Stolar 1 par, 1800-1900 tal
Slutpris100 SEK
Soffbord rokoko-stil, 1980-1990 tal
Slutpris100 SEK
Byrå 4 lådor, 1800-1900 tal
Slutpris450 SEK
Modellbåt "Eka" efter ritning från 1920-talet
Slutpris750 SEK
Blombänk rotting, 1900-tal
Slutpris175 SEK
Vägglampetter 1 par, 1950-1960 tal
Slutpris50 SEK
Johansson Design Markaryd "Viggen" stolar, 6 stycken
Slutpris300 SEK
Bordslampa-fönsterlampa AGL, 1970-1980 tal
Slutpris175 SEK
Slutpris100 SEK
Klaffbord 1970-1980 tal
Slutpris100 SEK
401
Olof Nilsson olja på duk, signerad
Slutpris1 300 SEK
Olja på duk "Livets väg" signerad Jack -99
Slutpris100 SEK
Trädgårdsbänk 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
404
N. Ström akvarell, signerad
Slutpris50 SEK
405
Olja på duk, osignerad
Slutpris275 SEK
406
Olja på duk okänd konstnär, signerad V. Terüs 1971
Slutpris125 SEK
Satsbord 3 delar, 1950-1960 tal
Slutpris600 SEK
Carl Ivar Öfverbeck olja på duk, signerad
Slutpris75 SEK
408
Mårten Andersson tryck "Spelemannen"
Slutpris400 SEK
409
Filmkamera vintage, Keystone Olympic K-35
Slutpris200 SEK
410
Primus gasolkök
Slutpris175 SEK
Kniv Kankaanpää Kauhava Finland
Slutpris450 SEK
412
Gabrielverken figurin "Bisonoxe"
Slutpris75 SEK
416
Svarvskål + målad korg, allmoge
Slutpris150 SEK
Jerker Andersson färglitografi "Jubileum Bollnäs GIF 100 år" signerad
Slutpris3 200 SEK
417
Skäktkniv signerad KS -83
Slutpris50 SEK
418
Stämpelyxa BR. Lindgren
Slutpris400 SEK
419
Urholkningsyxa 1800-1900 tal
Slutpris450 SEK
413
Uppsala Ekeby assietter, 6 stycken
Slutpris50 SEK
414
Lås allmoge, 1800-tal
Slutpris225 SEK
415
Kammarlås patent 1879
Slutpris300 SEK
422
Täljbila 1700-1800 tal
Slutpris350 SEK
423
Rolf Hallengren olja på duk, signerad
Slutpris75 SEK
425
Margareta Gisselson akvarell, signerad -98
Slutpris200 SEK
428
Rolf Lindqvist akvarell, signerad -97
Slutpris75 SEK
429
Göran Strandow akvarell "Sommarfönster" signerad
Slutpris900 SEK
430
Göran Strandow akvarell "Ekan" signerad
Slutpris200 SEK
424
Harald Wiberg tryck, 2 stycken
Slutpris250 SEK
432
Lars Nerman teckning, signerad -86 okt
Slutpris200 SEK
433
Lars Nerman teckning, signerad -86 Sep
Slutpris125 SEK
420
Jaktyxa Allan Nordlöf
Slutpris300 SEK
427
Margareta Gisselson akvarell, signerad
Slutpris400 SEK
434
E. Kihlberg olja på duk, signerad -41
Slutpris300 SEK
421
Handbila August Hedvall Bollnäs
Slutpris200 SEK
435
Olja på duk "Familj" osignerad, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
439
Slutpris150 SEK
426
Margareta Gisselson akvarell, signerad -96
Slutpris350 SEK
J. Laurin olja på duk "Angling" signerad -58
Slutpris400 SEK