Månadsauktion 2023-09-24

Fraktpriserna visas för tillfället inte i objektets beskrivning. För frakt, vänligen begär prisuppgift av oss via mail. Detta kan göras både före och efter auktionens avslut.

Visning: 

Lördag 23 September 10:00-14:00. 

Söndag 24 September 10:00-12:00.

Månadsauktion 2023-09-24
Closed
Slaglåspistoler, 3 stycken
342
Slaglåspistoler, 3 stycken
Final bid2,400 SEK
Closed
Alf Olsson litografi "Vid havet" signerad -80
350
Alf Olsson litografi "Vid havet" signerad -80
Final bid50 SEK
Closed
Lim Johan tryck
351
Lim Johan tryck
Final bid850 SEK
Closed
Carl-Harry Stålhane Rörstrand "Tuva" 14 delar
344
Carl-Harry Stålhane Rörstrand "Tuva" 14 delar
Final bid300 SEK
Closed
Göran Strandow färglitografi "Flink i Söderhamnsån" signerad
353
Göran Strandow färglitografi "Flink i Söderhamnsån" signerad
Final bid75 SEK
Closed
Olle Ericson olja på pannå, signerad -51
354
Olle Ericson olja på pannå, signerad -51
Final bid100 SEK
Closed
Lasse Åberg affisch "Cat & Mouse"
355
Lasse Åberg affisch "Cat & Mouse"
Final bid150 SEK
Closed
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1915
356
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1915
Final bid700 SEK
Closed
Stolar Edsbyverken, 1 par
359
Stolar Edsbyverken, 1 par
Final bid500 SEK
Closed
Stolar 1 par, sekelskiftet
360
Stolar 1 par, sekelskiftet
Final bidNo bids
Closed
Orrefors bordslampa
361
Orrefors bordslampa
Final bid350 SEK
Closed
Kagge 1800-1900 tal
362
Kagge 1800-1900 tal
Final bid175 SEK
Closed
Pall betsad furu, 1900-tal
363
Pall betsad furu, 1900-tal
Final bid175 SEK
Closed
Akvarell julmotiv-tomtar, osignerad
364
Akvarell julmotiv-tomtar, osignerad
Final bid850 SEK
Closed
Ulf Törneman väggdekoration emalj, signerad -70
357
Ulf Törneman väggdekoration emalj, signerad -70
Final bid1,100 SEK
Closed
Lådhurts 1900-tal
365
Lådhurts 1900-tal
Final bid950 SEK
Closed
Leif Formgren handkolorerad serigrafi "Ockelbo" signerad -85
352
Leif Formgren handkolorerad serigrafi "Ockelbo" signerad -85
Final bid175 SEK
Closed
Pär Ljusberg batiktavla "Furudahls bruk"
337
Pär Ljusberg batiktavla "Furudahls bruk"
Final bid1,600 SEK
Closed
Byrå 3 lådor, 1930-1940 tal
369
Byrå 3 lådor, 1930-1940 tal
Final bid75 SEK
Closed
Karta-tryck Nordlandia
371
Karta-tryck Nordlandia
Final bid650 SEK
Closed
Brödspade 1800-1900 tal
366
Brödspade 1800-1900 tal
Final bid250 SEK
Closed
Matta Jotex
374
Matta Jotex
Final bid350 SEK
Closed
Stokke kontorsstol
367
Stokke kontorsstol
Final bid700 SEK
Closed
Matta Balmy
375
Matta Balmy
Final bid350 SEK
Closed
Matta polyester
376
Matta polyester
Final bid50 SEK
Closed
Korgar 2 stycken
377
Korgar 2 stycken
Final bid100 SEK
Closed
Scandia present, bricka
378
Scandia present, bricka
Final bid50 SEK
Closed
Bord med Perstorpsskiva
372
Bord med Perstorpsskiva
Final bid50 SEK
Closed
Takbelysning Halogen, Bauhaus
380
Takbelysning Halogen, Bauhaus
Final bid50 SEK
Closed
Dammsugare Philips P80
381
Dammsugare Philips P80
Final bid100 SEK
Closed
Matgrupp Gustaviansk stil, 1970-1980 tal
358
Matgrupp Gustaviansk stil, 1970-1980 tal
Final bid650 SEK
Closed
Mandolin 1900-tal
382
Mandolin 1900-tal
Final bid200 SEK
Closed
Sängbord 1920-1930 tal
368
Sängbord 1920-1930 tal
Final bid650 SEK
Closed
Fotolampor 2 stycken
384
Fotolampor 2 stycken
Final bid300 SEK
Closed
Bavaria servisdelar, 8 delar
385
Bavaria servisdelar, 8 delar
Final bidNo bids
Closed
Slagbord 1900-tal
370
Slagbord 1900-tal
Final bid600 SEK
Closed
Förstoringsapparat Leitz Wetzlar
386
Förstoringsapparat Leitz Wetzlar
Final bidNo bids
Closed
Gödselspridare
387
Gödselspridare
Final bid350 SEK
Closed
Rökbord rokoko-stil
388
Rökbord rokoko-stil
Final bid225 SEK
Closed
Skänk sekelskiftet
373
Skänk sekelskiftet
Final bid350 SEK
Closed
Hylla metall
389
Hylla metall
Final bid125 SEK
Closed
Högtalare Proson Reality 66, 1 par
393
Högtalare Proson Reality 66, 1 par
Final bid50 SEK
Closed
Pall 1950-tal
379
Pall 1950-tal
Final bid275 SEK
Closed
Svetsutsugsarm Plymovent
395
Svetsutsugsarm Plymovent
Final bid200 SEK
Closed
Strykjärn mässing, 1800-1900 tal
396
Strykjärn mässing, 1800-1900 tal
Final bid175 SEK
Closed
Halssmycken, 2 stycken
397
Halssmycken, 2 stycken
Final bid250 SEK
Closed
Pingisbord Monark
390
Pingisbord Monark
Final bid750 SEK
Closed
Lampfot Höganäs stengods
399
Lampfot Höganäs stengods
Final bid450 SEK
Address

Bergviks Auktionstjänst i Söderhamn AB

Bäckforsvägen 11

826 67 Bergvik

076-774 33 42

info@auktionstjanst.se

Follow us

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.