Skänkskåp/kronskåp allmoge, 1800-tal
Final bid4,400 SEK
Servis Arabia "Ruija" stengods, 42 delar
Final bid1,500 SEK
Uppsala Ekeby ytterfoder, 1920-1930 tal
Final bid850 SEK
Jardinjär nysilver, Art Deco, 1920-tal
Final bid550 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Selkroken" signerad
Final bid10,000 SEK
Byrå s.k Haupt-kopia, Gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid350 SEK
Spegel nyrokoko, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Mårten Andersson original akvarell "Begravningsprocession Italien" signerad Mårten A 1960
Final bid3,600 SEK
Spegel Fröseke AB Nybrofabriken, 1950-1960 tal
Final bid100 SEK
Tidningsställ furu
Final bid50 SEK
Vicke Lindstrand Kosta Boda "Diamant" 35 delar
Final bid700 SEK
Sidobord mässing, 1950-1960 tal
Final bid300 SEK
Sidobord 1960-tal
Final bid250 SEK
Sängbord teak, 1950-1960 tal
Pall rokoko-stil, 1970-1980 tal
Final bid200 SEK
Piedestaler, 1 par, 1900-tal
Final bid125 SEK
Bestickschatull 3 lådor, 1900-tal
Final bid150 SEK
Byrå 6 lådor, Gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Fåtölj skinn, Howard-stil, 1980-1990 tal
Final bid1,400 SEK
Möbelgrupp, 2 delar, rokoko-stil, 1900-tal
Final bid450 SEK
Kistbord allmoge, 1800-tal
Final bid650 SEK
Kista allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Hylla String-stil
Final bid350 SEK
Rörstrand "Ostindia" 40 delar
Final bid4,200 SEK
Gungstol betsad furu, 1900-tal
Final bid50 SEK
Byrå teak, 1950-1960 tal
Final bid450 SEK
Böcker "Nordens Flora" C.A.M Lindman, Del 1-10
Final bid150 SEK
Skänk 1900-tal
Final bid350 SEK
Sminkbord "Romantica" 1960-1970 tal
Final bid50 SEK
Skrivbord sekelskiftet
Final bid275 SEK
Skänk sekelskiftet
Final bid550 SEK
Bord Engelsk stil
Final bid300 SEK
Bord Gustaviansk stil, 1970-1980 tal
Final bid75 SEK
Stolar 1 par, rokoko-stil, 1900-tal
Final bid50 SEK
Matgrupp, bord + stolar, 3 stycken
Final bid125 SEK
Stol bambu
Final bid350 SEK
Karmstol "Triva" NK Verkstäder Nyköping, 1950-1960 tal
Final bid300 SEK
Byrå alrot, 1800-1900 tal
Final bid250 SEK
Sidobord 1900-talets första hälft
Final bid225 SEK
Resekoffert plåt, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Bord med klaff
Final bid550 SEK
Fåtölj "Brabrand" Jysk, modern
Final bid750 SEK
Byrå 5 lådor, 1900-tal
Final bid150 SEK
Slagbord 1800-1900 tal
Final bid1,600 SEK
Linneskåp 1940-1950 tal
Final bid50 SEK
Serveringsvagn rotting, 1940-1950 tal
Final bid175 SEK
Bokhylla teak, AB Ajfa Möbelfabrik Tibro, 1950-1960 tal
Final bid650 SEK
Stolar 3 stycken, Ilmari Tapiovaara Edsbyverken "Fanett"
Final bid175 SEK