Månadsauktion 2024-11-24

Visning Torsdag 21 November. 10:00-18:00.

Visning Lördag 23 November. 10:00-14:00.

Visning Söndag 24 November. 10:00-12:00.

Månadsauktion 2024-11-24
Inkludera avslutade föremål
3d 3h
Parti filmisar
Parti filmisar
Aktuellt bud125 SEK
3d 4h
Kamera Pentax Asahi Spotmatic
Kamera Pentax Asahi Spotmatic
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Kikare Ocean 7x35 Popular
Kikare Ocean 7x35 Popular
Startbud100 SEK
3d 4h
Kameror, 2 stycken
Kameror, 2 stycken
Startbud100 SEK
3d 4h
Olle Lindgren olja på pannå, signerad OL
Startbud100 SEK
3d 4h
Fritiof Strandberg blyertsteckning, signerad 1939
Aktuellt bud200 SEK
3d 4h
F. Åkerberg akvarell, signerad
Startbud100 SEK
3d 4h
Ulrika Wallin färglitografi "Marina Grande" signerad 1957
Startbud100 SEK
3d 4h
Åke Holm litografier, 6 stycken, signerade
Startbud100 SEK
3d 4h
Dagi Van Dyk olja på pannå, signerad
Startbud100 SEK
3d 4h
Ivar Harald Sandberg olja på pannå, signerad -50
Startbud100 SEK
3d 4h
Ivar Harald Sandberg olja på duk "Karnevalsfigurer" signerad -50
Startbud100 SEK
3d 4h
Ivar Harald Sandberg olja på pannå, signerad -42
Startbud100 SEK
3d 4h
Lars Eriksson "Ljusmålaren" olja på duk "Fars Hus" signerad
Startbud100 SEK
3d 4h
M. Benson olja på duk, signerad
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Olja på duk "Same vid kåta" okänd konstnär, signerad
Startbud100 SEK
3d 4h
Erik Snippe olja på duk "Motiv från Holland" signerad
401
Startbud100 SEK
3d 4h
Johan Arvall olja på duk "Fäbovall" signerad
Startbud100 SEK
3d 4h
Gösta Henning olja på duk "Mörka skuggor" signerad
Startbud100 SEK
3d 4h
Carl Larsson oljetryck "Allkärret Djurgården" signerad CL
404
Startbud100 SEK
3d 4h
Telefon 1960-tal
405
Telefon 1960-tal
Startbud100 SEK
3d 4h
Ripsmatta
406
Ripsmatta
Aktuellt bud125 SEK
3d 4h
Taklampa sekelskiftet
Taklampa sekelskiftet
Aktuellt bud175 SEK
3d 4h
Taklampa Funkis, 1930-1940 tal
408
Aktuellt bud150 SEK
3d 4h
409
Aktuellt bud150 SEK
3d 4h
Kandelaber malm, 1900-tal
410
Kandelaber malm, 1900-tal
Startbud100 SEK
3d 4h
Spegel 1930-1940 tal
Spegel 1930-1940 tal
Startbud100 SEK
3d 4h
Bord 1900-tal
412
Bord 1900-tal
Startbud100 SEK
3d 4h
Taklampa 1970-1980 tal
413
Taklampa 1970-1980 tal
Aktuellt bud125 SEK
3d 4h
Taklampa Tiffany-stil, 1970-1980 tal
414
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Severin Nilsson olja på pannå, signerad
415
Aktuellt bud850 SEK
3d 4h
Soffbord rokoko-stil, 1980-1990
416
Startbud100 SEK
3d 4h
Vitrinskåp Gustaviansk stil, 1970-1980 tal
417
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Mortel mässing, Vesterås metallfabrik no: 7
418
Startbud100 SEK
3d 4h
Stop "jaktmotiv" 1800-1900 tal
419
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Tremar U.K figuriner keramik, 2 stycken
420
Startbud100 SEK
3d 4h
Såssnipa silver Söderhamn, Rut Skjutare 1975, 1700-tals stil
421
Aktuellt bud2 400 SEK
3d 4h
Holmegaard glas, skål + vas
422
Holmegaard glas, skål + vas
Startbud100 SEK
3d 4h
Fat Danmark, 11 stycken
423
Fat Danmark, 11 stycken
Startbud100 SEK
3d 4h
Hänkelvas glaserad keramik, Rode Design, Germany Studio 7
424
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
L. Hjorth Bornholm Danmark, 2 delar
425
Startbud100 SEK
3d 4h
Mortlar mässing, 2 stycken
426
Mortlar mässing, 2 stycken
Startbud100 SEK
3d 4h
Orrefors skålar, 3 stycken
427
Orrefors skålar, 3 stycken
Startbud100 SEK
3d 4h
Diverse träföremål, 1800-1900 tal
428
Startbud100 SEK
3d 4h
Spegellampett 1900-tal
429
Spegellampett 1900-tal
Startbud100 SEK
3d 4h
Lindshammar glas, ölsejdlar 4 stycken
430
Startbud100 SEK
3d 4h
Samlartallrikar/Jultallrikar Danmark, 33 stycken
431
Startbud100 SEK
3d 4h
Glaskupor 3 stycken + karaff, Jazzmotiv
432
Startbud100 SEK