Trädgårdsstolar/klappstolar, 4 stycken
Final bid350 SEK
Syskrin rotting, 1940-tal
Syskrin rotting, 1940-tal
Final bid125 SEK
Sängbord 1 par, IKEA "Aspelund"
Final bid275 SEK
Stolar, 3 stycken
Stolar, 3 stycken
Final bid50 SEK
Stolar 1 par, allmoge 1800-tal
Final bid75 SEK
Slagbord allmoge, 1800-tal
Slagbord allmoge, 1800-tal
Final bid450 SEK
Soffa betsad furu
Soffa betsad furu
Final bid50 SEK
Sideboard 1900-tal
Sideboard 1900-tal
Final bid350 SEK
Birger Ohlsson teckning/krita, signerad
Final bid50 SEK
Anders Wahlmark teckning, signerad 1978
Final bid50 SEK
Takkrona rokoko-stil, 1900-tal
Final bid175 SEK
Takplafond 1970-1980 tal
Takplafond 1970-1980 tal
Final bid50 SEK
Tomte 1800-1900 tal + tomte på gris, med ljushållare
Silverbägare med gravyr
Silverbägare med gravyr
Final bid225 SEK
Figurin porslin, Japan
Figurin porslin, Japan
Final bid50 SEK
Stig Lindberg Gustavsberg "Grazia" hänkelvas
Final bid125 SEK
Skäktkniv Norrala Hälsingland, allmoge 1800-tal
Final bid3,600 SEK
Abo Danmark bordslampa, mässing
Final bid50 SEK
Plättlagg Husqvarna no: 2
Plättlagg Husqvarna no: 2
Final bid275 SEK
Ewa Jarenskog Jie, troll 3 stycken
Stativ mässing
Stativ mässing
Final bid225 SEK
Tavlor-tryck "Rover" & "Bunny" sekelskiftet
Final bid100 SEK
Mortel trä, allmoge 1800-tal
Mortel trä, allmoge 1800-tal
Final bid100 SEK
Järngryta Kockum, 3L
Järngryta Kockum, 3L
Final bid75 SEK
Ljusstake smide, 1900-tal
Ljusstake smide, 1900-tal
Figuriner porslin, 2 stycken
Figuriner porslin, 2 stycken
Gryta "Gunda" 10L
Gryta "Gunda" 10L
Final bid50 SEK
Kockum emalj hämtare
Kockum emalj hämtare
Final bid75 SEK
Plåtburk Gevalia-rosteriet, Gefle
Final bid175 SEK
Vas nysilver, Jugend, 1800-1900 tal
Final bid50 SEK
Bror-Eric teckningar, 2 stycken, signerade
Final bid400 SEK
Bordslampor-fönsterlampor 1 par, GBW, 1970-1980 tal
Final bid200 SEK
Göran Strandow litografi "Flink i Söderhamnsån" signerad
Final bid150 SEK
Jan Bergström teckning, signerad
Olle Olsson Hagalund tryck
Olle Olsson Hagalund tryck
Brita Weglin litografi "Solitude" signerad 1985
Final bid800 SEK
Final bid50 SEK
Vaser porslin 1 par, Jugend, 1800-1900 tal
Final bid175 SEK
Ytterfoder jugend, 1900-tal
81
Ytterfoder jugend, 1900-tal
Final bid650 SEK
Henning Landor olja på duk, signerad
88
Final bid200 SEK
N. Hilding olja på pannå "Stilleben" signerad -45
Final bid50 SEK
Olja på duk, signerad Gröndal -38
Olja på duk, signerad V. Horden
Final bid125 SEK
Tomtar "Bollnäs tomten" 2 stycken
92
Final bid150 SEK
Gefle terrin
94
Gefle terrin
Final bid50 SEK
Silverskedar, 12 stycken
Silverskedar, 12 stycken
Final bid950 SEK
Hackefors efterrättstallrikar, 6 stycken + fat, 6 stycken
Final bid75 SEK
Rörstrand "Lola" 9 delar, flintgods
Final bid50 SEK