Månadsauktion 2024-11-24

Visning Torsdag 21 November. 10:00-18:00.

Visning Lördag 23 November. 10:00-14:00.

Visning Söndag 24 November. 10:00-12:00.

Månadsauktion 2024-11-24
Inkludera avslutade föremål
3d 4h
Emil Lindgren olja på duk, signerad Grisslehamn 1923
Aktuellt bud600 SEK
3d 4h
Taklampa mässing, tillskriven Glössner & Co, Aijmer
Aktuellt bud350 SEK
3d 4h
Hyllsystem teak, Royal System, Poul Cadovius Cado Danmark, 1950-1960 tal
Aktuellt bud2 200 SEK
3d 4h
Fickur savonett, 14k
Fickur savonett, 14k
Aktuellt bud4 000 SEK
3d 4h
Aktuellt bud1 500 SEK
3d 4h
Emaljskylt, AB Maskinfabriken REX, 1940-1950 tal
Aktuellt bud1 600 SEK
3d 4h
Trumset, Pearl Forum series
Trumset, Pearl Forum series
Aktuellt bud1 900 SEK
3d 4h
Plåtskylt, Husqvarna cyklar
Plåtskylt, Husqvarna cyklar
Aktuellt bud500 SEK
3d 4h
Albert Blombergsson bröllopstavla, daterad 1852
Aktuellt bud1 600 SEK
3d 4h
Sideboard teak, 1950-1960 tal
Sideboard teak, 1950-1960 tal
Aktuellt bud1 500 SEK
3d 4h
Soffa teak, Bertil Fridhagen "Aristokrat"
Aktuellt bud500 SEK
3d 4h
Fåtöljer teak 1 par, Bertil Fridhagen "Aristokrat"
Aktuellt bud500 SEK
3d 4h
Bänk furu, Vemdalia, sportstugemodell
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Byrå furu, sportstugemodell
Byrå furu, sportstugemodell
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Etiennehylla valnöt, 1890-tal
Etiennehylla valnöt, 1890-tal
Aktuellt bud225 SEK
3d 4h
Stapelstolar, 8 stycken
Stapelstolar, 8 stycken
Startbud100 SEK
3d 4h
Hörnskåp allmoge, 1700-tal
Hörnskåp allmoge, 1700-tal
Startbud100 SEK
3d 4h
Spegelskänk ek, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
3d 4h
Knektkista Järvsö, 1700-1800 tal
Startbud100 SEK
3d 4h
Linneskåp 1940-1950 tal
Linneskåp 1940-1950 tal
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Skåp teak, Oscar Edvard Ekelunds Snickerifabriks AB Viserum, 1950-1960 tal
Aktuellt bud900 SEK
3d 4h
Skåp teak, 1950-1960 tal
Skåp teak, 1950-1960 tal
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Lådhurts teak, 1950-1960 tal
Lådhurts teak, 1950-1960 tal
Startbud100 SEK
3d 4h
Byrå 1940-tal
Byrå 1940-tal
Startbud100 SEK
3d 4h
Soffa furu, sportstugemodell, 1970-1980 tal
Startbud100 SEK
3d 4h
Soffgrupp "Fabiola" Bröderna Andersson
Startbud100 SEK
3d 4h
Sängbord 1 par, 1980-1990 tal
Sängbord 1 par, 1980-1990 tal
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Skrivbord 1950-1960 tal
Skrivbord 1950-1960 tal
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Kista 1800-1900 tal
Kista 1800-1900 tal
Startbud100 SEK
3d 4h
Trädgårdsgrupp, 3 delar, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Trädgårdsgrupp, 5 delar
Trädgårdsgrupp, 5 delar
Startbud100 SEK
3d 4h
Klaffbord 1940-1950 tal
Klaffbord 1940-1950 tal
Aktuellt bud600 SEK
3d 4h
Sidobord/fällbord 1900-tal
Sidobord/fällbord 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Skåp glas
Skåp glas
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Vitrinskåp 1900-tal
Vitrinskåp 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Skåp glas
Skåp glas
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Affärsdisk 1940-tal
Affärsdisk 1940-tal
Aktuellt bud350 SEK
3d 4h
Köksstege AWAB, 2 steg
Köksstege AWAB, 2 steg
Aktuellt bud275 SEK
3d 4h
Marmorpiedestal 1900-tal
Marmorpiedestal 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Pall 1900-tal
Pall 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Byrå 1900-tal
Byrå 1900-tal
Aktuellt bud125 SEK
3d 4h
Sängbord/sängskåp 1900-tal
Sängbord/sängskåp 1900-tal
Startbud100 SEK
3d 4h
Byrå teak, 1950-1960 tal
Byrå teak, 1950-1960 tal
Startbud100 SEK
3d 4h
Karmstol skinn, 1950-1970 tal
Karmstol skinn, 1950-1970 tal
Aktuellt bud125 SEK
3d 4h
Grythyttan stolar, 4 stycken
Grythyttan stolar, 4 stycken
Aktuellt bud400 SEK
3d 4h
Stolar 1 par, 1900-tal
Stolar 1 par, 1900-tal
Startbud100 SEK
3d 4h
Bryggeristolar, 3 stycken, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
3d 4h
Trädgårdsstol 1900-tal
Trädgårdsstol 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK