Urnor 1 par, 1900-2000 tal
Urnor 1 par, 1900-2000 tal
Final bid300 SEK
Bordslampa & fönsterlampa Tiffany-stil, 1900-talets senare hälft
Final bid1,000 SEK
Bordslampor 1 par, 1900-tal
Bordslampor 1 par, 1900-tal
Final bid200 SEK
Bordsuppsats Jugend, 1900-tal
Bordsuppsats Jugend, 1900-tal
Final bid350 SEK
Virkat överkast
Virkat överkast
Final bid50 SEK
Mattor Kina Orient IKEA, 2 stycken
Final bid200 SEK
Äkta matta, knuten
Äkta matta, knuten
Final bid275 SEK
Äkta matta, knuten
Äkta matta, knuten
Final bid100 SEK
Fotpall broderad
Fotpall broderad
Final bid200 SEK
Mikrovågsugn Voltage
Mikrovågsugn Voltage
Final bid175 SEK
Royal Copenhagen Bing & Gröndahl jubileumsservis, 36 delar
Final bid100 SEK
Diverse porslin & keramik
Diverse porslin & keramik
Final bid250 SEK
Toalett-set Bohemia glas, 3 delar
Kaffe/te servis, 12 delar
Kaffe/te servis, 12 delar
Final bid300 SEK
Hackefors "Vinranka" 18 delar
Hackefors "Vinranka" 18 delar
Final bid275 SEK
Skänkskåp Dalarna, allmoge 1800-tal
Final bid500 SEK
Servisdelar Lidköping, 24 delar
Final bid50 SEK
Fotoramar 3 stycken, sekelskiftet + fotoställ, 2 stycken
Final bid400 SEK
Vas kristall
Vas kristall
Final bid75 SEK
Kristallskål 1900-tal
Kristallskål 1900-tal
Final bid50 SEK
Skåp 1900-talets första hälft
Skåp 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Skålar kristall, 2 stycken
Skålar kristall, 2 stycken
Final bid50 SEK
Vas, fat & skål kristall, 1900-tal
Final bid150 SEK
Bordsuppsats Jugend, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Kristall 4 delar, 1900-tal
Kristall 4 delar, 1900-tal
Final bid75 SEK
Bordsoljelampa sekelskiftet
Bordsoljelampa sekelskiftet
Final bid1,000 SEK
Brickor nysilver + diverse glas
Ostkupa pressglas, 1900-tal
Ostkupa pressglas, 1900-tal
Final bid150 SEK
Stormglas 1 par, 1900-tal
Stormglas 1 par, 1900-tal
Final bid250 SEK
Ostkupa glas, 1900-tal
Ostkupa glas, 1900-tal
Final bid125 SEK
Vaser 1 par, 1900-talets första hälft
Final bid50 SEK
Jan Johansson Orrefors "Marin" skål, signerad J.J 4776-13
Final bid50 SEK
Timo Sarpaneva Iittala "Crocus" vas
Final bid50 SEK
Ljusstakar 2 stycken + kandelaber
Final bid125 SEK
Mari Simmulson Uppsala Ekeby "uggla" keramik
Final bid250 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Gunnar Sträng"
Final bid350 SEK
Väggrelief keramik, Design C. Stenshammar
Tapio Wirkkala Iittala "Ultima Thule" ölsejdlar, 2 stycken
Final bid225 SEK
Knoppbräda 1800-1900 tal
Knoppbräda 1800-1900 tal
Final bid225 SEK
Förvaringslåda Nefab
Förvaringslåda Nefab
Final bid225 SEK
Knoppbräda 1800-1900 tal
Knoppbräda 1800-1900 tal
Final bid250 SEK
Knoppbräda 1800-1900 tal
Knoppbräda 1800-1900 tal
Final bid175 SEK
Knoppbräda 1800-1900 tal
Knoppbräda 1800-1900 tal
Final bid175 SEK
Eva Englund Målerås fat
Eva Englund Målerås fat
Final bid50 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Stjärngosse" & "Duva"
Final bid275 SEK
Bok, Sveriges rikes lag, C.G Hellqvist 82:a upplagan, 1961
342
Final bid150 SEK
Böcker, Dan Andersson & E. A. Karlfeldt
343
Final bid150 SEK
Hackefors "Modell E 38" 3 delar