken
Final bid75 SEK
Diverse silver
Diverse silver
Final bid700 SEK
Ljusstakar nysilver, 1 par
Ljusstakar nysilver, 1 par
Ljusstakar mässing, 4 stycken, 1900-tal
Final bid125 SEK
Rex Valencia Hummelwerk, figurin porslin
DAO figurin porslin
DAO figurin porslin
Final bid75 SEK
Figurin keramik, märkt MT
Figurin keramik, märkt MT
Final bid125 SEK
Ljusstakar mässing 1 par, Wojidkow & Co Malmö, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK