Månadsauktion 2024-11-24
Visning Torsdag 21 November. 10:00-18:00.
Visning Lördag 23 November. 10:00-14:00.
Visning Söndag 24 November. 10:00-12:00.
Kortast tid kvar
1
Emil Lindgren olja på duk, signerad Grisslehamn 1923
Aktuellt bud600 SEK
2
Taklampa mässing, tillskriven Glössner & Co, Aijmer
Aktuellt bud350 SEK
3
Hyllsystem teak, Royal System, Poul Cadovius Cado Danmark, 1950-1960 tal
Aktuellt bud2 200 SEK
4
Fickur savonett, 14k
Aktuellt bud4 000 SEK
5
Mårten Andersson färglitografi "Flottarens lägenhet sedan han blivit matthandlare" signerad
Aktuellt bud1 500 SEK
6
Emaljskylt, AB Maskinfabriken REX, 1940-1950 tal
Aktuellt bud1 600 SEK
7
Trumset, Pearl Forum series
Aktuellt bud1 900 SEK
8
Plåtskylt, Husqvarna cyklar
Aktuellt bud500 SEK
9
Albert Blombergsson bröllopstavla, daterad 1852
Aktuellt bud1 600 SEK
10
Sideboard teak, 1950-1960 tal
Aktuellt bud1 500 SEK
11
Soffa teak, Bertil Fridhagen "Aristokrat"
Aktuellt bud500 SEK
12
Fåtöljer teak 1 par, Bertil Fridhagen "Aristokrat"
Aktuellt bud500 SEK
13
Bänk furu, Vemdalia, sportstugemodell
Aktuellt bud100 SEK
14
Byrå furu, sportstugemodell
Aktuellt bud100 SEK
15
Etiennehylla valnöt, 1890-tal
Aktuellt bud225 SEK
16
Stapelstolar, 8 stycken
Startbud100 SEK
17
Hörnskåp allmoge, 1700-tal
Startbud100 SEK
18
Spegelskänk ek, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
19
Knektkista Järvsö, 1700-1800 tal
Startbud100 SEK
20
Linneskåp 1940-1950 tal
Aktuellt bud100 SEK
21
Skåp teak, Oscar Edvard Ekelunds Snickerifabriks AB Viserum, 1950-1960 tal
Aktuellt bud900 SEK
22
Skåp teak, 1950-1960 tal
Aktuellt bud100 SEK
23
Lådhurts teak, 1950-1960 tal
Startbud100 SEK
24
Byrå 1940-tal
Startbud100 SEK
25
Soffa furu, sportstugemodell, 1970-1980 tal
Startbud100 SEK
26
Soffgrupp "Fabiola" Bröderna Andersson
Startbud100 SEK
27
Sängbord 1 par, 1980-1990 tal
Aktuellt bud100 SEK
28
Skrivbord 1950-1960 tal
Aktuellt bud100 SEK
29
Kista 1800-1900 tal
Startbud100 SEK
30
Trädgårdsgrupp, 3 delar, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
31
Trädgårdsgrupp, 5 delar
Startbud100 SEK
32
Klaffbord 1940-1950 tal
Aktuellt bud600 SEK
33
Sidobord/fällbord 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
34
Skåp glas
Aktuellt bud100 SEK
35
Vitrinskåp 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
36
Skåp glas
Aktuellt bud100 SEK
37
Affärsdisk 1940-tal
Aktuellt bud350 SEK
38
Köksstege AWAB, 2 steg
Aktuellt bud275 SEK
39
Marmorpiedestal 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
40
Pall 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
41
Byrå 1900-tal
Aktuellt bud125 SEK
42
Sängbord/sängskåp 1900-tal
Startbud100 SEK
43
Byrå teak, 1950-1960 tal
Startbud100 SEK
44
Karmstol skinn, 1950-1970 tal
Aktuellt bud125 SEK
45
Grythyttan stolar, 4 stycken
Aktuellt bud400 SEK
46
Stolar 1 par, 1900-tal
Startbud100 SEK
47
Bryggeristolar, 3 stycken, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
48
Trädgårdsstol 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Adress
Bergviks Auktionstjänst i Söderhamn AB
Bäckforsvägen 11
826 67 Bergvik
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.