Skiss tillskriven Mårten Andersson
Akvarell okänd konstnär
Akvarell okänd konstnär
Bengt Forsberg olja på duk "Uppländsk kust II" signerad
Final bid75 SEK
Leif Eriksson montage, kolteckningar 3 stycken, signerade
Final bid50 SEK
Ante Gerhard olja på duk, signerad -63
Per Larsson "Tecknar Lasse" akvarell "Höle 24 April 1978" signerad
Final bid225 SEK
Per Englund olja på duk, signerad 1970
Final bid175 SEK
Ulf Larsson olja på duk, signerad
Final bid350 SEK
Alwin Dahl olja på pannå "Fiskeläge" signerad
Herrcykel Skeppshult 26"
Herrcykel Skeppshult 26"
Final bid1,000 SEK
Leif Eriksson olja på duk, signerad 1976
Final bid250 SEK
Alwin Dahl olja på duk "Gråväder Västkusten" signerad
Final bid50 SEK
Slagbord 1800-tal
Slagbord 1800-tal
Final bid650 SEK
Tavla-tryck efter B. Plockhorst
Final bid50 SEK
E. Sjögren olja på duk "Havsmotiv" signerad
P. Engström olja på duk, signerad 1906
Final bid50 SEK
Parti diverse flaskor, 1800-1900 tal
Final bid150 SEK
Per Larsson "Tecknar Lasse" akvarell, signerad -97
Final bid600 SEK
Rörstrand "Arista" 37 delar
Rörstrand "Arista" 37 delar
Final bid300 SEK
Uppsala Ekeby skål & assietter, 5 stycken
Final bid150 SEK
Bok, Svenska Gods & gårdar med Orsa Finnmark, tryckt 1940
Final bid450 SEK
Klaffbord 1940-1950 tal
Klaffbord 1940-1950 tal
Final bid50 SEK
Silkesmatta Persien
Silkesmatta Persien
Final bid2,400 SEK
Soffbord 1950-tal
Soffbord 1950-tal
Final bid250 SEK
Walter Kåstad akvarell "Akter 1 Maj" signerad 1952
Final bid50 SEK
Taklampa
Taklampa
Final bid125 SEK
Bibel, tryckt Göteborg 1760
Bibel, tryckt Göteborg 1760
Final bid150 SEK
Bok, Svensk Hembygd Hälsingland
Final bid450 SEK
Bok, Hälsingland
Bok, Hälsingland
Final bid125 SEK
Louise Adelborg Rörstrand "Capitol" servis, 59 delar
Final bid2,200 SEK
Ljusstakar silver & tenn
Ljusstakar silver & tenn
Final bid100 SEK
Smörknivar med gravyr, 2 stycken
Final bid75 SEK
Träskedar Alfta Hälsingland, 1800-1900 tal
Final bid50 SEK
Mortel mässing Westerås, no: 4
Ljusstake mässing, Barock 1700-tal
88
Final bid400 SEK
Mårten Andersson teckning "Stavhoppare" signerad Mårten A
Final bid350 SEK
Flaska Stockholms glasbruk, Ture Berglund Skansen
Final bid100 SEK
Uppslagsverk "Djurens liv" band 1-14
Final bid350 SEK
Kompasser, 2 stycken
Kompasser, 2 stycken
Final bid125 SEK
Gästabudskniv 1700-1800 tal
Gästabudskniv 1700-1800 tal
Final bid800 SEK
Ljusstake mässing, 1800-tal
92
Ljusstake mässing, 1800-tal
Final bid75 SEK
Parti kuriosa
93
Parti kuriosa
Final bid125 SEK
Gardinhållare 8 stycken, sekelskiftet
94
Final bid225 SEK
Bestick allmoge, 1800-tal
Bestick allmoge, 1800-tal
Final bid225 SEK
Brickor litograferad plåt, 6 stycken, 1800-1900 tal
Final bid225 SEK
Rotkorg Alfta Hälsingland, 1800-1900 tal
Final bid150 SEK
Svarvskål allmoge, 1800-tal
Svarvskål allmoge, 1800-tal
Final bid350 SEK
Skåp-lavoar
Skåp-lavoar
Final bid400 SEK