Kopparpanna med tappkran, 1800-tal
Final bid800 SEK
Final bid10,500 SEK
Dosa mässing, 1900-tal
Dosa mässing, 1900-tal
Vikter mässing, 6 stycken
Vikter mässing, 6 stycken
Final bid75 SEK
Yxa, märkt WB Lingbo
Yxa, märkt WB Lingbo
Final bid200 SEK
Ljusstakar mässing 1 par, BOA Eskilstuna
Final bid350 SEK
Topografisk karta över Sverige, skala 1:50000
Final bid50 SEK
Burk plåt, Gevalia Rosteriet, med julmotiv
Final bid175 SEK
Albin Amelin pastell, signerad -28
Final bid2,800 SEK
Kikare Lichter KoC 10x50
Kikare Lichter KoC 10x50
Final bid100 SEK
Kniv med bälte
Kniv med bälte
Final bid50 SEK
Machete Au Crocodile
Machete Au Crocodile
Final bid75 SEK
Bila märkt A.H
Bila märkt A.H
Final bid750 SEK
Svepask & hyvel, 1700-1800 tal
Final bid75 SEK
Färglitografi okänd konstnär, signerad
Gunnar Brusewitz akvarell, signerad -77
Final bid650 SEK
Kötthack 2 stycken, allmoge 1700-1800 tal
Final bid75 SEK
Kopparform & kopparbricka, 1900-tal
Final bid100 SEK
Parti vinylskivor LP
Parti vinylskivor LP
Final bid50 SEK
Fäbodvallspall allmoge, 1800-tal
Final bid350 SEK
Otto Lindberg olja på duk "Stugsunds inlopp" signerad 1918
Final bid5,000 SEK
P. Friis olja på duk "Vinterlandskap" signerad
Märklin lok 3001
Märklin lok 3001
Final bid450 SEK
Märklin tillbehör
Märklin tillbehör
Final bid200 SEK
Surfplatta Sony Xperia Tab
Surfplatta Sony Xperia Tab
Final bid150 SEK
Samovar mässing
Samovar mässing
Final bid250 SEK
Skrivbordsuppsättning 1930-1940 tal
Final bid175 SEK
Bordslampa 1920-1930 tal
Bordslampa 1920-1930 tal
Final bid125 SEK
Kamera Chinon CG-5
Kamera Chinon CG-5
Final bid50 SEK
Ostkupa pressglas
Ostkupa pressglas
Final bid150 SEK
Vagnslykta 1900-tal
Vagnslykta 1900-tal
Final bid75 SEK
Vägglampetter 1 par, 1970-1980 tal
Final bid50 SEK
Koppar 4 delar, 1800-1900 tal
Koppar 4 delar, 1800-1900 tal
Final bid50 SEK
Elljusstake typ 1016
Elljusstake typ 1016
Final bid450 SEK
Väggur s.k herrgårdsur, 1900-talets första hälft
343
Final bid1,100 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Hedbloms lada" signerad
Final bid7,800 SEK
Royal Botania trädgårdsbelysning "Twinkle 30"
Final bid100 SEK
Royal Botania "Beamy 100 Stone"
Final bid50 SEK
Bordsur FHS Germany, 1900-tal
342
Bordsur FHS Germany, 1900-tal
Final bid1,900 SEK
Royal Botania trädgårdsbelysning "Rectangular 70"
Final bid125 SEK
Royal Botania trädgårdsbelysning "Irony 70"
Final bid200 SEK
Royal Botania trädgårdsbelysning "Lucefer 30"
Final bid75 SEK
Koppar 4 delar, 1800-1900 tal
Koppar 4 delar, 1800-1900 tal
Final bid50 SEK
Servisdelar utländsk, 13 delar
Royal Botania trädgårdsbelysning "Lucefer 30 Antique"
Final bid75 SEK
Mariehult design, mattallrikar 4 stycken
Royal Botania trädgårdsbelysning "Irony 40" 3 stycken
Final bid550 SEK
Bordslampa 1970-1980 tal
Bordslampa 1970-1980 tal
Final bid50 SEK