- Guld & Silver & TennRensa filter
Tennstop Bauman Gottlob Friedrich, Hudiksvall
Slutpris450 SEK
Tennljusstakar 1 par, B.O. Santesson, barock-stil
Slutpris450 SEK
Tennljusstakar Stockholm, 1 par + Spegellampett med ljushållare & bricka, tenn
Slutpris125 SEK
Silverdosa 1800-tal
Slutpris250 SEK
Silverdosor 2 stycken
Slutpris550 SEK
Skål & sked sterlingsilver, Georg Jensen
Slutpris450 SEK
Tennfat 1700-1800 tal
Slutpris200 SEK
Tennfat 6 stycken, 1900-tal
Slutpris50 SEK
433
Silverkrycka
Slutpris400 SEK
Bestickuppsättning "Mema" äkta svenskstämplat silver, 36 delar
Slutpris5 800 SEK
Tennuppsättning
Slutpris50 SEK
Tennstop 1700-tal
Slutpris275 SEK
Silverskedar "Jämtlandsskeden" GAB, 12 stycken, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Silverbägare 3 stycken
Slutpris500 SEK
Ljusstakar silver, 1 par & Ljusstakar nysilver, 1 par
Slutpris125 SEK
516
Silverbägare 1700-tal
Slutpris1 300 SEK
527
Tennfat 4 stycken, 1700-1800 tal
Slutpris200 SEK
540
Dräktsmycken metall & brons + manschettknappar silver, 1 par
Slutpris225 SEK
557
Silversked Söderhamn 1818
Slutpris250 SEK
558
Silverskedar 2 stycken, 1900-tal
Slutpris500 SEK
561
Parti mynt, enkronor 66 stycken
Slutpris1 100 SEK
562
Parti mynt
Slutpris600 SEK
563
Diverse silverskedar
Slutpris500 SEK
559
Silverskedar 4 stycken, 1910
Slutpris1 100 SEK
560
Silverskedar, 6 stycken
Slutpris1 800 SEK
767
Guldring s.k frimurarring, 18k guld
Slutpris4 000 SEK
769
Skedar 2 stycken + sockertång, silver
Slutpris175 SEK
770
Silverskedar Samearbete, 7 stycken, C.O Persson Haparanda
Slutpris600 SEK