Resekoffert Amerikansk, 1800-1900 tal
489
Final bid75 SEK
Radio Dux, typ V 422, 1950-1960 tal
497
Final bid50 SEK
Skylt papp "Gustafsbro Pilsner-svagdricka" 1930-1940 tal
498
Final bid400 SEK
Taklampa 1940-1950 tal
Taklampa 1940-1950 tal
Final bid275 SEK
Ryggsäck Samearbete, 1940-tal
500
Ryggsäck Samearbete, 1940-tal
Final bid275 SEK
Flätad korg, 1900-tal
501
Flätad korg, 1900-tal
Final bid50 SEK
Väggrelief Jie, signerad Ingegerd
Final bid50 SEK
Staffan Östlund färglitografi, signerad
Final bid50 SEK
Trattgrammofon sekelskiftet
Trattgrammofon sekelskiftet
Final bid1,200 SEK
Gunnar Nerlund oljor på pannå, 5 stycken, signerade
Final bid50 SEK
Kistebrev, A. Köhler Malmö, no: 37
Final bid75 SEK
Final bid50 SEK
Trämått krönt 2L, 1800-tal
499
Trämått krönt 2L, 1800-tal
Final bid175 SEK
Eric Mårtensson kolteckning "Vår" signerad 1939
Final bid50 SEK
Överskåp allmoge, 1800-tal
492
Överskåp allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Karta-tryck
Karta-tryck
Final bid75 SEK
G. Nerlund olja på pannå, signerad
Severin olja på duk, signerad
Severin olja på duk, signerad
Final bid50 SEK
Hörnhylla 1800-1900 tal
Hörnhylla 1800-1900 tal
Final bid275 SEK
Svepask Trönö Hälsingland, allmoge 1800-tal
Final bid150 SEK
Sparbössa keramik, 1800-1900 tal
516
Final bid200 SEK
Fiskerullar ABU 1750 + Shakespeare True Blue 1956
Final bid250 SEK
Broderad textil
Broderad textil
Final bid75 SEK
Junghans bordsur, 1900-talets första hälft
Final bid50 SEK
Kran mässing
Kran mässing
Final bid50 SEK
Soffbord teak, 1950-1960 tal
Soffbord teak, 1950-1960 tal
Final bid650 SEK
Bord allmoge, 1800-tal
491
Bord allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Final bid300 SEK
Hjördis Oldfors Uppsala Ekeby "Granit" vas signerad 5211
523
Parti beslag, 1800-tal
Parti beslag, 1800-tal
Final bid250 SEK
Leksak Arabian, travhäst
526
Leksak Arabian, travhäst
Final bid350 SEK
Ljusstakar mässing 1 par, 1800-tal
527
Final bid250 SEK
Fiollåda 1800-1900 tal
Fiollåda 1800-1900 tal
Final bid3,000 SEK
Figuriner "Lejon" 1 par, keramik, 1800-1900 tal
528
Final bid100 SEK
Rörstrand stop, 1800-1900 tal
Rörstrand stop, 1800-1900 tal
Final bid150 SEK
Flaskor i träback, 10 stycken
514
Flaskor i träback, 10 stycken
Final bid300 SEK
Gefle krus
Gefle krus
Final bid100 SEK
Loklykta J.C. Larsen, Stockholm
531
Final bid250 SEK
Miniatyrkanon med lavett
524
Miniatyrkanon med lavett
Final bid200 SEK
Lampskärmar Meissen, 4 stycken
532
Final bid50 SEK
Bengt Ruda "Triva" fåtölj, Nordiska Kompaniet
Final bid500 SEK
Bordslampa-fönsterlampa Murano konstglas, 1960-tal
Final bid1,100 SEK
Flätade korgar 2 stycken, 1800-1900 tal
534
Final bid250 SEK
Vävspännare, Erik Gustaf Kring Norrala
537
Final bid100 SEK
Josef Ekberg Gustavsberg "Argenta" skål
Final bid175 SEK
Skäktkniv Söderala Hälsingland
538
Final bid100 SEK
Selbåge-bröllopsbåge 1700-1800 tal
539
Final bid175 SEK
Lampskärmar, 2 stycken
540
Lampskärmar, 2 stycken
Final bid225 SEK