Månadsauktion 2024-11-24

Visning Torsdag 21 November. 10:00-18:00.

Visning Lördag 23 November. 10:00-14:00.

Visning Söndag 24 November. 10:00-12:00.

Månadsauktion 2024-11-24
Inkludera avslutade föremål
2d 21h
Telefon "golfbag" retro
433
Telefon "golfbag" retro
Startbud100 SEK
2d 21h
Royal Copenhagen, 5 delar, 1920-tal
434
Aktuellt bud100 SEK
2d 21h
Royal Copenhagen jultallrikar, 23 stycken
435
Aktuellt bud100 SEK
2d 21h
Pinglor mässing, 3 stycken
436
Pinglor mässing, 3 stycken
Startbud100 SEK
2d 21h
Raija Uosikkinen Arabia samlartallrik, 1976
437
Startbud100 SEK
2d 21h
Birger Ekman landskapstavlor, Hälsingland & Västerbotten
Startbud100 SEK
2d 21h
C.H. Stålhane Designhuset keramik, fat + skål
439
Startbud100 SEK
2d 21h
Dolk, turistföremål
Dolk, turistföremål
Startbud100 SEK
2d 21h
Mässing, 4 delar
Mässing, 4 delar
Startbud100 SEK
2d 21h
Bing & Gröndahl årsklockor, 3 stycken
Aktuellt bud100 SEK
2d 21h
Tekanna + fat, Kina 1900-tal
Tekanna + fat, Kina 1900-tal
Startbud100 SEK
2d 21h
Vaser & karaffer, 6 delar, 1800-1900 tal
Aktuellt bud100 SEK
2d 21h
Diverse keramik, 7 delar
445
Diverse keramik, 7 delar
Aktuellt bud100 SEK
2d 21h
Reijmyre glasflaska + Skansen glasflaska
Startbud100 SEK
2d 21h
Vicke Lindstrand Kosta Boda, ljusstakar 1 par
Startbud100 SEK
2d 21h
Reijmyre glas, 6 stycken
Reijmyre glas, 6 stycken
Startbud100 SEK
2d 21h
Diverse glas + karaff
Diverse glas + karaff
Startbud100 SEK
2d 21h
Wärff Kosta Boda, skål signerad no: 77204 + Orrefors, 2 delar
Startbud100 SEK
2d 21h
Diverse glas, 8 delar
Diverse glas, 8 delar
Startbud100 SEK
2d 21h
Eva Englund Pukeberg, ostbricka glas
Startbud100 SEK
2d 21h
Kniv
Kniv
Aktuellt bud125 SEK
2d 21h
Gunnar Cyrén Gense Nobel, hund gjutjärn
Aktuellt bud300 SEK
2d 21h
Gefle tallrikar, barnmotiv, 2 stycken
Startbud100 SEK
2d 21h
Kniv
Kniv
Aktuellt bud175 SEK
2d 21h
Stig Lindberg Gustavsberg "Presenta" hänkelvas
Startbud100 SEK
2d 21h
Lars Hallstan keramik, ljusstakar 2 stycken
Startbud100 SEK
2d 21h
Karesuandokniven
Karesuandokniven
Aktuellt bud225 SEK
2d 21h
Smidesstäd, 2 stycken
Smidesstäd, 2 stycken
Startbud100 SEK
2d 21h
Såll 4 stycken, 1900-tal
Såll 4 stycken, 1900-tal
Aktuellt bud150 SEK
2d 21h
Kniv Brusletto, Norge
Kniv Brusletto, Norge
Startbud100 SEK
2d 21h
Köksutrustning, 3 delar
Köksutrustning, 3 delar
Aktuellt bud175 SEK
2d 21h
Laggkärl allmoge, 1800-tal
Laggkärl allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud100 SEK
2d 21h
Kniv Samearbete
Kniv Samearbete
Startbud100 SEK
2d 21h
Plåtskrin 2 stycken, 1900-tal
Plåtskrin 2 stycken, 1900-tal
Startbud100 SEK
2d 21h
Höganäskrukor, 2 stycken
Höganäskrukor, 2 stycken
Aktuellt bud150 SEK
2d 21h
Vitrinskåp 1900-tal
Vitrinskåp 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
2d 21h
Karmstolar ek, 1 par, 1900-tal
469
Startbud100 SEK
2d 21h
Soffa Gustaviansk stil, 1900-tal
Startbud100 SEK
2d 21h
Munkstol 1900-tal
471
Munkstol 1900-tal
Startbud100 SEK
2d 21h
Stolar Gustaviansk stil, 1 par, 1900-talets första hälft
472
Startbud100 SEK
2d 21h
Bord 1800-1900 tal
473
Bord 1800-1900 tal
Startbud100 SEK
2d 21h
Sidobord 1900-tal
474
Sidobord 1900-tal
Startbud100 SEK
2d 21h
Alfred Thörne olja på duk, signerad
Aktuellt bud2 400 SEK
2d 21h
Spånkorg 1800-1900 tal
Spånkorg 1800-1900 tal
Aktuellt bud125 SEK
2d 21h
Textilkorg 1900-tal
Textilkorg 1900-tal
Startbud100 SEK
2d 21h
Spånkorg 1800-1900 tal
Spånkorg 1800-1900 tal
Startbud100 SEK
2d 21h
Tråg allmoge, 1800-tal
Tråg allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud150 SEK
2d 21h
Tråg allmoge, 1800-tal
Tråg allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud100 SEK