Månadsauktion 2024-04-28

Visning: 

Torsdag 25 April 10:00-18:00. 

Lördag 27 April 10:00-14:00.

Söndag 28 April 10:00-12:00.

Månadsauktion 2024-04-28
Avslutad
Elis Bergh Kosta Boda "Ekeberga Pärlbård" glas, 19 stycken
340
Elis Bergh Kosta Boda "Ekeberga Pärlbård" glas, 19 stycken
Slutpris200 SEK
Avslutad
Grogglas 6 stycken, "Diamond" Cristal d'Arques, Frankrike
347
Grogglas 6 stycken, "Diamond" Cristal d'Arques, Frankrike
Slutpris100 SEK
Avslutad
Fotglas, 7 stycken
349
Fotglas, 7 stycken
Slutpris450 SEK
Avslutad
Champagneglas 7 stycken, "Diamond" Cristal d'Arques, Frankrike
350
Champagneglas 7 stycken, "Diamond" Cristal d'Arques, Frankrike
Slutpris250 SEK
Avslutad
Taklampa 1960-1970 tal
351
Taklampa 1960-1970 tal
Slutpris75 SEK
Avslutad
Taklampa 1970-1980 tal
352
Taklampa 1970-1980 tal
Slutpris75 SEK
Avslutad
Vicke Lindstrand Kosta Boda "Pippi" glas, 10 stycken
346
Vicke Lindstrand Kosta Boda "Pippi" glas, 10 stycken
Slutpris350 SEK
Avslutad
Taklampa 1970-1980 tal
353
Taklampa 1970-1980 tal
Slutpris50 SEK
Avslutad
Vägglampor mässing 1 par, 1980-1990 tal
334
Vägglampor mässing 1 par, 1980-1990 tal
Slutpris450 SEK
Avslutad
Ljusstake mässing
354
Ljusstake mässing
Slutpris75 SEK
Avslutad
Vinglas 6 stycken,  "Diamond" Cristal d'Arques, Frankrike
348
Vinglas 6 stycken, "Diamond" Cristal d'Arques, Frankrike
Slutpris200 SEK
Avslutad
Vas koppar, retro, Resy Stjordal Norway
355
Vas koppar, retro, Resy Stjordal Norway
SlutprisInga bud
Avslutad
Pingla "Fridfull jul" gjuten i Mora
357
Pingla "Fridfull jul" gjuten i Mora
Slutpris125 SEK
Avslutad
Remmare, 5 stycken
344
Remmare, 5 stycken
Slutpris400 SEK
Avslutad
Stig Sandkvist ölgås, snidad teak, signerad
358
Stig Sandkvist ölgås, snidad teak, signerad
Slutpris75 SEK
Avslutad
Uppsala Ekeby skålfat
359
Uppsala Ekeby skålfat
Slutpris50 SEK
Avslutad
Mortel mässing
360
Mortel mässing
Slutpris50 SEK
Avslutad
Mortel Kolmården marmor
361
Mortel Kolmården marmor
Slutpris100 SEK
Avslutad
Armbandsur Glycine swiss
356
Armbandsur Glycine swiss
Slutpris550 SEK
Avslutad
Servisdelar utländsk, 15 delar
364
Servisdelar utländsk, 15 delar
Slutpris50 SEK
Avslutad
Gustavsberg keramik, 3 delar + Höganäs bytta
365
Gustavsberg keramik, 3 delar + Höganäs bytta
Slutpris50 SEK
Avslutad
Ulla Procopé Arabia "Ruska" stengods, 25 delar
367
Ulla Procopé Arabia "Ruska" stengods, 25 delar
Slutpris300 SEK
Avslutad
Figurin gips "Hund"
368
Figurin gips "Hund"
Slutpris150 SEK
Avslutad
Bestickuppsättning, 48 delar
363
Bestickuppsättning, 48 delar
Slutpris100 SEK
Avslutad
Piedestaler rotting, 3 stycken
370
Piedestaler rotting, 3 stycken
Slutpris175 SEK
Avslutad
Korg flätad rotting + Korg spån
371
Korg flätad rotting + Korg spån
Slutpris225 SEK
Avslutad
Symaskin Singer 522
372
Symaskin Singer 522
Slutpris225 SEK
Avslutad
Servis Staffordshire England, 33 delar
366
Servis Staffordshire England, 33 delar
Slutpris250 SEK
Avslutad
Bricka guldpläterad
373
Bricka guldpläterad
Slutpris75 SEK
Avslutad
Parti diverse tenn
375
Parti diverse tenn
Slutpris100 SEK
Avslutad
Piedestal rotting, 1940-1950 tal
369
Piedestal rotting, 1940-1950 tal
Slutpris75 SEK
Avslutad
Parti diverse rostfritt
376
Parti diverse rostfritt
Slutpris275 SEK
Avslutad
Parti diverse rostfritt
377
Parti diverse rostfritt
Slutpris100 SEK
Avslutad
Kolsyrepistol Beretta Elite II
379
Kolsyrepistol Beretta Elite II
Slutpris900 SEK
Avslutad
Schackspel
374
Schackspel
Slutpris350 SEK
Avslutad
Spegel Gustaviansk stil, 1900-tal
381
Spegel Gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Avslutad
Rörstrand byttor "Sylt" & "Smör", retro
362
Rörstrand byttor "Sylt" & "Smör", retro
Slutpris400 SEK
Avslutad
Stina Sunesson tryck "Vår i byn" Tällberg 1975
382
Stina Sunesson tryck "Vår i byn" Tällberg 1975
Slutpris275 SEK
Avslutad
Stefan W Igelström färglitografi "Solflickan" signerad
383
Stefan W Igelström färglitografi "Solflickan" signerad
Slutpris900 SEK
Avslutad
Peter Dahl färglitografi, signerad
384
Peter Dahl färglitografi, signerad
Slutpris2 600 SEK
Avslutad
Puff med lock
378
Puff med lock
Slutpris150 SEK
Avslutad
Färglitografi "Söderhamnsån, med Flink II" signerad -79
385
Färglitografi "Söderhamnsån, med Flink II" signerad -79
Slutpris125 SEK
Avslutad
Olja på pannå "Flickan och ljuset" kopia efter Ivar Arosenius, signerad -66
386
Olja på pannå "Flickan och ljuset" kopia efter Ivar Arosenius, signerad -66
Slutpris50 SEK
Avslutad
Oljetryck av original, signerad B. Berg
387
Oljetryck av original, signerad B. Berg
Slutpris125 SEK
Avslutad
Olja på duk "Havsmotiv" otydlig signatur
388
Olja på duk "Havsmotiv" otydlig signatur
Slutpris100 SEK
Avslutad
Olja på pannå "Stilleben" okänd konstnär, signerad 1996
389
Olja på pannå "Stilleben" okänd konstnär, signerad 1996
Slutpris50 SEK
Avslutad
Mårten Andersson färglitografi "Mannen med det brinnande hjärtat" signerad
390
Mårten Andersson färglitografi "Mannen med det brinnande hjärtat" signerad
Slutpris3 800 SEK
Avslutad
Malte Nyberg Tolf olja på duk, signerad XII
392
Malte Nyberg Tolf olja på duk, signerad XII
Slutpris4 000 SEK
Adress

Bergviks Auktionstjänst i Söderhamn AB

Bäckforsvägen 11

826 67 Bergvik

076-774 33 42

info@auktionstjanst.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.