Månadsauktion 2024-11-24
Visning Torsdag 21 November. 10:00-18:00.
Visning Lördag 23 November. 10:00-14:00.
Visning Söndag 24 November. 10:00-12:00.
Parti filmisar
Aktuellt bud125 SEK
Kamera Pentax Asahi Spotmatic
Aktuellt bud100 SEK
Kikare Ocean 7x35 Popular
Startbud100 SEK
Kameror, 2 stycken
Startbud100 SEK
Olle Lindgren olja på pannå, signerad OL
Startbud100 SEK
Fritiof Strandberg blyertsteckning, signerad 1939
Aktuellt bud200 SEK
F. Åkerberg akvarell, signerad
Startbud100 SEK
Ulrika Wallin färglitografi "Marina Grande" signerad 1957
Startbud100 SEK
Åke Holm litografier, 6 stycken, signerade
Startbud100 SEK
Dagi Van Dyk olja på pannå, signerad
Startbud100 SEK
Ivar Harald Sandberg olja på pannå, signerad -50
Startbud100 SEK
Ivar Harald Sandberg olja på duk "Karnevalsfigurer" signerad -50
Startbud100 SEK
Ivar Harald Sandberg olja på pannå, signerad -42
Startbud100 SEK
Lars Eriksson "Ljusmålaren" olja på duk "Fars Hus" signerad
Startbud100 SEK
M. Benson olja på duk, signerad
Aktuellt bud100 SEK
Olja på duk "Same vid kåta" okänd konstnär, signerad
Startbud100 SEK
401
Erik Snippe olja på duk "Motiv från Holland" signerad
Startbud100 SEK
Johan Arvall olja på duk "Fäbovall" signerad
Startbud100 SEK
Gösta Henning olja på duk "Mörka skuggor" signerad
Startbud100 SEK
404
Carl Larsson oljetryck "Allkärret Djurgården" signerad CL
Startbud100 SEK
405
Telefon 1960-tal
Startbud100 SEK
406
Ripsmatta
Aktuellt bud125 SEK
Taklampa sekelskiftet
Aktuellt bud175 SEK
408
Taklampa Funkis, 1930-1940 tal
Aktuellt bud150 SEK
409
Aktuellt bud150 SEK
410
Kandelaber malm, 1900-tal
Startbud100 SEK
Spegel 1930-1940 tal
Startbud100 SEK
412
Bord 1900-tal
Startbud100 SEK
413
Taklampa 1970-1980 tal
Aktuellt bud125 SEK
414
Taklampa Tiffany-stil, 1970-1980 tal
Aktuellt bud100 SEK
415
Severin Nilsson olja på pannå, signerad
Aktuellt bud850 SEK
416
Soffbord rokoko-stil, 1980-1990
Startbud100 SEK
417
Vitrinskåp Gustaviansk stil, 1970-1980 tal
Aktuellt bud100 SEK
418
Mortel mässing, Vesterås metallfabrik no: 7
Startbud100 SEK
419
Stop "jaktmotiv" 1800-1900 tal
Aktuellt bud100 SEK
420
Tremar U.K figuriner keramik, 2 stycken
Startbud100 SEK
421
Såssnipa silver Söderhamn, Rut Skjutare 1975, 1700-tals stil
Aktuellt bud2 400 SEK
422
Holmegaard glas, skål + vas
Startbud100 SEK
423
Fat Danmark, 11 stycken
Startbud100 SEK
424
Hänkelvas glaserad keramik, Rode Design, Germany Studio 7
Aktuellt bud100 SEK
425
L. Hjorth Bornholm Danmark, 2 delar
Startbud100 SEK
426
Mortlar mässing, 2 stycken
Startbud100 SEK
427
Orrefors skålar, 3 stycken
Startbud100 SEK
428
Diverse träföremål, 1800-1900 tal
Startbud100 SEK
429
Spegellampett 1900-tal
Startbud100 SEK
430
Lindshammar glas, ölsejdlar 4 stycken
Startbud100 SEK
431
Samlartallrikar/Jultallrikar Danmark, 33 stycken
Startbud100 SEK
432
Glaskupor 3 stycken + karaff, Jazzmotiv
Startbud100 SEK