Final bid10,500 SEK
C.L Rosendahl olja på duk "Motiv från Göteborg" signerad
Final bid75 SEK
S. Englund olja på pannå, signerad -57
Rütta Lappalainen akvarell, okänd konstnär
Färglitografi okänd konstnär, signerad
Final bid50 SEK
U. Thornvigg olja på duk "Stilleben" signerad -95
Anette Ström olja på duk, signerad -94
Final bid50 SEK
S. Bergwall olja på pannå, signerad
Final bid50 SEK
Uno Vallman olja på duk, signerad
Final bid1,800 SEK
Uno Vallman färglitografi, signerad
Final bid300 SEK
Fåtöljer club-modell, 1 par, 1980-1990 tal
Final bid4,200 SEK
Roger Metto färglitografi, signerad med blyerts
Final bid400 SEK
Äkta matta, handknuten Indien, 100% ull
Final bid3,000 SEK
Äkta matta
Äkta matta
Final bid500 SEK
Jerker Andersson färglitografi, signerad
Final bid1,400 SEK
Kista 1700-1800 tal
Kista 1700-1800 tal
Final bid50 SEK
Resekoffert kolonial-stil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Stolar 1 par, allmoge 1700-1800 tal
Final bid75 SEK
Final bid11,000 SEK
Äkta matta, handknuten
Äkta matta, handknuten
Final bid2,400 SEK
Gunnar Brusewitz akvarell "Sjungande domherre" signerad 2.3.68
Final bid550 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1911
Final bid1,600 SEK
Åke Rolfstadius bord, mosaik
Åke Rolfstadius bord, mosaik
Final bid1,500 SEK
J. Hage olja på duk, signerad 1919, Cop. Bruno Liljefors
Final bid50 SEK
Spegel rokoko-stil, 1900-tal
Spegel rokoko-stil, 1900-tal
Final bid275 SEK
Hans Dahl olja på duk på pannå, signerad 29 Juni 1898 Kirkenes
Final bid9,200 SEK
Per Forsell foto "Mats Kerste" signerad 1955
Final bid1,300 SEK
V. Aaltona olja på duk "Blomsterstilleben" signerad
Final bid800 SEK
Albin Amelin färglitografi, signerad
Final bid400 SEK
Per Forsell foto "Slöjdaren" signerad 1946
Final bid1,100 SEK
Skolplansch "Häst" Norstedt & söner
Final bid350 SEK
Tråg allmoge, 1800-tal
Tråg allmoge, 1800-tal
Final bid100 SEK
Tråg allmoge, 1800-tal
Tråg allmoge, 1800-tal
Final bid125 SEK
Tavla handtryck Jobs,  komp. Lisbet Jobs Leksand
Final bid150 SEK
Final bid10,500 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Hälsingespelemannen/Stora spelemannen" signerad
Final bid4,600 SEK
Brasskärm rokoko-stil, sekelskiftet
Final bid125 SEK
Kopparmått 20L, 1800-1900 tal
Kopparmått 20L, 1800-1900 tal
Final bid450 SEK
Gustavsberg servis, 42 delar
Gustavsberg servis, 42 delar
Final bid1,100 SEK
Tryck på pannå "Kvinna med barn"
Final bid200 SEK
Byrå Gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid175 SEK
Bordslampa-fönsterlampa mässing, 1960-1970 tal
Final bid75 SEK
Lennart Sand färglitografi, signerad
Final bid225 SEK
Kista 1800-tal
Kista 1800-tal
Final bid50 SEK
Rullator Carl-Oskar. utomhus
Rullator Carl-Oskar. utomhus
Final bid1,400 SEK
Koppar 4 delar, 1900-tal
Koppar 4 delar, 1900-tal
Final bid75 SEK
Koppar 3 delar, 1900-tal
Koppar 3 delar, 1900-tal
Final bid50 SEK
Skåp 1700-1800 tal
Skåp 1700-1800 tal
Final bid2,600 SEK