583
Bord teak, Dansk design
Slutpris100 SEK
584
Piedestal 1900-tal
Slutpris100 SEK
585
Tamburmajor rörmekano, Fagerhult
Slutpris150 SEK
Bord Alfta Hälsingland, Gustaviansk, 1800-tal
Slutpris1 600 SEK
582
Bord 1900-tal
Slutpris200 SEK
589
Juldekorationer spånskiva, tomtar 2 stycken
Slutpris150 SEK
590
Knoppbräda allmoge, 1800-tal
Slutpris250 SEK
591
Skrivbord med hurtsar
Slutpris300 SEK
592
Kamin Norrahammar 300
Slutpris2 000 SEK
586
Parti rullar konstläder
Slutpris350 SEK
593
Postlåda gjutjärn, England
Slutpris2 000 SEK
595
Hörnskåp 1900-tal
Slutpris100 SEK
596
Golvlampa 1940-1950 tal
Slutpris600 SEK
Möbelgrupp Gustaviansk stil, 1900-tal
SlutprisInga bud
Bokskåp sekelskiftet
Slutpris2 000 SEK
Byrå, A-B Möbelproduktion Gävle, 1940-1950 tal
Slutpris400 SEK
603
Piedestal 1900-tal
Slutpris500 SEK
597
Byrå rokoko-stil, 1900-tal
Slutpris850 SEK
Spegel 1900-tal
SlutprisInga bud
605
Gunnar Hallerdal akvarell "Körsbärsblom" signerad G.H
Slutpris100 SEK
606
Elsie Tapper färglitografi "Strandråg" signerad
Slutpris450 SEK
607
Gunnar Brusewitz tryck, signerad -73
Slutpris125 SEK
601
Skänk sekelskiftet
Slutpris600 SEK
608
Edla Andersson olja på duk, signerad 1960
Slutpris100 SEK
609
Olja på duk signerad O.L
Slutpris100 SEK
610
Olja på duk okänd konstnär
Slutpris250 SEK
611
Plåtskyltar "30 km/h" 2 stycken
Slutpris500 SEK
Sideboard teak, 1960-tal
Slutpris3 200 SEK
612
Bo Fajans Gefle, 3 delar
Slutpris100 SEK
613
Parti diverse
Slutpris125 SEK
594
Rostfri ho
Slutpris2 000 SEK
614
Söholm Borgolm Danmark, vas stengods
Slutpris100 SEK
615
Skulptur "Danaide" konstmassa, 1800-1900 tal
Slutpris125 SEK
Ytterfoder "Drottning Viktoria" 1900-tal
Slutpris550 SEK
618
Lisa Larson design, äggkopp + Stig Lindberg figuriner "Skotte" 2 stycken
Slutpris600 SEK
619
Rörstrand "Sture" mattallrikar, 6 stycken
Slutpris100 SEK
620
Tilgmans keramik väggrelief
Slutpris100 SEK
622
Mortel Kolmården marmor
Slutpris175 SEK
623
Arthur Percy Uppsala Ekeby "Fortuna" koppar med fat, 2 stycken
Slutpris1 600 SEK
617
Margot Öjemark-Wiik, Bjuråker Hälsingland, lerfat
Slutpris650 SEK
624
Jie keramik väggrelief, signerad no: 268
Slutpris100 SEK
625
Gefle kruka ca 4L
Slutpris500 SEK
626
Kandelaber malm, 1900-tal
SlutprisInga bud
627
Brödburk koppar
Slutpris400 SEK
621
Gunnar Nylund Rörstrand "Zenit" vas + fat
Slutpris100 SEK
628
Husqvarna järngryta 4L
Slutpris150 SEK
629
Gustavsberg "Karin" flintgods, 16 delar
Slutpris100 SEK
630
Olle Alberius Orrefors, ljuslykta
Slutpris300 SEK