Mona Huss Wallin färglitografi, signerad -80
Final bid125 SEK
Svagdricksflaska, Eriksbergs Bryggeri
Final bid50 SEK
Johan Wiklund trärelief "Trollens vårstädning" signerad 1981
149
Final bid400 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Kaffedrickarna" provtryck, signerad
150
Final bid3,200 SEK
Per Ljusberg batiktavla, signerad
Final bid1,800 SEK
Böcker "Rovdjur" & "Fåglar och fågelliv i Europa"
Final bid125 SEK
Böcker, 4 stycken
Böcker, 4 stycken
Ljusstakar mässing & malm, 4 stycken
Final bid200 SEK
Årsur, Kakfat "Rose" Christineholm & ljuslykta W. Germany
Final bid50 SEK
Parti trasmattor
Parti trasmattor
Final bid75 SEK
Bok "Barbro" med autograf
Bok "Barbro" med autograf
Final bid175 SEK
Taklampa Jugend-stil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Virkat överkast
Virkat överkast
Final bid50 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Vid Havet" signerad
Final bid1,900 SEK
Kruka mässing + formar mässing K. Mossberg Söderbärke, 3 stycken
Final bid50 SEK
Spegel 1920-1930 tal
Spegel 1920-1930 tal
Final bid150 SEK
Spegel med belysning
Spegel med belysning
Matta Willton
Matta Willton
Final bid75 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1941
Final bid400 SEK
Taklampa IKEA
Taklampa IKEA
Final bid400 SEK
Bror-Eric teckning, signerad 1977
Final bid450 SEK
Spegel 1960-1970 tal
Spegel 1960-1970 tal
Final bid50 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1948
Final bid450 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Frieriet" signerad
Final bid2,000 SEK
Bobiner, 3 stycken
Bobiner, 3 stycken
Final bid225 SEK
Glas, 14 stycken
Glas, 14 stycken
Keramiktavlor Astrid Lindgrens värld, 2 stycken
Final bid50 SEK
Gipsfiguriner "Hästar" 2 stycken
Final bid50 SEK
M. Nyman väggrelief, keramik
M. Nyman väggrelief, keramik
Final bid125 SEK
Per Larsson "Tecknar-Lasse" akvarell, signerad -97
Final bid400 SEK
Träföremål, 4 stycken, 1800-1900 tal
Skultuna skyddsängel, mässing
Skultuna skyddsängel, mässing
Final bid125 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Teklas Hus" signerad
Final bid16,000 SEK
Spegel teak, 1950-1960 tal
Spegel teak, 1950-1960 tal
Final bid50 SEK
Karta över Skåne, Blekinge, Halland
Final bid125 SEK
Oskar Bergman färglitografi, signerad
Final bid350 SEK
Golvlampa 1940-tal
Golvlampa 1940-tal
Final bid2,600 SEK
Olja på pannå, okänd konstnär
Olja på pannå, okänd konstnär
Final bid200 SEK
Böcker Hans Lidman, 7 stycken
Böcker Hans Lidman, 7 stycken
Final bid450 SEK
Fotglas, 7 stycken
Fotglas, 7 stycken
GAB Gense Denmark, rostfritt fat
Final bid50 SEK
Arne Isacsson akvarell, signerad baksida 1962
Final bid500 SEK
Orrefors skål, signerad SP + Tauno Wirkkala Humppila "Revontulet" skål
Final bid75 SEK
Frans W. Odelmark akvarell, signerad
Final bid75 SEK
Fotglas, 10 stycken + karaff
Fotglas, 10 stycken + karaff
Final bid75 SEK
Bohemia kristall, fotglas 12 stycken
Final bid175 SEK
Remmare, 6 stycken
Remmare, 6 stycken
Final bid200 SEK
Fotglas, 12 stycken
Fotglas, 12 stycken
Final bid300 SEK