Bord teak, Dansk design
583
Bord teak, Dansk design
Final bid100 SEK
Piedestal 1900-tal
584
Piedestal 1900-tal
Final bid100 SEK
Tamburmajor rörmekano, Fagerhult
585
Final bid150 SEK
Bord Alfta Hälsingland, Gustaviansk, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Bord 1900-tal
582
Bord 1900-tal
Final bid200 SEK
Juldekorationer spånskiva, tomtar 2 stycken
589
Final bid150 SEK
Knoppbräda allmoge, 1800-tal
590
Knoppbräda allmoge, 1800-tal
Final bid250 SEK
Skrivbord med hurtsar
591
Skrivbord med hurtsar
Final bid300 SEK
Kamin Norrahammar 300
592
Kamin Norrahammar 300
Final bid2,000 SEK
Parti rullar konstläder
586
Parti rullar konstläder
Final bid350 SEK
Postlåda gjutjärn, England
593
Postlåda gjutjärn, England
Final bid2,000 SEK
Hörnskåp 1900-tal
595
Hörnskåp 1900-tal
Final bid100 SEK
Golvlampa 1940-1950 tal
596
Golvlampa 1940-1950 tal
Final bid600 SEK
Möbelgrupp Gustaviansk stil, 1900-tal
Bokskåp sekelskiftet
Bokskåp sekelskiftet
Final bid2,000 SEK
Byrå, A-B Möbelproduktion Gävle, 1940-1950 tal
Final bid400 SEK
Piedestal 1900-tal
603
Piedestal 1900-tal
Final bid500 SEK
Byrå rokoko-stil, 1900-tal
597
Byrå rokoko-stil, 1900-tal
Final bid850 SEK
Spegel 1900-tal
Spegel 1900-tal
Gunnar Hallerdal akvarell "Körsbärsblom" signerad G.H
605
Final bid100 SEK
Elsie Tapper färglitografi "Strandråg" signerad
606
Final bid450 SEK
Gunnar Brusewitz tryck, signerad -73
607
Final bid125 SEK
Skänk sekelskiftet
601
Skänk sekelskiftet
Final bid600 SEK
Edla Andersson olja på duk, signerad 1960
608
Final bid100 SEK
Olja på duk signerad O.L
609
Olja på duk signerad O.L
Final bid100 SEK
Olja på duk okänd konstnär
610
Olja på duk okänd konstnär
Final bid250 SEK
Plåtskyltar "30 km/h" 2 stycken
611
Final bid500 SEK
Sideboard teak, 1960-tal
Sideboard teak, 1960-tal
Final bid3,200 SEK
Bo Fajans Gefle, 3 delar
612
Bo Fajans Gefle, 3 delar
Final bid100 SEK
Parti diverse
613
Parti diverse
Final bid125 SEK
Rostfri ho
594
Rostfri ho
Final bid2,000 SEK
Söholm Borgolm Danmark, vas stengods
614
Final bid100 SEK
Skulptur "Danaide" konstmassa, 1800-1900 tal
615
Final bid125 SEK
Ytterfoder "Drottning Viktoria" 1900-tal
Final bid550 SEK
Lisa Larson design, äggkopp + Stig Lindberg figuriner "Skotte" 2 stycken
618
Final bid600 SEK
Rörstrand "Sture" mattallrikar, 6 stycken
619
Final bid100 SEK
Tilgmans keramik väggrelief
620
Tilgmans keramik väggrelief
Final bid100 SEK
Mortel Kolmården marmor
622
Mortel Kolmården marmor
Final bid175 SEK
Arthur Percy Uppsala Ekeby "Fortuna" koppar med fat, 2 stycken
623
Final bid1,600 SEK
Margot Öjemark-Wiik, Bjuråker Hälsingland, lerfat
617
Final bid650 SEK
Jie keramik väggrelief, signerad no: 268
624
Final bid100 SEK
Gefle kruka ca 4L
625
Gefle kruka ca 4L
Final bid500 SEK
Kandelaber malm, 1900-tal
626
Kandelaber malm, 1900-tal
Brödburk koppar
627
Brödburk koppar
Final bid400 SEK
Gunnar Nylund Rörstrand "Zenit" vas + fat
621
Final bid100 SEK
Husqvarna järngryta 4L
628
Husqvarna järngryta 4L
Final bid150 SEK
Gustavsberg "Karin" flintgods, 16 delar
629
Final bid100 SEK
Olle Alberius Orrefors, ljuslykta
630
Final bid300 SEK