Glas, 3 delar
Glas, 3 delar
Slutpris175 SEK
Olle Alberius Orrefors, snapsglas 5 stycken
Slutpris75 SEK
Fotglas, 10 stycken
445
Fotglas, 10 stycken
Slutpris125 SEK
Bordsdekorationer/glas, 3 stycken
SlutprisInga bud
Whiskyglas, 6 stycken
Whiskyglas, 6 stycken
Slutpris50 SEK
Fotglas, 11 stycken
Fotglas, 11 stycken
Slutpris75 SEK
Fotglas, 12 stycken
Fotglas, 12 stycken
Slutpris175 SEK
Vaser, 5 stycken
Vaser, 5 stycken
Slutpris75 SEK
Boda Nova fotglas, 11 stycken
Boda Nova fotglas, 11 stycken
Slutpris150 SEK
Parti diverse glas
Parti diverse glas
Slutpris75 SEK
Timo Sarpaneva Iittala "Kekkerit" ölglas, 4 stycken
Slutpris200 SEK
Bertil Vallien Kosta Boda Artist Collection, vas
Slutpris150 SEK
Eugen Montelin Reijmyre "Troll i trädstam" vas, signerad
Slutpris125 SEK
Diverse glas
Diverse glas
Slutpris150 SEK
Timo Sarpaneva Iittala "Festivo" ljusstakar, 2 stycken
Slutpris400 SEK
Vinglas, 12 stycken
Vinglas, 12 stycken
Slutpris125 SEK
Tapio Wirkkala Iittala "Ultima Thule" 9 stycken + "Aslak" 6 stycken
Slutpris400 SEK
Tapio Wirkkala Iittala "Ultima Thule" rödvinsglas, 7 stycken
Slutpris450 SEK
Tapio Wirkkala Iittala "Solaris" skålar, 3 stycken
Slutpris200 SEK
Tapio Wirkkala Iittala "Aslak" glas, 8 stycken
Slutpris150 SEK
Tapio Wirkkala Iittala "Ultima Thule" ölglas, 8 stycken
Slutpris600 SEK
Orrefors ljusstake
Orrefors ljusstake
Slutpris100 SEK
Kjell Engman Kosta Boda ljusstake
Slutpris150 SEK
Kandelaber mässing, 1900-tal
Kandelaber mässing, 1900-tal
Slutpris225 SEK
Ljusstakar smide 1 par, 1900-tal
Slutpris50 SEK
Ljusstake förgylld metall
471
Ljusstake förgylld metall
Slutpris100 SEK
Rörstrand keramikskål, Drejargruppen
473
SlutprisInga bud
Bordsuppsats nysilver, Jugend
474
Bordsuppsats nysilver, Jugend
Slutpris250 SEK
Ljusstake smide, 1800-1900 tal
Slutpris150 SEK
Träfat laskad, 1800-tal
Träfat laskad, 1800-tal
Slutpris75 SEK
Påskdekorationer, 3 delar
Påskdekorationer, 3 delar
Slutpris75 SEK
Febe keramik, 3 delar
Febe keramik, 3 delar
Slutpris50 SEK
Teckningar signerade Almrot, 3 stycken
SlutprisInga bud
Akvarell "Same" signerad Almrot
SlutprisInga bud
Golvvas glaserad keramik
472
Golvvas glaserad keramik
Slutpris600 SEK
Akvarell okänd konstnär, signerad 1970
Slutpris350 SEK
Färglitografi otydlig signatur
Slutpris100 SEK
Barbro Nilsson tryck, signerad
Slutpris200 SEK
P. Kleen akvarell, signerad -91
Slutpris50 SEK
Evy Låås färglitografi, signerad -76
484
Slutpris275 SEK
Karta över Uppsala, tryck efter Magdalena Koronynska
Slutpris300 SEK
Litografi "Tarrega: Recuerdos de la alhambra" otydlig signatur
486
SlutprisInga bud
Carl Gunnar von Gegerfelt färglitografi, signerad
487
Slutpris1 500 SEK
Säkerhetssele
488
Säkerhetssele
Slutpris275 SEK
Ewald Dahlskog Bo Fajans keramik, vas
Slutpris4 000 SEK
Målarpenslar, 6 stycken
489
Målarpenslar, 6 stycken
Slutpris400 SEK
Vedklyv järn
Vedklyv järn
Slutpris400 SEK
Vedställning järn
491
Vedställning järn
Slutpris250 SEK