Månadsauktion 2023-12-28

Visning: 

Onsdag 27 December 10:00-18:00. 

Torsdag 28 December 10:00-12:00.

Månadsauktion 2023-12-28
Closed
Servisdelar Uppsala Ekeby, 21 delar
345
Servisdelar Uppsala Ekeby, 21 delar
Final bidNo bids
Closed
Reliefer gips, Afrikanska motiv, 3 stycken
346
Reliefer gips, Afrikanska motiv, 3 stycken
Final bidNo bids
Closed
Behållare s.k kokshämtare, plåt
347
Behållare s.k kokshämtare, plåt
Final bid125 SEK
Closed
Kopparhinkar 2 stycken, 1800-1900 tal
348
Kopparhinkar 2 stycken, 1800-1900 tal
Final bid200 SEK
Closed
Höganäskrukor, 2 stycken
349
Höganäskrukor, 2 stycken
Final bid225 SEK
Closed
Mikrovågsugn Voltage
350
Mikrovågsugn Voltage
Final bid125 SEK
Closed
Hans Agne Jakobsson blomsterlåda-ytterfoder "M-97" koppar, 1900-talets mitt
351
Hans Agne Jakobsson blomsterlåda-ytterfoder "M-97" koppar, 1900-talets mitt
Final bid3,000 SEK
Closed
Matservis Rörstrand "Burgund" 57 delar, 1900-tal
313
Matservis Rörstrand "Burgund" 57 delar, 1900-tal
Final bid1,900 SEK
Closed
Krocketspel Micki Leksaker, Gemla
355
Krocketspel Micki Leksaker, Gemla
Final bid50 SEK
Closed
Fönsterlampor-bordslampor 1 par, 1970-1980 tal
356
Fönsterlampor-bordslampor 1 par, 1970-1980 tal
Final bid100 SEK
Closed
Knivar, 5 stycken
358
Knivar, 5 stycken
Final bid100 SEK
Closed
Broderat skinnbälte, allmoge 1800-tal
359
Broderat skinnbälte, allmoge 1800-tal
Final bid200 SEK
Closed
Plånböcker, 5 stycken
352
Plånböcker, 5 stycken
Final bid50 SEK
Closed
Bok "Fiskedon"
360
Bok "Fiskedon"
Final bid150 SEK
Closed
Dragspel Galantis
353
Dragspel Galantis
Final bid450 SEK
Closed
Katalog Åhlén & Holm, tryckt 1950
361
Katalog Åhlén & Holm, tryckt 1950
Final bid150 SEK
Closed
Höganäskrukor, 3 stycken
354
Höganäskrukor, 3 stycken
Final bid300 SEK
Closed
Bila Urafors, 1800-1900 tal
362
Bila Urafors, 1800-1900 tal
Final bid200 SEK
Closed
Bo Fajans krus keramik, 1930-1940 tal
363
Bo Fajans krus keramik, 1930-1940 tal
Final bid50 SEK
Closed
Höganäskruka 10L
364
Höganäskruka 10L
Final bid125 SEK
Closed
Resegrammofon sekelskiftet
365
Resegrammofon sekelskiftet
Final bid300 SEK
Closed
Jultallrikar Gustavsberg & Orrefors, 7 stycken
366
Jultallrikar Gustavsberg & Orrefors, 7 stycken
Final bid50 SEK
Closed
Barbro Wahlqvist Iggesund, figurin keramik, signerad BaWa -93
370
Barbro Wahlqvist Iggesund, figurin keramik, signerad BaWa -93
Final bid75 SEK
Closed
Supkoppar silver, 3 stycken
371
Supkoppar silver, 3 stycken
Final bid350 SEK
Closed
Göran Andersson Uppsala Ekeby "Myskoxe"
372
Göran Andersson Uppsala Ekeby "Myskoxe"
Final bid150 SEK
Closed
Diverse bestick
373
Diverse bestick
Final bid50 SEK
Closed
Supkoppar Svenskstämplat silver, 15 stycken
374
Supkoppar Svenskstämplat silver, 15 stycken
Final bid2,200 SEK
Closed
Bestick GAB "Rokoko" 36 delar
375
Bestick GAB "Rokoko" 36 delar
Final bid50 SEK
Closed
Tidskrifter om bilar
368
Tidskrifter om bilar
Final bid450 SEK
Closed
Skedar & supkoppar, Svenskstämplat silver
376
Skedar & supkoppar, Svenskstämplat silver
Final bid2,600 SEK
Closed
Matservis Bavaria, 57 delar
377
Matservis Bavaria, 57 delar
Final bid175 SEK
Closed
Nyckel 1700-1800 tal
378
Nyckel 1700-1800 tal
Final bid150 SEK
Closed
Sven-Olof Sundberg Storvik, smidda ljusstakar, 4 stycken
380
Sven-Olof Sundberg Storvik, smidda ljusstakar, 4 stycken
Final bid75 SEK
Closed
Sme-Helge Jonsson Bollnäs, nattljusstake smide
381
Sme-Helge Jonsson Bollnäs, nattljusstake smide
Final bid550 SEK
Closed
Träskrin s.k raklåda, allmoge 1800-tal
382
Träskrin s.k raklåda, allmoge 1800-tal
Final bid150 SEK
Closed
Häften, 3 stycken
367
Häften, 3 stycken
Final bid200 SEK
Closed
Arabia "Mumin" muggar, 4 stycken
383
Arabia "Mumin" muggar, 4 stycken
Final bid1,000 SEK
Closed
Sockerkaksform keramik
384
Sockerkaksform keramik
Final bid50 SEK
Closed
Böcker, 5 stycken
369
Böcker, 5 stycken
Final bid400 SEK
Closed
Yxa Pär & Jonas Stålberg Edsbyn, signerad P.S
385
Yxa Pär & Jonas Stålberg Edsbyn, signerad P.S
Final bid250 SEK
Closed
Krokar gjutna, 6 stycken
379
Krokar gjutna, 6 stycken
Final bid175 SEK
Closed
Orkidékrukor glas, 4 stycken
387
Orkidékrukor glas, 4 stycken
Final bid50 SEK
Closed
Olof Nilsson olja på pannå, signerad
388
Olof Nilsson olja på pannå, signerad
Final bid275 SEK
Closed
Olof Nilsson olja på pannå, signerad
389
Olof Nilsson olja på pannå, signerad
Final bid225 SEK
Closed
Jompa Ljungström skulptur "Huvud" signerad 1972
390
Jompa Ljungström skulptur "Huvud" signerad 1972
Final bid200 SEK
Closed
Koppar tvättfat & kittel, 1800-1900 tal
391
Koppar tvättfat & kittel, 1800-1900 tal
Final bid125 SEK
Closed
Hushållsvåg
392
Hushållsvåg
Final bid125 SEK
Closed
Bila, August Hedvall Bollnäs, signerad A.H
386
Bila, August Hedvall Bollnäs, signerad A.H
Final bid800 SEK
Address

Bergviks Auktionstjänst i Söderhamn AB

Bäckforsvägen 11

826 67 Bergvik

076-774 33 42

info@auktionstjanst.se

Follow us

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.