Månadsauktion 2024-10-27

Visning Torsdag 24 Oktober. 10:00-18:00.

Visning Lördag 26 Oktober. 10:00-14:00.

Visning Söndag 27 Oktober. 10:00-12:00.

Månadsauktion 2024-10-27
Include closed lots
5d 6h
Väggrelief "Aborre" trä
433
Väggrelief "Aborre" trä
Starting bid100 SEK
5d 6h
Marimekko glas plast, 7 stycken + Michael Angove underlägg, Dill Blackwood, 4 stycken
434
Marimekko glas plast, 7 stycken + Michael Angove underlägg, Dill Blackwood, 4 stycken
Starting bid100 SEK
5d 6h
Klädhängare, 2 stycken
435
Klädhängare, 2 stycken
Starting bid100 SEK
5d 6h
Docka papp, 1900-talets första hälft
436
Docka papp, 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
5d 6h
Bringare "God Jul" tomtemotiv
437
Bringare "God Jul" tomtemotiv
Starting bid100 SEK
5d 6h
Diverse figuriner, porslin & trä, 6 stycken
438
Diverse figuriner, porslin & trä, 6 stycken
Current bid100 SEK
5d 6h
Dalahästar, 5 stycken
439
Dalahästar, 5 stycken
Starting bid100 SEK
5d 6h
Stig Lindberg "Blå Alster" fat, 2 stycken, med mera
440
Stig Lindberg "Blå Alster" fat, 2 stycken, med mera
Starting bid100 SEK
5d 6h
Parti diverse
441
Parti diverse
Starting bid100 SEK
5d 6h
Rörstrand "Grön Anna" 15 delar
442
Rörstrand "Grön Anna" 15 delar
Current bid175 SEK
5d 6h
Fiskfat keramik
443
Fiskfat keramik
Starting bid100 SEK
5d 6h
Förvaringsbackar plast, 3 stycken
444
Förvaringsbackar plast, 3 stycken
Current bid100 SEK
5d 6h
Pipstånka allmoge, 1800-tal
445
Pipstånka allmoge, 1800-tal
Starting bid100 SEK
5d 6h
Matservis KPM, 45 delar
446
Matservis KPM, 45 delar
Current bid100 SEK
5d 6h
Skultuna koppargryta
447
Skultuna koppargryta
Current bid150 SEK
5d 6h
Parti koppar, 1800-1900 tal
448
Parti koppar, 1800-1900 tal
Current bid100 SEK
5d 6h
Kopparbalja 1800-1900 tal
449
Kopparbalja 1800-1900 tal
Current bid100 SEK
5d 6h
Kaffekvarn trä, 1800-1900 tal
450
Kaffekvarn trä, 1800-1900 tal
Starting bid100 SEK
5d 6h
Resegrammofon "His masters voice"
451
Resegrammofon "His masters voice"
Current bid100 SEK
5d 6h
Kaffeservis Gustafsberg "Peking" 21 delar
452
Kaffeservis Gustafsberg "Peking" 21 delar
Current bid100 SEK
5d 6h
Kaffeservis 21 delar, 1900-talets första hälft
453
Kaffeservis 21 delar, 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
5d 6h
Matservis Rosenthal "Maria" 33 delar
454
Matservis Rosenthal "Maria" 33 delar
Current bid125 SEK
5d 6h
Salongsgrammofon "His masters voice"
455
Salongsgrammofon "His masters voice"
Current bid150 SEK
5d 6h
Hängskåp allmoge, 1800-tal
456
Hängskåp allmoge, 1800-tal
Current bid100 SEK
5d 6h
Kaminur, sekelskiftet
457
Kaminur, sekelskiftet
Current bid100 SEK
5d 6h
Stolar 1 par, rokoko-stil, 1900-tal
458
Stolar 1 par, rokoko-stil, 1900-tal
Starting bid100 SEK
5d 6h
Spegel Gustaviansk stil, 1900-tal
459
Spegel Gustaviansk stil, 1900-tal
Current bid100 SEK
5d 6h
Spegel 1900-2000 tal
460
Spegel 1900-2000 tal
Current bid100 SEK
5d 6h
Golvlampa 1970-1980 tal
461
Golvlampa 1970-1980 tal
Current bid100 SEK
5d 6h
Byrå rokoko-stil, 1900-tal
462
Byrå rokoko-stil, 1900-tal
Current bid100 SEK
5d 6h
Vitrinskåp modernt
463
Vitrinskåp modernt
Starting bid100 SEK
5d 6h
Kniv signerad KR
464
Kniv signerad KR
Current bid100 SEK
5d 6h
Philips värmelampa, 1950-tal
465
Philips värmelampa, 1950-tal
Starting bid100 SEK
5d 6h
Loklykta-stinslykta 1900-talets första hälft
466
Loklykta-stinslykta 1900-talets första hälft
Current bid100 SEK
5d 6h
Laggkärl allmoge, 1800-tal
467
Laggkärl allmoge, 1800-tal
Current bid100 SEK
5d 6h
Piedestal rotting, 1900-tal
468
Piedestal rotting, 1900-tal
Current bid100 SEK
5d 6h
Lådspegel s.k pigtittare, tillverkad Richard Eriksson, Lenninge Bollnäs 1967
469
Lådspegel s.k pigtittare, tillverkad Richard Eriksson, Lenninge Bollnäs 1967
Starting bid100 SEK
5d 6h
Kont spån
470
Kont spån
Current bid100 SEK
5d 6h
Flätad korg med lock
471
Flätad korg med lock
Starting bid100 SEK
5d 6h
Damejeanne i träfodral
472
Damejeanne i träfodral
Starting bid100 SEK
5d 6h
Flätad korg
473
Flätad korg
Current bid100 SEK
5d 6h
Hattask + diverse mössor
474
Hattask + diverse mössor
Starting bid100 SEK
5d 6h
TV Samsung 40"
475
TV Samsung 40"
Current bid100 SEK
5d 6h
Campingset retro, 1960-1970 tal
476
Campingset retro, 1960-1970 tal
Starting bid100 SEK
5d 6h
Symaskin Husqvarna Automatic
477
Symaskin Husqvarna Automatic
Current bid125 SEK
5d 6h
Pall furu
478
Pall furu
Starting bid100 SEK
5d 6h
Werner Zapf olja på duk, signerad
479
Werner Zapf olja på duk, signerad
Starting bid100 SEK
5d 6h
Oljetryck "stilleben"
480
Oljetryck "stilleben"
Starting bid100 SEK
Address

Bergviks Auktionstjänst i Söderhamn AB

Bäckforsvägen 11

826 67 Bergvik

076-774 33 42

info@auktionstjanst.se

Follow us

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.