343
Militär sjukvårdslåda
Final bid275 SEK
Blyinfattat glas, 4 delar
Final bid225 SEK
Ture Berglund Stockholms Glasbruk Skansen, flaska
Final bid50 SEK
Gefle Arthur Percy "Royal" 18 delar
Final bid650 SEK
Lås 1600-1700 tal
Final bid350 SEK
Gustavsberg skivställ, 3 stycken
Final bid225 SEK
Fiol Wilhelm Lundqvist, Söderhamn
Final bid550 SEK
Mårten Andersson färglitografi "En dag vid Flugen hos Damm-Per" signerad
Final bid3,000 SEK
Kockum emalj, 3 delar
Final bid100 SEK
Kockum emalj hink 12L
Final bid500 SEK
Kikare Scanex 8x30
Final bid250 SEK
Brevinkast "Bref & tidningar" Eskilstuna, sekelskiftet
Final bid175 SEK
Timmersaxar, 2 stycken
Final bid225 SEK
Nefablåda Ericsson
Final bid150 SEK
Kammarlås, 6 stycken
Final bid600 SEK
Ventiler 3 stycken, sekelskiftet
Final bid400 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Kaffedrickarna" signerad
Final bid1,000 SEK
361
Ventil gjutjärn, Göteborgs Mek. Verkstad, Keillers Patent, sekelskiftet
Final bid150 SEK
Spegel Empire-stil, 1900-tal
Final bid275 SEK
Fiol, byggd av Axel A. Sington (1884-1932), Stockholm 1928
Final bid1,700 SEK
Dalahäst Filips Orsa
Final bid350 SEK
Utebelysning gjutjärn
Final bid600 SEK
Vattenkanna zink, 10L
Final bid225 SEK
367
Kockum emalj hink 15L + tvättfat 4L
Final bid550 SEK
Parti gångjärn, kammarlås med mera
Final bid275 SEK
Leksaksbilar plåt, Western Germany
Final bid200 SEK
Fiskerulle Ambassadeur Pro Max 2 Concept2000
Final bid350 SEK
Plåtleksak "Roddare" Japan
Final bid275 SEK
Holmegaard karaff + glas, 5 stycken
Final bid550 SEK
Bengt Eklund olja på pannå, signerad baksida
Final bid500 SEK
Gaston Smidth olja pastell, signerad
Final bid50 SEK
Arabia muminmugg "Julhälsning"
Final bid3,200 SEK
Figurin porslin "Tomte med läsande barn" efter Jenny Nyström
Final bid225 SEK
Arabia muminmugg "Mysboden"
Final bid650 SEK
Arabia muminmuggar, 4 stycken
Final bid1,600 SEK
Arabia muminmuggar, 4 stycken
Final bid2,800 SEK
Gunnar Hallerdahl olja på pannå, signerad
Final bid150 SEK
Tengström olja på pannå, signerad -46
Final bid75 SEK
Tengström olja på pannå, signerad 1965
Final bid250 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1947
Final bid500 SEK
Karta över Älvdalen
Final bid50 SEK
Kosta "Party" fat
Åke Wickström olja på duk, signerad
Final bid100 SEK
Fotglas, 8 stycken, 1900-tal
Final bid500 SEK
Arabia muminmuggar, 5 stycken
Final bid850 SEK
Reda kryddhyllsinsatser, glas, 15 delar
Final bid650 SEK
Alwin Dahl olja på duk, signerad
Final bid400 SEK
Folke Persson färglitografi, signerad -56
Final bid50 SEK