Skänkskåp/kronskåp allmoge, 1800-tal
Final bid4,400 SEK
Servis Arabia "Ruija" stengods, 42 delar
Final bid1,500 SEK
Uppsala Ekeby ytterfoder, 1920-1930 tal
Final bid850 SEK
Jardinjär nysilver, Art Deco, 1920-tal
Final bid550 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Selkroken" signerad
Final bid10,000 SEK
Byrå s.k Haupt-kopia, Gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid350 SEK
Spegel nyrokoko, 1800-tal
Spegel nyrokoko, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Mårten Andersson original akvarell "Begravningsprocession Italien" signerad Mårten A 1960
Final bid3,600 SEK
Spegel Fröseke AB Nybrofabriken, 1950-1960 tal
Final bid100 SEK
Tidningsställ furu
Tidningsställ furu
Final bid50 SEK
Vicke Lindstrand Kosta Boda "Diamant" 35 delar
Final bid700 SEK
Sidobord mässing, 1950-1960 tal
Final bid300 SEK
Sidobord 1960-tal
Sidobord 1960-tal
Final bid250 SEK
Sängbord teak, 1950-1960 tal
Sängbord teak, 1950-1960 tal
Pall rokoko-stil, 1970-1980 tal
Final bid200 SEK
Piedestaler, 1 par, 1900-tal
Piedestaler, 1 par, 1900-tal
Final bid125 SEK
Bestickschatull 3 lådor, 1900-tal
Final bid150 SEK
Byrå 6 lådor, Gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Fåtölj skinn, Howard-stil, 1980-1990 tal
Final bid1,400 SEK
Möbelgrupp, 2 delar, rokoko-stil, 1900-tal
Final bid450 SEK
Kistbord allmoge, 1800-tal
Kistbord allmoge, 1800-tal
Final bid650 SEK
Kista allmoge, 1800-tal
Kista allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Hylla String-stil
Hylla String-stil
Final bid350 SEK
Rörstrand "Ostindia" 40 delar
Rörstrand "Ostindia" 40 delar
Final bid4,200 SEK
Gungstol betsad furu, 1900-tal
Final bid50 SEK
Byrå teak, 1950-1960 tal
Byrå teak, 1950-1960 tal
Final bid450 SEK
Böcker "Nordens Flora" C.A.M Lindman, Del 1-10
Final bid150 SEK
Skänk 1900-tal
Skänk 1900-tal
Final bid350 SEK
Sminkbord "Romantica" 1960-1970 tal
Final bid50 SEK
Skrivbord sekelskiftet
Skrivbord sekelskiftet
Final bid275 SEK
Skänk sekelskiftet
Skänk sekelskiftet
Final bid550 SEK
Bord Engelsk stil
Bord Engelsk stil
Final bid300 SEK
Bord Gustaviansk stil, 1970-1980 tal
Final bid75 SEK
Stolar 1 par, rokoko-stil, 1900-tal
Final bid50 SEK
Matgrupp, bord + stolar, 3 stycken
Final bid125 SEK
Stol bambu
Stol bambu
Final bid350 SEK
Karmstol "Triva" NK Verkstäder Nyköping, 1950-1960 tal
Final bid300 SEK
Byrå alrot, 1800-1900 tal
Byrå alrot, 1800-1900 tal
Final bid250 SEK
Sidobord 1900-talets första hälft
Final bid225 SEK
Resekoffert plåt, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Bord med klaff
Bord med klaff
Final bid550 SEK
Fåtölj "Brabrand" Jysk, modern
Final bid750 SEK
Byrå 5 lådor, 1900-tal
Byrå 5 lådor, 1900-tal
Final bid150 SEK
Slagbord 1800-1900 tal
Slagbord 1800-1900 tal
Final bid1,600 SEK
Linneskåp 1940-1950 tal
Linneskåp 1940-1950 tal
Final bid50 SEK
Serveringsvagn rotting, 1940-1950 tal
Final bid175 SEK
Bokhylla teak, AB Ajfa Möbelfabrik Tibro, 1950-1960 tal
Final bid650 SEK
Stolar 3 stycken, Ilmari Tapiovaara Edsbyverken "Fanett"
Final bid175 SEK