Månadsauktion 2024-11-24
Visning Torsdag 21 November. 10:00-18:00.
Visning Lördag 23 November. 10:00-14:00.
Visning Söndag 24 November. 10:00-12:00.
433
Telefon "golfbag" retro
Startbud100 SEK
434
Royal Copenhagen, 5 delar, 1920-tal
Aktuellt bud100 SEK
435
Royal Copenhagen jultallrikar, 23 stycken
Aktuellt bud100 SEK
436
Pinglor mässing, 3 stycken
Startbud100 SEK
437
Raija Uosikkinen Arabia samlartallrik, 1976
Startbud100 SEK
Birger Ekman landskapstavlor, Hälsingland & Västerbotten
Startbud100 SEK
439
C.H. Stålhane Designhuset keramik, fat + skål
Startbud100 SEK
Dolk, turistföremål
Startbud100 SEK
Mässing, 4 delar
Startbud100 SEK
Bing & Gröndahl årsklockor, 3 stycken
Aktuellt bud100 SEK
Tekanna + fat, Kina 1900-tal
Startbud100 SEK
Vaser & karaffer, 6 delar, 1800-1900 tal
Aktuellt bud100 SEK
445
Diverse keramik, 7 delar
Aktuellt bud100 SEK
Reijmyre glasflaska + Skansen glasflaska
Startbud100 SEK
Vicke Lindstrand Kosta Boda, ljusstakar 1 par
Startbud100 SEK
Reijmyre glas, 6 stycken
Startbud100 SEK
Diverse glas + karaff
Startbud100 SEK
Wärff Kosta Boda, skål signerad no: 77204 + Orrefors, 2 delar
Startbud100 SEK
Diverse glas, 8 delar
Startbud100 SEK
Eva Englund Pukeberg, ostbricka glas
Startbud100 SEK
Kniv
Aktuellt bud125 SEK
Gunnar Cyrén Gense Nobel, hund gjutjärn
Aktuellt bud300 SEK
Gefle tallrikar, barnmotiv, 2 stycken
Startbud100 SEK
Kniv
Aktuellt bud175 SEK
Stig Lindberg Gustavsberg "Presenta" hänkelvas
Startbud100 SEK
Lars Hallstan keramik, ljusstakar 2 stycken
Startbud100 SEK
Karesuandokniven
Aktuellt bud225 SEK
Smidesstäd, 2 stycken
Startbud100 SEK
Såll 4 stycken, 1900-tal
Aktuellt bud150 SEK
Kniv Brusletto, Norge
Startbud100 SEK
Köksutrustning, 3 delar
Aktuellt bud175 SEK
Laggkärl allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud100 SEK
Kniv Samearbete
Startbud100 SEK
Plåtskrin 2 stycken, 1900-tal
Startbud100 SEK
Höganäskrukor, 2 stycken
Aktuellt bud150 SEK
Vitrinskåp 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
469
Karmstolar ek, 1 par, 1900-tal
Startbud100 SEK
Soffa Gustaviansk stil, 1900-tal
Startbud100 SEK
471
Munkstol 1900-tal
Startbud100 SEK
472
Stolar Gustaviansk stil, 1 par, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
473
Bord 1800-1900 tal
Startbud100 SEK
474
Sidobord 1900-tal
Startbud100 SEK
Alfred Thörne olja på duk, signerad
Aktuellt bud2 400 SEK
Spånkorg 1800-1900 tal
Aktuellt bud125 SEK
Textilkorg 1900-tal
Startbud100 SEK
Spånkorg 1800-1900 tal
Startbud100 SEK
Tråg allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud150 SEK
Tråg allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud100 SEK