Stolar 1 par, 1800-1900 tal
Stolar 1 par, 1800-1900 tal
Final bid100 SEK
Soffbord rokoko-stil, 1980-1990 tal
Final bid100 SEK
Byrå 4 lådor, 1800-1900 tal
Byrå 4 lådor, 1800-1900 tal
Final bid450 SEK
Modellbåt "Eka" efter ritning från 1920-talet
Final bid750 SEK
Blombänk rotting, 1900-tal
Blombänk rotting, 1900-tal
Final bid175 SEK
Vägglampetter 1 par, 1950-1960 tal
Final bid50 SEK
Johansson Design Markaryd "Viggen" stolar, 6 stycken
Final bid300 SEK
Bordslampa-fönsterlampa AGL, 1970-1980 tal
Final bid175 SEK
Final bid100 SEK
Klaffbord 1970-1980 tal
Klaffbord 1970-1980 tal
Final bid100 SEK
Olof Nilsson olja på duk, signerad
401
Final bid1,300 SEK
Olja på duk "Livets väg" signerad Jack -99
Final bid100 SEK
Trädgårdsbänk 1900-tal
Trädgårdsbänk 1900-tal
Final bid1,800 SEK
N. Ström akvarell, signerad
404
N. Ström akvarell, signerad
Final bid50 SEK
Olja på duk, osignerad
405
Olja på duk, osignerad
Final bid275 SEK
Olja på duk okänd konstnär, signerad V. Terüs 1971
406
Final bid125 SEK
Satsbord 3 delar, 1950-1960 tal
Final bid600 SEK
Carl Ivar Öfverbeck olja på duk, signerad
Final bid75 SEK
Mårten Andersson tryck "Spelemannen"
408
Final bid400 SEK
Filmkamera vintage, Keystone Olympic K-35
409
Final bid200 SEK
Primus gasolkök
410
Primus gasolkök
Final bid175 SEK
Kniv Kankaanpää Kauhava Finland
Final bid450 SEK
Gabrielverken figurin "Bisonoxe"
412
Final bid75 SEK
Svarvskål + målad korg, allmoge
416
Final bid150 SEK
Jerker Andersson färglitografi "Jubileum Bollnäs GIF 100 år" signerad
Final bid3,200 SEK
Skäktkniv signerad KS -83
417
Skäktkniv signerad KS -83
Final bid50 SEK
Stämpelyxa BR. Lindgren
418
Stämpelyxa BR. Lindgren
Final bid400 SEK
Urholkningsyxa 1800-1900 tal
419
Urholkningsyxa 1800-1900 tal
Final bid450 SEK
Uppsala Ekeby assietter, 6 stycken
413
Final bid50 SEK
Lås allmoge, 1800-tal
414
Lås allmoge, 1800-tal
Final bid225 SEK
Kammarlås patent 1879
415
Kammarlås patent 1879
Final bid300 SEK
Täljbila 1700-1800 tal
422
Täljbila 1700-1800 tal
Final bid350 SEK
Rolf Hallengren olja på duk, signerad
423
Final bid75 SEK
Margareta Gisselson akvarell, signerad -98
425
Final bid200 SEK
Rolf Lindqvist akvarell, signerad -97
428
Final bid75 SEK
Göran Strandow akvarell "Sommarfönster" signerad
429
Final bid900 SEK
Göran Strandow akvarell "Ekan" signerad
430
Final bid200 SEK
Harald Wiberg tryck, 2 stycken
424
Final bid250 SEK
Lars Nerman teckning, signerad -86 okt
432
Final bid200 SEK
Lars Nerman teckning, signerad -86 Sep
433
Final bid125 SEK
Jaktyxa Allan Nordlöf
420
Jaktyxa Allan Nordlöf
Final bid300 SEK
Margareta Gisselson akvarell, signerad
427
Final bid400 SEK
E. Kihlberg olja på duk, signerad -41
434
Final bid300 SEK
Handbila August Hedvall Bollnäs
421
Final bid200 SEK
Olja på duk "Familj" osignerad, 1800-tal
435
Final bid1,100 SEK
439
Final bid150 SEK
Margareta Gisselson akvarell, signerad -96
426
Final bid350 SEK
J. Laurin olja på duk "Angling" signerad -58
Final bid400 SEK